Denné svietenie

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
duroska
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.10.2010 08:45

Denné svietenie

Příspěvek od duroska »

Vie mi niekto poradiť?Mám nový passat variant 6/2011 a pri dennom svietení v polohe auto pri rýchlosti 145 km/h sa rozsvieti celé auto,vie to niekto prekódovať?Vďaka.

Uživatelský avatar
maweric
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3610
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Denné svietenie

Příspěvek od maweric »

to bude to dálniční svícení, ale taky sem na to ještě nepřišel, někdo to tady umí, tak jsem hoď kodování on ti to někdo vypne :wink:

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1287
Registrován: 07.05.2010 18:17
Bydliště: ruzomberok,SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Denné svietenie

Příspěvek od baxxter222 »

da sa myslim ale len zmenit rychlost nie vypnut uplne./nie som ale na 100% istý/
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Denné svietenie

Příspěvek od TomB »

duroska píše:Vie mi niekto poradiť?Mám nový passat variant 6/2011 a pri dennom svietení v polohe auto pri rýchlosti 145 km/h sa rozsvieti celé auto,vie to niekto prekódovať?Vďaka.
Jde to přímo ve VAGu v kódování Central Electric 09.

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Denné svietenie

Příspěvek od uncompromised »

maweric: najdi si téma "zavření oken při dešti" je tam program, který ti upraví kódování na zavírání oken při dešti, svícení při dešti a svícení př jízdě na dálnici.

baxxter222: jde zapnout nebo vypnout, o změně rychlosti jsem neslyšel, bohužel

Uživatelský avatar
maweric
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3610
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Denné svietenie

Příspěvek od maweric »

velké díky panáčku :D

kdyžtak tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... i&start=15" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:

jinak ten sw jsi myslel Lcode? ten mám, akorát nevím v jakým kanálu to změnit :roll: je to tam nepopsany :cry:
to zavírání oken jsem našel http://www.vw-club.cz/download/file.php ... &mode=view" onclick="window.open(this.href);return false;
ale to dálniční svícení a svícení při dešti nevím :roll:

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Denné svietenie

Příspěvek od TomB »

uncompromised píše:maweric: najdi si téma "zavření oken při dešti" je tam program, který ti upraví kódování na zavírání oken při dešti, svícení při dešti a svícení př jízdě na dálnici.

baxxter222: jde zapnout nebo vypnout, o změně rychlosti jsem neslyšel, bohužel
VAG má přímo vestavěný LongCodingHelper, kde je to popsané. také jsem dřív používal ten samotný softík na RLS kódování, ale tohle je elegantnější.

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Denné svietenie

Příspěvek od uncompromised »

TomB: nevím co je na tom RLS složité? zadáš původní kód, naklikáš si chceš aby fungovalo a prográmek ti vyplivne nový kód, furt lepší jak převáděď DEC do HEX a pak zas zpátky

bez programu to funguje takto:

Je to v nastaveni RLS v centralni elektrice. Je to dany kodovanim. Musis kouknout jaky mas kodovani RLS jednotky v BSG adr.09. To kodovani prevest z DEC do HEX a upravit. Pak zas zpatky a nakodovat.

Asi takhle:
V jednotce RLS mas ted v DEC treba 00208933, to je po prevedeni do HEX:33025 byte 02= 03, byte 01=30, byte 00=25
V tom byte 02 si musis pridat nulu, proto je to 03. Byte 02 je nastaveni prave tech funkci.

Byte 00: Korekce destovyho senzoru
Byte 01: Korekce svetelnyho senzoru
Byte 02: Nastaveni (dalnice,dest,zavreni pri desti)
(+1 = Dalnicni svetlo, +2 = Svetlo za deste, +4 = Zavreni pri desti)

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Denné svietenie

Příspěvek od TomB »

uncompromised píše:TomB: nevím co je na tom RLS složité? zadáš původní kód, naklikáš si chceš aby fungovalo a prográmek ti vyplivne nový kód, furt lepší jak převáděď DEC do HEX a pak zas zpátky


Byte 00: Korekce destovyho senzoru
Byte 01: Korekce svetelnyho senzoru
Byte 02: Nastaveni (dalnice,dest,zavreni pri desti)
(+1 = Dalnicni svetlo, +2 = Svetlo za deste, +4 = Zavreni pri desti)
Složitýho na tom není nic, dokonce jsem RLS překládal do češtiny, protože se jednomu známému nelíbil v DE verzi.
Ale VAG to nabízí přímo, bez převádění, stejně jako když měníš LongCode u Comfortu.

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Denné svietenie

Příspěvek od uncompromised »

TomB: jo, tak to jsem nezkoušel, předpokládal jsem, že když to takto složitě radí ejne i TNT, kteří dle mého názoru mají s kódováním velké zkušenosti, že jiná možnost není.

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Denné svietenie

Příspěvek od ejne »

ta rychlost velmi nefunguje menenie . uz som sa stym dost bavil. hlavne kodovanim sa moze prenastavovat senzor a jeho nastavenia a je aj dolezite ktoy senzor mas podla toho sa to aj sprava. Inak radsej si to prekodujem sam a viem ze mam tolko % kolko chcem a tolko svietivosti kolko chcem. uz som si aj urobil prevodne tabulky a ine pomocky :)
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Denné svietenie

Příspěvek od tornado1 »

rychlost dle mého nejde změnit, uplně vypnout ano..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Denní svícení“