Denní svícelí - TUNEL nakódování

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Uživatelský avatar
Neználek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 07.05.2009 20:49
Bydliště: Karlovarsko

Denní svícelí - TUNEL nakódování

Příspěvek od Neználek »

Vím, že se tu stále denní svícení s LED probírá. Napadlo mně, ale asi nejsem první, zda by nešlo nakódovat denní svícení na pozici TUNEL a to tím způsobem, že by se po nastartování rozsvítily parkovací světla společně s mlhovkami se sníženou svítivostí cca.60%, po sepnutí senzorem by se světla přeply do klasického svícení tj. rozsvícení tlumených světel a zhasnutí mlhovek. Mám bixenony a tímto bych šetřil jak výbojky tak naklápěcí motůrky. A hlavně bych nemusil řešit LED světla - jaké a kam je umístit. Nevím zda je to vůbec možné, jsem laik, ale ti co mají VAG a zkušenosti, nešlo by to ?

Uživatelský avatar
newmann75
Pilot
Pilot
Příspěvky: 708
Registrován: 11.11.2008 10:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícelí - TUNEL nakódování

Příspěvek od newmann75 »

Neználek píše:Vím, že se tu stále denní svícení s LED probírá. Napadlo mně, ale asi nejsem první, zda by nešlo nakódovat denní svícení na pozici TUNEL a to tím způsobem, že by se po nastartování rozsvítily parkovací světla společně s mlhovkami se sníženou svítivostí cca.60%, po sepnutí senzorem by se světla přeply do klasického svícení tj. rozsvícení tlumených světel a zhasnutí mlhovek. Mám bixenony a tímto bych šetřil jak výbojky tak naklápěcí motůrky. A hlavně bych nemusil řešit LED světla - jaké a kam je umístit. Nevím zda je to vůbec možné, jsem laik, ale ti co mají VAG a zkušenosti, nešlo by to ?

Společně s parkovačkama určitě ne. Pouze mlhovky se svítivosti jakou budeš požadovat.
Ja bych spíš upřednostníl kdyby to šlo přes dálkovky (třeba 40-50%) než mlhy ,ale zatím jsem nikde tuto možnost nenašel.
CC 2014
1.4 TSI

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícelí - TUNEL nakódování

Příspěvek od Allbacore »

da sa to presne tak ako pises, tak to mam ja...mam hmlovky na 60%a svietia parkovacky aj zadne svetla 8)
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

Uživatelský avatar
JarinoRS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 07.09.2008 13:25
Bydliště: Rimavská Sobota
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícelí - TUNEL nakódování

Příspěvek od JarinoRS »

Allbacore píše:da sa to presne tak ako pises, tak to mam ja...mam hmlovky na 60%a svietia parkovacky aj zadne svetla 8)
a co takto navod? ja by som si to tak dal tiez...

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícelí - TUNEL nakódování

Příspěvek od tornado1 »

long coding je návod sám o sobě..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Denní svícelí - TUNEL nakódování

Příspěvek od pásovec »

Podle zlych jazyku jezdenim na mlhovky nesetris motorky, bezi i tak...
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Neználek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 07.05.2009 20:49
Bydliště: Karlovarsko

Re: Denní svícelí - TUNEL nakódování

Příspěvek od Neználek »

Požádal jsem newmanna75 o nakódování mého pašíka, zaslal jsem mu mé nakódování, s tím, že mi nastaví svícení pouze mlhovkama. Pokud bude moc hodný a nastaví to . Byl jsem totoiž v servisu a tam jsem toto chtěl nastavit, ale neuměli to nakódovat. V režimu TUNEL mi nastavili dle supervagu svícení scandinávie, což je položka, kterou pouze zaškrt a svítí to následovně. Parkovací světla, mlhová dle nastavení svítivosti v procentech, nechal jsem si 50% a zadní světla. Po zakrytí senzoru světel se zapnou klasicky Bixenony (parkovačky a tlumená světla) a zhasnou mlhovky. Při rozsvícení mlhovek tyto svítí naplno. V ostatních polohách vše svítí jak má. Radši bych tedy svícení pouze mlhovkama tak uvidíme jak to půjde. Jsem v tom servisu domluven, že mi to načtou pokud kódování donesu. Nevím zda se při tom naklápí motorky, ale v autě kde je vše na řídící jednotky pochybuji o tom, že by nerozsvícené světla nějakým způsobem reagovala. Ale to je jen můj názor.

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícelí - TUNEL nakódování

Příspěvek od lukasko144 »

Neználek píše:Požádal jsem newmanna75 o nakódování mého pašíka, zaslal jsem mu mé nakódování, s tím, že mi nastaví svícení pouze mlhovkama. Pokud bude moc hodný a nastaví to . Byl jsem totoiž v servisu a tam jsem toto chtěl nastavit, ale neuměli to nakódovat. V režimu TUNEL mi nastavili dle supervagu svícení scandinávie, což je položka, kterou pouze zaškrt a svítí to následovně. Parkovací světla, mlhová dle nastavení svítivosti v procentech, nechal jsem si 50% a zadní světla. Po zakrytí senzoru světel se zapnou klasicky Bixenony (parkovačky a tlumená světla) a zhasnou mlhovky. Při rozsvícení mlhovek tyto svítí naplno. V ostatních polohách vše svítí jak má. Radši bych tedy svícení pouze mlhovkama tak uvidíme jak to půjde. Jsem v tom servisu domluven, že mi to načtou pokud kódování donesu. Nevím zda se při tom naklápí motorky, ale v autě kde je vše na řídící jednotky pochybuji o tom, že by nerozsvícené světla nějakým způsobem reagovala. Ale to je jen můj názor.
Uz tu chalani vela krat spomenuli, ze aj pri nerozsvietenych svetlach sa motorceky stale naklapaju. Ak by to tak nebolo, isiel by som asi aj ja do svietenia hmlovkami, aj ked som tohto velky odporca..
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
Neználek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 07.05.2009 20:49
Bydliště: Karlovarsko

Re: Denní svícelí - TUNEL nakódování

Příspěvek od Neználek »

Myslím si, že pokud je to svícení skandinávie uvedené v programu od výroby, tak to nebude zas takový problém, když určité zemé toto svícení dovolují

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Denní svícelí - TUNEL nakódování

Příspěvek od pásovec »

No nevím no, svítit mlhovkama a zároveň parkovačkama, to budeš za největšího lůzra, kterej jen otočil kolečkem, aby ušetřil xeny. Neboli, vypadá to tak, že jsi schválně zapnul parkovačky s mlhovkama. Nic moc teda.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Neználek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 07.05.2009 20:49
Bydliště: Karlovarsko

Re: Denní svícelí - TUNEL nakódování

Příspěvek od Neználek »

Já bych radši pouze mlhovky, ale to závisí zda mi to bude překódováno.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícelí - TUNEL nakódování

Příspěvek od tornado1 »

překodovat to není problém, ale asi ne v servisu..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
re5pekt
Profík
Profík
Příspěvky: 1167
Registrován: 28.07.2008 18:48
Bydliště: Scotland/Spain
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícelí - TUNEL nakódování

Příspěvek od re5pekt »

Tak hosi, jak na to kodovani tech mlhovek only?

A jdou nakodovat na denni sviceni i ty dalkovy nebo ne??

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícelí - TUNEL nakódování

Příspěvek od tornado1 »

kodování v long codingu.. dálkové jako denní nejdou
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Denní svícelí - TUNEL nakódování

Příspěvek od pásovec »

Ale jdou...... Jen to neni easy
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Denní svícení“