Passat 3C - denní svícení (zadní světla)

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Uživatelský avatar
BigMac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Passat 3C - denní svícení (zadní světla)

Příspěvek od BigMac »

O denním svícení toho tady bylo napsáno už skutečně hodně. Dokonce bych řekl, že už v tomto tématu bylo napsáno úplně všechno a to hned několikrát :wink: , ale protože chci otevřít trochu jinou otázku a nechci, aby to zapadlo do víru diskuzí o tom jak implemementovat LED diody do předního nárazníku, dovoluji si otevřít nové vlákno...

Zákon v ČR hovoří o denním svícení jako o svícení předních světel. Každý to řešíme jinak - já jsem od 70% svícení mlhovkama přešel na svícení výbojkama a jezdím na "tunnel light", takže se mi při snížené viditelnosti přepínají denní světla na 'kompletní' světla. To, že se bi-xenony do zatáček natáčí, neustále se nivelují a přisvědcují corner lights jsem už jaksi překousl. Jen jsem si vypnul automatické zapínání světel na dálnici při rychlosti nad 140 km/h.

Nyní bych ale rád pořešil, aby mi při denním svícení svítily i zadní lampy. Neřešil to prosím už někdo?
1998 Polo 1.9 D 47kW
2002 Golf 1.9 TDI 96kW
2004 Polo 1.2 47kW
2007 Passat 2.0 TDI 125kW
2012 Golf 1.2 TSI 77kW

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Passat 3C - denní svícení (zadní světla)

Příspěvek od pásovec »

Podle mě to vyřešíš přepnutím z amerického na evropské. V tu ránu ti ale svítí i přední parkovačky a jediné, co už nesvítí je jen osvětlení budíků, jo a bideš startovat vždy s rosvícenými světly.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
BigMac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C - denní svícení (zadní světla)

Příspěvek od BigMac »

Asi to tedy už moc řešit nebudu a v některých případech pustím "kompletní" světla, aby svítil i zadek. To třeba v případě, kdy je malinko mlha (kouřmo), ale senzor to rozpoznává jako normální světlost/viditelnost. Americký kódování s rozsvícením po odbrzdění mi přijde jako dobrá věc - lze auto nechat nastartované se zhasnutými světly.
1998 Polo 1.9 D 47kW
2002 Golf 1.9 TDI 96kW
2004 Polo 1.2 47kW
2007 Passat 2.0 TDI 125kW
2012 Golf 1.2 TSI 77kW

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Passat 3C - denní svícení (zadní světla)

Příspěvek od pásovec »

Taky se mi to párkrát stalo, že mlha jako prase a přitom velký světlo.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
bobna2020
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 03.02.2010 21:21

Re: Passat 3C - denní svícení (zadní světla)

Příspěvek od bobna2020 »

denní svícení> svítí mi jen přední světla bez parkovaček a budíků, když dam ruční brzdu tak světla zhasnou. jen mi aktivovali denní svícení VAS 5150

Uživatelský avatar
BigMac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C - denní svícení (zadní světla)

Příspěvek od BigMac »

bobna2020 píše:denní svícení> svítí mi jen přední světla bez parkovaček a budíků, když dam ruční brzdu tak světla zhasnou. jen mi aktivovali denní svícení VAS 5150
Ve vší úctě, přečti si prosím úvodní příspěvek ještě jednou.
1998 Polo 1.9 D 47kW
2002 Golf 1.9 TDI 96kW
2004 Polo 1.2 47kW
2007 Passat 2.0 TDI 125kW
2012 Golf 1.2 TSI 77kW

Uživatelský avatar
bobna2020
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 03.02.2010 21:21

Re: Passat 3C - denní svícení (zadní světla)

Příspěvek od bobna2020 »

ve vší úctě chci aby mi svítili i zadní světla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C - denní svícení (zadní světla)

Příspěvek od ejne »

tak si nastav skandinaviu a budu ti svietit aj zadne svetla
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Passat 3C - denní svícení (zadní světla)

Příspěvek od pásovec »

A ve vší úctě, proč chceš, aby ti svítily i zadní světla?
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
BigMac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C - denní svícení (zadní světla)

Příspěvek od BigMac »

Tato diskuze opět sklouzla úplně jinam, než jsem chtěl. Takže - neřešíme tady denní svícení jako takové, to se už pětsekrát probralo jinde. Řešíme, jestli nelze aktivovat pro (chcete-li) americký svícení i svícení zadními světly. Nic víc, nic míň. Důvod je prozaický - při jízdě za mírně snížené viditelnosti (např. v mírné mlze) dostačuje svit předních xenonových reflektorů, nepotřebujeme podsvícení budíků, nepotřebujeme, aby se nám ostřikovaly hlavní světlomety, ale pro řidiče aut jedoucích za námi by bylo vhodné něco rozsvítit, aby neměli pocit, že před nimi jede "neosvětlené" auto.
1998 Polo 1.9 D 47kW
2002 Golf 1.9 TDI 96kW
2004 Polo 1.2 47kW
2007 Passat 2.0 TDI 125kW
2012 Golf 1.2 TSI 77kW

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Passat 3C - denní svícení (zadní světla)

Příspěvek od pásovec »

Obávám se, že není jiná šance, než buď nakódovat skandinávii nebo zvýšit citlivost sensoru nebo prostě čas od času oprášit ten ovladač vlevo od volantu a ručně si přisvítit :mrgreen:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C - denní svícení (zadní světla)

Příspěvek od šimek »

Při vší uctě k těm všem Audinám a americkému svícení, bych dal za povinnoust aby svítila při denním svícení i zadní světla, klidně s menší intenzitou, to je už jedno. Že svítí předek je super, ale kolikrát si říkám, proč to hovado nesvítí a ejhle, on svítí, ale samozřejmě jen v předu, kolukrát když už je mírné šero ču pod mrakem, tak se to šikne a lidi zapínají světla ručně až moc pozdě. Takže v tomto ohledu souhlasím s BogMackem.

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Passat 3C - denní svícení (zadní světla)

Příspěvek od mrmaryII »

Osobne si myslim, ze americke svietenie nema u tohto auta zmysel. To vypinanie hlavnych svetiel pri zatiahnuti rucnej brzdy a potom znova startovanie vybojek pri odbrzdeni dava zabrat startovacim modulom a tiez VN modulom. To ze za vyssej intenzity denneho svetla nesvietia zadne svetla a osvetlenie pristrojov je nepodstatne, kedze ide o LED ziarovky. Comu toto teda prispieva? V podstate nesetrime energiou, alebo aspon nie vyznamne, znizuje to bezpecnost v premavke a to vyznamne. Tak naco teda Americke svietenie ???
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Passat 3C - denní svícení (zadní světla)

Příspěvek od pásovec »

A není to právě naopak? Že když máš ameriku, tak startuješ zhasnutej??
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Passat 3C - denní svícení (zadní světla)

Příspěvek od mrmaryII »

Startujes zhasnuty to ano. Ale ked niekde zastanes a odopnes pas, zatiahne sa rucna a svetlo ti zhasne. Vyberies nieco z kufra, pripadne nalozis, ides dalej a ked sa pohnes, svetlo sa zapne, tieto starty vybojek som mal namysli.

Start motora so zapnutymi svetlami bude aj u ameriky, ak mas nizku intenzitu denneho svetla, takze ani tu velmi neriesime nic.
A start motora so zapnutymi svetlami si myslim nie je pre vybojky a ich moduly tak vazny problem, ako caste zapinanie a vypinanie. Tie svetla robia odber pri zapnuti do 90W, co nie je tak vela.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Odpovědět

Zpět na „Denní svícení“