rSAP Volkswagen Passat

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

vlastab
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 21.12.2009 13:48

rSAP Volkswagen Passat

Příspěvek od vlastab »

Nemá někdo zkušenost s párováním Samsung Galaxy S3 a Volkswagen Passat C3, 2009. Hledal jsem na rSAP.com, našel jsem i video, ale to bylo na S2 a podle toho postupu jsem to nespároval. Mám nainstalovaný rSAP Installation, zakoupený rSAP (sim access profile), a vše superuser, ale nechce mi to najít S3. Jinak mám Omegu 10, nechce se to náhodou vrátit na offiko firmware operátora a pak dát root? Kontakty musí být na SIM kartě? Pořád zkouším a nic. Díky za každou radu nebo nápad.

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: rSAP Volkswagen Passat

Příspěvek od teekey »

Jsou zde dve velmi dulezite informace:
RSAP IS BACK IN ORIGINAL SAMSUNG ROM!
Thank you all for buying my app! You will not need it any longer after the update to 4.0.4, so you need not worry about keeping root or reinstalling after the update.


a duha:
Galaxy S III rSAP App Works
Like with the Galaxy S II ICS update the GT-I9300 does not support rSAP with the stock ROM, but my app still works.
Sadly the SGS2 "rootless" installation does no longer work with the SGS3 so the phone has to be "normally" rooted and the standard rSAP installation app must be used to prepare the system files.
The phonebook transfer has the "usual" problems. Since this time Bluetooth.apk is not used it will not be so easy to fix that.

Takze pokud tomu rozumim, tak mas nasledujici moznosti:
1. Nahrajes STOCK ROM 4.0.4 a vse ti bude fungovat primo od Samsungu a nepotrebujes rSAP apku
2. Pouzijes rSAP app, kvuli tomu musis rootnout telefon (root je root, je jedno co tam budes mit za ROM) a pravdepodobne budes muset updatovat Bluetooth.apk, aby si mohl dostat kontakty z telefonu do jednotky:
http://forum.android-rsap.com/viewtopic.php?f=42&t=462" onclick="window.open(this.href);return false;


poznamky:
- pokud ti jde parovani a nejde ti nakopirovat kontakty z telefonu, zkus je presunout na SIM
- mozna bude jednodussi vymenit jednotku v aute, ale to se urcite ozve treba tornado1 s presnejsimi informacemi


ps: co znamena C3?
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

vlastab
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 21.12.2009 13:48

Re: rSAP Volkswagen Passat

Příspěvek od vlastab »

K tomu mému příspěvku a opovědi, za kterou děkuji. Mám 4.0.4, ale není to originální firmware od operátora je to Omega 10. Párování mi nejde, napíše mi to hlášku, že nebyl nalezen žádný kompatibilní telefon. Vyzkouším ještě přesunout kontakty z telefonu na SIM, než s pustím zpět do oficiálního firmware.
S tou rSAP app, telefon mám rootnutý, ale Bluetooth jsem neupdatoval, takže taky vyzkouším. Dám vědět jak jsem dopadl a zatím díky.
P.S.Tak jen pro upřesnění je to typ 3C, nějak jsem to otočil.

vlastab
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 21.12.2009 13:48

Re: rSAP Volkswagen Passat

Příspěvek od vlastab »

vlastab píše:K tomu mému příspěvku a opovědi, za kterou děkuji. Mám 4.0.4, ale není to originální firmware od operátora je to Omega 10. Párování mi nejde, napíše mi to hlášku, že nebyl nalezen žádný kompatibilní telefon. Vyzkouším ještě přesunout kontakty z telefonu na SIM, než s pustím zpět do oficiálního firmware.
S tou rSAP app, telefon mám rootnutý, ale Bluetooth jsem neupdatoval, takže taky vyzkouším. Dám vědět jak jsem dopadl a zatím díky.
P.S.Tak jen pro upřesnění je to typ 3C, nějak jsem to otočil.
Tak vše u mého VW vyřešeno, díky dobré nápovědě, možno smazat, ale pokud někdo s tím bude mít stejný problém, tak téma ponechat. Nemusí být ofciální firmware na něm nezáleží, párování se podařilo (zapomněl jsem dát viditelnost S3). Kontakty musí být pouze na SIM, z telefonu se nenačtou (ale asi už z názvu aplikace je patrné, že musí být na SIM (SIM access power), záleží na kapacitě SIMky kolik si tam dáš kontaktů. Bluetooth není třeba updatovat při 4.0.4. Problém je jen jediný, protože tam mám jeden profil na Nokii 6300i a pak jsem udělal druhého uživatele S3, tak při příchozím volání to vezme jen uživatele, který je nastaven ve VW a druhého i když je spárován a zapnutý BT, tak odpojí. Ještě možná vyzkouším přesměrování hovorů z Nokie na S3 co to udělá, ale uvidím, protože některé kotakty mám zdvojené jak na Nokii tak na S3. Chvíli jsem si s tím hrál, ale díky za rady, zase jsem o něco chytřejší.

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: rSAP Volkswagen Passat

Příspěvek od teekey »

parada, nejaky pokrok :) Jinak to stema kontaktama na SIM je samozrejme blbost, ono to "pomaha" v nekterych pripadech, prave kvuli tomu, ze rSAP neni integrovany primo v systemu telefonu, ale jinak u "klasickych" Nokii mas kontakty v pameti telefonu a natahnou se do auta. Taktez u meho Nexus S (s Androidem) se natahnout z pameti telefonu do auta. Predpokladam, ze kvuli tomu se musi aktualizovat ten BT modul (*.apk) u tveho mobilu viz co jsem psal vysse.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

vlastab
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 21.12.2009 13:48

Re: rSAP Volkswagen Passat

Příspěvek od vlastab »

Bohužel, z S3 se ty kontakty do auta nenatáhnou pouze ze SIM. na S3 nemám, které se mohou načíst do VW kontakty nejsou na telefonu (zobrazit kontakty - nemám je ve founu, ale na sim, g-mail ,...), ale jen na SIM, jak jsem zjistil.Tak možná, že budu muset BT aktualizovat, nevím budu zkoušet. Ale díky, dobrá rada.

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: rSAP Volkswagen Passat

Příspěvek od patrikrs »

Tak nevím jak vám, ale mně se samsung galaxy S3 spojí bez problémů. Kontakty mám pouze v telefonu a nemám problém. Vše funguje jak má, kontakty i sms na navi fungují. Všechno úplně stejně jako na předchozí nokii. Jinak telefon je v originál stavu. Jen jsem stáhl nějaký r SAP trial a nějaký installation nic jiného.

vlastab
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 21.12.2009 13:48

Re: rSAP Volkswagen Passat

Příspěvek od vlastab »

Já má ten problém, jak jsem psal, že nemám kontakty v telefonu, ale zobrazí se mi jen co mám uložené na SIMce. Všechny kontakty mám synchronizované s g-mailem, takže je vidím. Jinak ten rSAP trial by měl fungovat snad jen 10 min. a pak se odpojí, Tobě funguje tahle trial verze? To je docela zajímavé, je fakt, že musíš mít i tu rSAP Installation.

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: rSAP Volkswagen Passat

Příspěvek od patrikrs »

No funguje. Byl jsem připojený celé odpoledne a volám celkem dost a hlavně dlouhé hovory. Určitě delší než deset minut. Ale je to můj první telefon co tohle nemá. Vždy jsem měl nokii. Kontakty nemám synchronizovane,mám je jen v paměti telefonu

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: rSAP Volkswagen Passat

Příspěvek od teekey »

2patrikrs, to se mi moc nezda, jakou mas verzi ROM? Prvni vec je, ze rSAP je na Marketu hned 3x a to Profile, Trial a Install. Pokud mas "trial" tak se aplikace po cca 10min. sama vypne, takze neni mozne aby jsi telefonoval dale skrze HF. Jedine, ze by jsi mel koupenou aplikaci Profile. Jinak aplikace Install stahne soubory a nainstaluje je - k tomu potrebujes root, pokud nemas root tak by ti Install vypsal pri instalaci chybu ve smyslu, ze aplikace nemuze zapsat zmeny do telefonu.

...tudiz dle vseho mi to vychazi, ze uz mas posledni verzi fw, nebo mas nejakou jinou jednotku HF, ktera nepotrebuje rSAP, nevim.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: rSAP Volkswagen Passat

Příspěvek od tornado1 »

galaxy s3 a poslední jednotka Hf funguje v rsapu... včera jsem HF montoval a fungue bez problémů.. ale nevím jaký fw tam byl... nebyla nainstalována žádná aplikace pro rsap
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: rSAP Volkswagen Passat

Příspěvek od patrikrs »

Netuším jak to vlastně je, android mám prvně. Je fakt že jsem to bez rSAP nezkusil připojit tak nevím jestli vzdálená SIM fungovala. Je fakt že intalace zřejmě neproběhla, tak jak měla, takže to vypadá že funguje tak jak říká Tornádo. Jednotka v autě je 5N0 035 730 D Barevné budíky a nový MF volant. Jen teda nevím zda se dá nějak vzdálená sim vypnout, nebo ne.
Přílohy
1s.jpg
2s.jpg

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: rSAP Volkswagen Passat

Příspěvek od tornado1 »

dle mého nejsi připojený v režimu vzdálené sim.. máš na navigaci položku sms?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: rSAP Volkswagen Passat

Příspěvek od patrikrs »

Jj mám, vše funguje, sms přijmu i odešlu přes RNS i na telefonu to napíše že je aktivovaný režin vzdálené sim. Tak nevím udělám nělaké fotky.

I na fotkách je vidět že jedna má signál a na druhé není.

vlastab
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 21.12.2009 13:48

Re: rSAP Volkswagen Passat

Příspěvek od vlastab »

No já si myslím, že nemáš vůbec spárovaný telefon. Musíš tam mít Bluetooth off při odpojení a BT on při připojení. Jinak máš trial verzi , ta by měla fungovat jen 10 min. při připojení. A SIM State, tam nesmíš mít žádnou hlášku, ale zatrženo rSAP Active. Mám koupenou verzi rSAPu a funguje bez problémů. Ještě by jsi tam měl mít rSAP Installation, ale to asi máš.

Odpovědět

Zpět na „BlueTooth“