Napojení denního svícení na obrys světla

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
markussius
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 11.12.2011 21:22

Napojení denního svícení na obrys světla

Příspěvek od markussius »

Potřebuju napojit denní svícení na obrysové světla ale nechcu rozdělávat světlo, chtěl bych se napojit na kablík co jde ze svorkovnice od světla ale nevím která barva to je ... Ví někdo ???????
Passat 3C 2.0 FSI

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení denního svícení na obrys světla

Příspěvek od pino.t »

Denní svícení by nemělo svítit s obrysovými světly.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Napojení denního svícení na obrys světla

Příspěvek od uncompromised »

pino.t: ne nemělo, ale nesmí, pokud by bylo v zákoně slovo "nemělo" tak to klidně být může :) Ale jestli to tam nechce napojit proto, aby relátko poznalo, že jsou zapnutá světla a ledky se vypnuly.

markussius
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 11.12.2011 21:22

Re: Napojení denního svícení na obrys světla

Příspěvek od markussius »

A ví někdo který je to ten drát neba jak ho zjistím ??
Passat 3C 2.0 FSI

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Napojení denního svícení na obrys světla

Příspěvek od Ergo »

Měl by to být na konektoru pin 10.
Přílohy
Světla L.JPG
Světla P.JPG

markussius
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 11.12.2011 21:22

Re: Napojení denního svícení na obrys světla

Příspěvek od markussius »

Díky moc !!!! Zítra na to kouknu
Passat 3C 2.0 FSI

jesdent
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 12.02.2012 20:00

Re: Napojení denního svícení na obrys světla

Příspěvek od jesdent »

Po dvou hodinách úsilí mám jednoduchou radu na toto téma.Z přepínací krabičky.která je součástí světel denního svícení jdou tři dráty.Černý se upevní kamkoliv na kostru.Zbývající dva se dají jednoduše spojit s drátama,které vedou do hlavních světel.Červený drát z diod,který má jít na kladný pól se spojí s červenočerným drátem,který jde ve svazku do hlavního světla a zbývající drát,který má funkci "přepnutí" (v mém případě žlutý) se spojí (světe div se) se žlutým drátem ze svazku.No a všechno šlape jak má... :smoke:
VW Passat 3.2 FSi DSG 4x4 Highline

Uživatelský avatar
MaD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Napojení denního svícení na obrys světla

Příspěvek od MaD »

A kde je nejlepší napojit ty kabely od denního svícení na auto? Uzemňovací bod v motorovém prostoru je v celku jasný, napojení napájení na svorku 15 (spínané +) se v motoru taky snad najde, ale kde se nejlépe napojit na svorku 58 (obrysové osvětlení, osvětlení značky a vnitřní osvětlení), aniž bych musel poškodit stávající vodič k obrysovému světlu, jsem ještě nevymyslel. Má někdo nějaký nápad, nebo nevíte, zda se dá někde sehnat samostatně ta propojka, kterou dodávají s těmi světly do mřížky mlhovek od DECTANů?

dieegoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 28.01.2014 12:14

Re: Napojení denního svícení na obrys světla

Příspěvek od dieegoo »

Chlapi, help. Namontoval jsem denní světla, mám ty s modulem, které reagují na změnu napětí na baterce a připojují se tedy přímo na + a - pól. Kam připojit poslední drát, který zajistí vypnutí denního při zapnutí hlavních světel? Mám bixenony - co jsem googlil, tak na 14 pinovém konektoru by to mělo přijít na pin 10 (šedočervený kabel). Zkusil jsem vytáhnout konektor, do odpovídajícího pinu strčit kabel, ale světla nezhasla, jen mi auto začalo hlásit prasklou žárovku. Nejde tam proud, když je to odpojený nebo to dělám blbě?

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Napojení denního svícení na obrys světla

Příspěvek od Ergo »

dieegoo píše:Chlapi, help. Namontoval jsem denní světla, mám ty s modulem, které reagují na změnu napětí na baterce a připojují se tedy přímo na + a - pól. Kam připojit poslední drát, který zajistí vypnutí denního při zapnutí hlavních světel? Mám bixenony - co jsem googlil, tak na 14 pinovém konektoru by to mělo přijít na pin 10 (šedočervený kabel). Zkusil jsem vytáhnout konektor, do odpovídajícího pinu strčit kabel, ale světla nezhasla, jen mi auto začalo hlásit prasklou žárovku. Nejde tam proud, když je to odpojený nebo to dělám blbě?
Zapojil jsi pak zpět tu svorkovnici? Pokud nezapojil, tak to zákonitě muselo hlásit chybu žárovky.
Ten kabel by opravdu měl jít na tu pozici T14/10. Vyzkoušej ten kablík připojit přímo na baterku na plus a to denní ti musí zhasnout.

dieegoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 28.01.2014 12:14

Re: Napojení denního svícení na obrys světla

Příspěvek od dieegoo »

Ano, pokud ho připojím přímo na plus baterky, LEDky zhasnou. Konektor jsem zpět nepřipojil - drát jsem tam dal z "vnitřní" strany, nechtěl jsem pin vytahovat, tudíž to zpět připojit nešlo. Myslel jsem, že proud tam jde i tehdy, když je konektor nezasunutý a LEDky by na to měly teda zareagovat.

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Napojení denního svícení na obrys světla

Příspěvek od Ergo »

Musíš to zkoušet se zapojeným konektorem.

dieegoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 28.01.2014 12:14

Re: Napojení denního svícení na obrys světla

Příspěvek od dieegoo »

Oukej, pokud je to teda správný pin - 10 šedočervený, cvaknu tam svorku a mělo by to jet.

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: Napojení denního svícení na obrys světla

Příspěvek od vlado 14 »

v e-boxe by mala byt obrysovka

Odpovědět

Zpět na „Denní svícení“