Problém se spárováním Bluetooth Passat CC

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Uživatelský avatar
caja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 15.06.2013 12:23
Bydliště: Praha

Problém se spárováním Bluetooth Passat CC

Příspěvek od caja »

Zdravím,

mám problém se spárováním Bluetooth u Passat CC r.v. 2010 - Premium pro mobilní telefony s Bluetooth. Spojí se bez problémů s Blackberry i se starším typem Nokia, ale se Sony Xperia S ani LG Optimus (OS Android) nelze spojit. Píše, že zařízení nepodporuje. Auto telefony najde, ale nespojí se s nimi. Pokoušel jsem se přesně postupovat i podle návodu výrobce, že je potřeba v telefonu zařízení spojit a zadat heslo, ale ani to nejde... 99% všech známých možností jsem již využil.

Jak to vyřešit? Máte s tím někdo zkušenosti?

Děkuji

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se spárováním Bluetooth Passat CC

Příspěvek od tornado1 »

dá se vyřešit bez problémů, nutný výměna RJ Handsfree... RJ mám kdyby jsi potřeboval
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Problém se spárováním Bluetooth Passat CC

Příspěvek od ricom »

caja píše:Zdravím,

mám problém se spárováním Bluetooth u Passat CC r.v. 2010 - Premium pro mobilní telefony s Bluetooth. Spojí se bez problémů s Blackberry i se starším typem Nokia, ale se Sony Xperia S ani LG Optimus (OS Android) nelze spojit. Píše, že zařízení nepodporuje. Auto telefony najde, ale nespojí se s nimi. Pokoušel jsem se přesně postupovat i podle návodu výrobce, že je potřeba v telefonu zařízení spojit a zadat heslo, ale ani to nejde... 99% všech známých možností jsem již využil.

Jak to vyřešit? Máte s tím někdo zkušenosti?

Děkuji

buď jak píše Tornado, nebo uděláš root telefonu a nahraješ aplikaci rsap.. a funguje to jak víno.. udělal jsem já a spokojenonst..
pravda rsap je kokotina jako fík, ale aspoň člověk nepíše sms za jízdy..
no a až se někde naskytne novější jednotka podporující i android tak ji pokoupím..

jako mě se nechtělo vyhazovat 6litrů za jinou jednotku, když to jde řešit zatím takto.. tím neříkám že nabídka od Tornada byla špatná. ba naopak..

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se spárováním Bluetooth Passat CC

Příspěvek od tornado1 »

sms jsou psát i za jízdy z rns510 nebo rcd510!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Problém se spárováním Bluetooth Passat CC

Příspěvek od ricom »

s jinou jednotkou asi ju.. s tou co mám a s protokolem rsap nee.. copak tohle mi tak nevadí. spíše to že se hovory a sms nezesynchronizují zpět do phone z auta.. to je trochu blbé..

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se spárováním Bluetooth Passat CC

Příspěvek od tornado1 »

s jinou jednotkou a s protokolem rsap
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
caja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 15.06.2013 12:23
Bydliště: Praha

Re: Problém se spárováním Bluetooth Passat CC

Příspěvek od caja »

rsap - co je to a kde to najdu...?

dkraft
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 21.11.2007 23:44

Re: Problém se spárováním Bluetooth Passat CC

Příspěvek od dkraft »

caja píše:rsap - co je to a kde to najdu...?
RSAP= Remote Sim Access Protokol
Cesky to byva "Funkce vzdalene SIM", bohuzel vyvojari AndroidOS tento protokol oznacili za "potencionalne nebezpecny" a prestali ho v jejich OS podporovat nativne, takze se musi dodelat dodatecne. Pokud by si to chtel primo od vyrobce, tak napr. Samsung ho do svych telefonu dava, ale take ne do vsech (Myslim, ze S3 ho treba ma).

Hodne ti poradi tahle stranka http://www.android-rsap.com" onclick="window.open(this.href);return false;, kazdopadne jednou z hlavnich podminek je mit telefon tzv. ROOTnutej, jinymi slovy odemcenej pro upravy OS. Nevim jak je to u xperie, ale napr. telefony HTC maji jeste druhou ochranu tzv S-ON a ta se musi taky deaktivovat (takze ROOT a S-OFF), ale na te strance jsou popsane kompatibilni telefony a jak popr. postupovat pri rootnuti. Potom staci si z marketu stahnout demo toho programku (navod opet na te strance) a otestovat v aute, pokud ti to bude fungovat, tak za plnou verzi chce myslim v prepoctu asi 200kc +/-. To demo funguje jen 10minut potom se od auta odpoji.
Pozival jsem to cca 7mesicu s telefonem HTC Incredible S a naprosta spokojenost, fungovalo to uplne perfektne, vcetne telefoniho seznamu a SMS.

PS: uz jsem si koupil jinou jednotku, cihal jsem na dobrou cenu. takze ted uz zase pouzivam "hloupe HF" pres BT a musim rict, ze kvalita hovoru pres RSAP byla podle me mnohem lepsi, ale to srani s rootovanim, kdyz si koupis novej foun je urcite minus.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Problém se spárováním Bluetooth Passat CC

Příspěvek od ricom »

dkraft píše:
caja píše:rsap - co je to a kde to najdu...?
PS: uz jsem si koupil jinou jednotku, cihal jsem na dobrou cenu. takze ted uz zase pouzivam "hloupe HF" pres BT a musim rict, ze kvalita hovoru pres RSAP byla podle me mnohem lepsi, ale to srani s rootovanim, kdyz si koupis novej foun je urcite minus.

tak asi záleží co jsi dal za jednotku.. já koupil taky novou a jede supr.. jako fakt rsap byla věc.. jo přes aplikaci rsap to šlo dobře, ale jako přenesení sim mohl vymyslet fakt jen debil..
někdo ti pak zavolal do autí či napsal sms a byl problém protože jsi to v mobilu pak neměl.. a jiné kraviny..za mě rsap nikdy už..
nehledě na pomalé spárování když na androidu jedeš přes tu aplikaci rsap a máš tedy root.. a za jízdy když si vzpomeneš že jsi nezapl BT tak se ti prostě nespáruje..

to s novou jednotkou kdykoliv naprosto bez problémů + navíc nějaké fukce která stará ani neměla..

dkraft
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 21.11.2007 23:44

Re: Problém se spárováním Bluetooth Passat CC

Příspěvek od dkraft »

tak asi záleží co jsi dal za jednotku.. já koupil taky novou a jede supr.. jako fakt rsap byla věc.. jo přes aplikaci rsap to šlo dobře, ale jako přenesení sim mohl vymyslet fakt jen debil..
někdo ti pak zavolal do autí či napsal sms a byl problém protože jsi to v mobilu pak neměl.. a jiné kraviny..za mě rsap nikdy už..
nehledě na pomalé spárování když na androidu jedeš přes tu aplikaci rsap a máš tedy root.. a za jízdy když si vzpomeneš že jsi nezapl BT tak se ti prostě nespáruje..

to s novou jednotkou kdykoliv naprosto bez problémů + navíc nějaké fukce která stará ani neměla..
Jo souhlas se vsim co rikas, parovani je rychlejsi, vsechno maka jak ma, nakodovany to mam dobre (si myslim :-)), novy funkce mam taky (AD2P, apod.) ale podle me tu kvalitu hovoru hodne ovlivnuje pozice toho telefonu v aute a kvalita toho signalu mezi telefonem a BT, proste ten RSAP pres BT prenasel jen data te SIM karty a cely hovor probihal "po dratech" v aute, kdezto takhle hovor vyrizuje telefon a prenasi se to ciste audio do HF sady a kdyz mam telefon v leve kapse antenou smerem do dveri, tak to je proste nic moc, kdyz si telefon vyndam z kapsy a hodim ho do prihradky za radickou tak je to o neco lepsi. :-( Jen rikam, ze do vysledne kvality hovoru se ted promita i ten samotnej BT prenos a to u RSAP nebylo. Navic mozna je to telefonem, treba ma ten muj nejaky slabsi BT, fakt nevim ..........

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Problém se spárováním Bluetooth Passat CC

Příspěvek od ricom »

počkej počkej já jel obojí i rsap přes BT žádnej držák či tak něco.. já tedy fakt rozdílu nevidím..

je pravda že nejčastěji leží mobil na sedačce spolujezdce a tudíž to nemá BT daleko.. :tongue: :tongue: ne fakt nemám s tím sebemenší problém..
jestli ty jen nekecáš.. :drinks: :yahoo:

dkraft
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 21.11.2007 23:44

Re: Problém se spárováním Bluetooth Passat CC

Příspěvek od dkraft »

ricom píše:počkej počkej já jel obojí i rsap přes BT žádnej držák či tak něco.. já tedy fakt rozdílu nevidím..

je pravda že nejčastěji leží mobil na sedačce spolujezdce a tudíž to nemá BT daleko.. :tongue: :tongue: ne fakt nemám s tím sebemenší problém..
jestli ty jen nekecáš.. :drinks: :yahoo:
Nekecam, fakt! :good: Ja taky jedu oboji pres BT, ale je rozdil co se pres to BT prenasi!
Kdyz to mas v "RSAP rezimu" tak auto prevezme celou funkci telefonu ...... na telefonu mas preskrtlou antenku a celej hovor se vyrizuje, v te ridici jednotce, takze samotne audio toho hovoru "bezi" jenom po tech dratech mezi ridici jednotkou toho HFka a radiem, po BT se prenasi opravdu jenom info o te SIM karte (v podstate jenom jeji cislo, PIN a kod domaci site). Kdezto v klasickem HF rezimu, je telefon porad prihlasenej do site, hovor se prijme na telefonu a pres BT se prenasi prave ty audio data do ridici jednotky a z te to jde potom po dratech do radia. A v tom je podle me rozdil proc se mi zda to audio mene kvalitni, proste to podle me ovlivnuje kvalita toho BT spojeni narozdil od RSAP rezimu.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Problém se spárováním Bluetooth Passat CC

Příspěvek od ricom »

dkraft píše:
ricom píše:počkej počkej já jel obojí i rsap přes BT žádnej držák či tak něco.. já tedy fakt rozdílu nevidím..

je pravda že nejčastěji leží mobil na sedačce spolujezdce a tudíž to nemá BT daleko.. :tongue: :tongue: ne fakt nemám s tím sebemenší problém..
jestli ty jen nekecáš.. :drinks: :yahoo:
Nekecam, fakt! :good: Ja taky jedu oboji pres BT, ale je rozdil co se pres to BT prenasi!
Kdyz to mas v "RSAP rezimu" tak auto prevezme celou funkci telefonu ...... na telefonu mas preskrtlou antenku a celej hovor se vyrizuje, v te ridici jednotce, takze samotne audio toho hovoru "bezi" jenom po tech dratech mezi ridici jednotkou toho HFka a radiem, po BT se prenasi opravdu jenom info o te SIM karte (v podstate jenom jeji cislo, PIN a kod domaci site). Kdezto v klasickem HF rezimu, je telefon porad prihlasenej do site, hovor se prijme na telefonu a pres BT se prenasi prave ty audio data do ridici jednotky a z te to jde potom po dratech do radia. A v tom je podle me rozdil proc se mi zda to audio mene kvalitni, proste to podle me ovlivnuje kvalita toho BT spojeni narozdil od RSAP rezimu.

asi ju. ale jako kámo mrtvej telefon díky přenesené SIM je fakt těžký peklo.. přijde ti sms do auta a zůstane v autě a v mobilu nee.. stejně tak hovory které v autě přijmeš.. nikdy více už..
takhle jsem spokojen a fakt nějaký horší BT spoj jsem nepoznal.. zkusím dneska dát mobil do kufru schválně a uvidíme..

jeslti ty nemáš krátkou anténku BT :laugh: :laugh: a nebo jsi votočil jednotku do země.. :yahoo: :yahoo: :yahoo: :laugh: :good: snad to nikdo nevezme vážně bože

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se spárováním Bluetooth Passat CC

Příspěvek od lukasko144 »

Suhlasim s ricomom. Tiez ma stve vecne mysliet na to, kym pridem k autu, aby som zapol Bluetooth na telefone, nech sa s tym nemusim babrat za jazdy. Niekedy zabudnem, telefon zvoni, ale hlavne, ze mam BT v aute.. Uz sa mi stratilo zopar esemejd. Prvy krat som si este na Maxidote precital hlasku, ze prisla, ale reku, precitam neskor. Potom som ju uz ale nikde nenasiel. Od vtedy si ju radsej vzdy precitam este v aute, samozrejme sa uz tiez niektore stratili - nechapem, kde v riti mozu byt a preco len niektore. Tiez nechapem, ked za tych istych podmienok mam v radiu raz volbu SMS (ta v strede dole) a raz nemam. Nie ze by som ju brutalne vyuzival, ale ani tomu nerozumiem. Vtedy ale zvoni v repro auta ta ista melodia, ako mam v telefone a nie ta, co mam predvolenu v RJ telefonu.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
destroyer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 08.02.2009 16:43
Bydliště: karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se spárováním Bluetooth Passat CC

Příspěvek od destroyer »

zdarec.a co dělat když se mi to vůbec nedaří spárovat? můj telefon to prostě nevidí.koukal jsem i do návodu a 2x posobě mačkal tlačítko telefonu na volantu a nic se neděje ani v rádiu to nezapípá.

Odpovědět

Zpět na „BlueTooth“