ktora BT jednotka s MF, cerveny maxidot a android

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

ochaqi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 13.09.2011 22:01

ktora BT jednotka s MF, cerveny maxidot a android

Příspěvek od ochaqi »

Zdravim,

rad by som sa spytal na nazor. Nasiel som vela roznych protirecivych nazorov na BT jendotky. Potreboval by som vyriesit nasledujucu vec, Mam passat 3C, r.v.2007, mam MF volant, cerveny maxidot, radio teraz rcd 300 no za chvilu rcd510, ale radio nie je podstatne. Chcel by som vedie ktora BT jednotka zvladne komunikovat so vsetkymi spominanymi vecami: cize s MF volantom, cerveny maxidot a telefon na baze androidu (konkretne HTC Desire S). A aka bude funkcnost nasledne tej BT, ci bude mozne citat sms, vojst do zonamu a pod...

Dakujem za vsetky odpovede...

Uživatelský avatar
Coster
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1512
Registrován: 04.11.2010 21:14
Bydliště: Praha-Barrandov
Kontaktovat uživatele:

Re: ktora BT jednotka s MF, cerveny maxidot a android

Příspěvek od Coster »

Nwm jak moc presne je Desire S jiny nez Desire aale kazdopadne jedine co ti mohu rict ze cist SMS ti to nebude protoze nemas RSAP.. :(
Necha se to resit stazenim programu z marketu aale pocitej s tim ze to fungovat nebude..

peterge
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 21.11.2008 13:35
Bydliště: Prešov, Slovensko

Re: ktora BT jednotka s MF, cerveny maxidot a android

Příspěvek od peterge »

Neviem to s určitosťou, ale na mojej HD2 do ktorej som nahodil upravenú Android ROM z Desire HD a neskôr doinštaloval RSAP install a zakúpenú samotnú RSAP z marketu to funguje SUPER. Ja mám ale RNS510 a nie RCD. Neviem ale či je to ohľadne týchto funkcií zásadný rozdiel. Nefunguje telefónny zoznam z telefónu, ale IBA VÝHRADNE zo SIM. Trocha som sa zapotil kým som skopíroval a prepísal menoslovie na SIM, ale potom to už funguje korektne. Inak ide všetko na čo si sa pýtal.
PS.:skúšal som 4 Androidové ROM-ky a šlo to len na tej jednej.
VW Passat Variant 2,0TDI PD 125kw Highline 06/2008

Uživatelský avatar
Coster
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1512
Registrován: 04.11.2010 21:14
Bydliště: Praha-Barrandov
Kontaktovat uživatele:

Re: ktora BT jednotka s MF, cerveny maxidot a android

Příspěvek od Coster »

Ja to zkousel na X androidech a ani jednou jednou mi ta aplikace nefungovala :-) tk nwm.. Kazdopadne seznam stahuju v "nepremium" rezimu a mam tam kontakty z googlu,telefonu,SIM a dokonce i z Facebooku....Samsung Galaxy S

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ktora BT jednotka s MF, cerveny maxidot a android

Příspěvek od tornado1 »

1z0035729, 1z0035729b
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

peterge
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 21.11.2008 13:35
Bydliště: Prešov, Slovensko

Re: ktora BT jednotka s MF, cerveny maxidot a android

Příspěvek od peterge »

Coster píše:Ja to zkousel na X androidech a ani jednou jednou mi ta aplikace nefungovala :-) tk nwm.. Kazdopadne seznam stahuju v "nepremium" rezimu a mam tam kontakty z googlu,telefonu,SIM a dokonce i z Facebooku....Samsung Galaxy S

Neviem to posúdiť, ale niekto múdrejší tu písal, že ta aplikácia (RSAP.apk) funguje iba na HTC-čkách. Aj keď autor píše, že by to malo fungovať aj na Samsungoch. A instaluješ pred tou samotnou app aj RSAP INSTALL.apk?
Ak áno tak netuším, kde je chyba.
VW Passat Variant 2,0TDI PD 125kw Highline 06/2008

ochaqi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 13.09.2011 22:01

Re: ktora BT jednotka s MF, cerveny maxidot a android

Příspěvek od ochaqi »

Dakujem za odpovede. Viete mi prosim este v kratkosti zhrnut co vsetko ponuka klasicka BT a co viac ma premiova?? Teraz uz vobec nemam prehlad. Co dokaze v spolupraci s maxidotom a co s radiom. Prijatie hovoru, mute, vytocenie cisla povazujem za samozrejme...ci nie?

peterge
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 21.11.2008 13:35
Bydliště: Prešov, Slovensko

Re: ktora BT jednotka s MF, cerveny maxidot a android

Příspěvek od peterge »

AK SA V NIEČOM BUDEM NÁHODOU MÝLIŤ OPRAVTE MA PROSÍM.

V predchádzajúcich 2 autách som mal jednoduchý BT (škaredý držiak namontovaný na prístrojovej doske)+ RCD510 resp. RCD300. Všetko šlo super, dokonca aj telefónny zoznam so všetkými číslami v Telefóne. Všetko ale šlo výlučne cez MaxiDot a tak listovanie v telefónnom zozname iba šípkami na multifunkčnom volante bolo nemysliteľné. Po prepojení auta s telefónom tento ostal zapnutý. U mňa som síce vedel vytočiť číslo cez MaxiDot, ale prijať hovor som musel na telefóne. To ale bola chyba možno na mojej strane.
Na rozdiel s Premium sadou, kde sa telefón prepne do módu lietadlo (nepapá toľko baterku) a teda vďaka RSAP je spojený z autom a všetko robíš cez RNS510 (v mojom prípade). V tel. zozname (ak nemáš Nokiu tak iba zo SIM) listuješ bez problémov, SMS ky čítaš na MaxiDote(nie každému to vraj funguje). Hneď ako vystúpiš resp. sa vzdiališ od auta sa telefón sám znova prepne resp. sa zapne telefónny modul(niekto s tým má problémy, ale mne to funguje na 100% korektne).
ochaqi píše:Dakujem za odpovede. Viete mi prosim este v kratkosti zhrnut co vsetko ponuka klasicka BT a co viac ma premiova?? Teraz uz vobec nemam prehlad. Co dokaze v spolupraci s maxidotom a co s radiom. Prijatie hovoru, mute, vytocenie cisla povazujem za samozrejme...ci nie?
Vyskúšaj svoj telefón na nejakom aute čo má Premium(nainstaluj si Trial RSAP) a potom čo má obyčajný BT. Budeš musieť niekoho takého nájsť. Skús na SK fóre pohľadať niekoho čo býva neďaleko od teba a bude ochotný to s tebou skúsiť. Inak ti ja poradiť neviem.
VW Passat Variant 2,0TDI PD 125kw Highline 06/2008

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ktora BT jednotka s MF, cerveny maxidot a android

Příspěvek od tornado1 »

já mám 1z0035729B a nemám rsap a vše ovládám přes rns510.. rsap neznamená ovládání přes rns510, uvádíš velmi mylnou informaci!!
Naposledy upravil(a) tornado1 dne 15.10.2011 14:23, celkem upraveno 1 x.
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: ktora BT jednotka s MF, cerveny maxidot a android

Příspěvek od uncompromised »

tornado1 píše:já mám 1u0035729B a nemám rsap a vše ovládám přes rns510.. rsap neznamená ovládání přes rns510, uvádíš velmi mylnou informaci!!
to taky nikde nepíše, on jen uvádí, že díky rsap může ovládat přes RNS

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ktora BT jednotka s MF, cerveny maxidot a android

Příspěvek od tornado1 »

každá jednotka která umí komunikaci s rns510 komunikuje s rns510 plně..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

peterge
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 21.11.2008 13:35
Bydliště: Prešov, Slovensko

Re: ktora BT jednotka s MF, cerveny maxidot a android

Příspěvek od peterge »

2 tornado1
HTC s Androidom (ktorý vlastní)bez RSAP s Premium BT a RNS nerozchodí. Alebo....?

Viem, že tomu rozumieš viac ako ja, ale on tu nepísal, že má NOKIU, na ktorej nepotrebuješ žiadnu aplikáciu, aby to fungovalo. Ani Windows Mobile, na ktorý tiež nie je potrebná žiadna aplikácia to funguje, ale len do určitého FW RNS-ky
(tuším do 1164 - neviem to presne). Mne to tiež šlo na WM6.5 dokiaľ som mal FW 1020, ale po update na 3810 už nič. Ani ťuk. Takže som musel prehrať resp. root-núť ROM v mobile na Android.

Mimochodom fakt viem, že tomu rozumieš, tak tu prosím napíš, aký je rozdiel BT bez a s Premium sadou v kombinácii s RNS a MaxiDot-om. Vďaka.
VW Passat Variant 2,0TDI PD 125kw Highline 06/2008

Uživatelský avatar
Coster
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1512
Registrován: 04.11.2010 21:14
Bydliště: Praha-Barrandov
Kontaktovat uživatele:

Re: ktora BT jednotka s MF, cerveny maxidot a android

Příspěvek od Coster »

sansung kterej mam ja i s androidem ma rsap tudis ja zadnou aplikaci neinstaloval..jen rikam ze se mi ta aplikace nepovedla rozbehat na dalsich telefonech s androidem....

premium cte sms a signal se bere z jednotky(respektive s anteny od jednotky)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ktora BT jednotka s MF, cerveny maxidot a android

Příspěvek od tornado1 »

anroid, červený maxidot a rns510 jedině 1Z0035729 nebo 1Z0035729B a bez rsapu!!!!!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
brett
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 28.10.2010 18:59
Bydliště: Praha

Re: ktora BT jednotka s MF, cerveny maxidot a android

Příspěvek od brett »

Ahoj neni to na novy vlakno takze strucny dotaz ohledne jednotky 1Z0035729B. V telefonu se BT hlasi jako Skoda UHV, lze upravit na VW a pripadne jak?

Odpovědět

Zpět na „BlueTooth“