Denní svícení mlhovkami

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Uživatelský avatar
dave4x4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Denní svícení mlhovkami

Příspěvek od dave4x4 »

zdravím, nemá zde někdo takhle udělané svícení? Údajně prýmlhovky svítí na 60%. Jen bych rád aby fungovalo při tomto i funkce auto.A také jsem se chtěl zeptat co na to policajti.
Pokud by to uměl někdo udělat v Plzni byl bych také rád.
Díky
vw passat 2,5Tdi tiptronic, krapet nazbrojený ;-)

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Denní svícení mlhovkami

Příspěvek od uncompromised »

dave4x4:

1) má to tady hodně lidí

2) intenzitu mlhovek si můžeš nastavit jakou chceš a funguje při tom i poloha AUTO, popis i návod je na fóru mnohokrát

3) zákonem to není povoleno, takže pokud se s policajtem nedomluvíš tak dostaneš pokutu

Uživatelský avatar
dave4x4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení mlhovkami

Příspěvek od dave4x4 »

děkuju, tak už jen jestli se toho všimne někdo z plzně,kdo by mi to udělal, nebo někdo kdo o někom ví.
vw passat 2,5Tdi tiptronic, krapet nazbrojený ;-)

Uživatelský avatar
Floppy
Člen klubu
Příspěvky: 163
Registrován: 31.10.2012 18:19
Bydliště: Plzeň

Re: Denní svícení mlhovkami

Příspěvek od Floppy »

čus, tak pokud potřebuješ tak sem to dělal předevčírem na svý B6 u kámoše v Plzni
VW Passat Variant 3C - Highline, 2.0TDI
VW Touran 1.6FSI

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení mlhovkami

Příspěvek od tornado1 »

záleží jak to nastavil!!! nesmyl ponechat zapnuté dálniční svícení při tomto nastavení!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

NiW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 19.11.2010 14:22

Re: Denní svícení mlhovkami

Příspěvek od NiW »

Sorry kamo, ale nenavidim ty magory, kteri si supluji pocit, noveho auta, ktere ma oficialni denni sviceni.

mlhovky jsou od slova MLHA a tudiz patri do MLHY, nejsou tlumene protoze podsvicuji mlhu aby ridic v mlze videl co nejlepe - pokud jsi to nevedel. Pokud je zapnes at uz na jakykoliv vykon VZDY budes oslnovat protijedouci ridice!

Deset tisic hydaru, pak mlharu aby mel vetsiho pindika, ze ma karu z devadesatyhopatyho a do toho chaoticka baba na silnici... cesi jsou totalni zabari v tomto ohledu.
V Nemecku, nepotkam nikoho koho v cechach bezne.

FAKT ME TYHLE KOKOTI NA SILNICI UZ SEROU....VYSERTE SE UZ NA TO, POKUD NA TO NEMAS, POUZIVEJ TO, CO TI RIKA SILNICNI ZAKON A CO TI VOZIDLO UMOZNUJE!

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení mlhovkami

Příspěvek od tornado1 »

dobře jsi to napsal!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

pluto
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 03.01.2011 21:37

Re: Denní svícení mlhovkami

Příspěvek od pluto »

NiW píše:Sorry kamo, ale nenavidim ty magory, kteri si supluji pocit, noveho auta, ktere ma oficialni denni sviceni.

mlhovky jsou od slova MLHA a tudiz patri do MLHY, nejsou tlumene protoze podsvicuji mlhu aby ridic v mlze videl co nejlepe - pokud jsi to nevedel. Pokud je zapnes at uz na jakykoliv vykon VZDY budes oslnovat protijedouci ridice!

Deset tisic hydaru, pak mlharu aby mel vetsiho pindika, ze ma karu z devadesatyhopatyho a do toho chaoticka baba na silnici... cesi jsou totalni zabari v tomto ohledu.
V Nemecku, nepotkam nikoho koho v cechach bezne.

FAKT ME TYHLE KOKOTI NA SILNICI UZ SEROU....VYSERTE SE UZ NA TO, POKUD NA TO NEMAS, POUZIVEJ TO, CO TI RIKA SILNICNI ZAKON A CO TI VOZIDLO UMOZNUJE!
Sorry kamo,ale já bych chtěl vědět jak oslňuje nová Octávka, která má denní svícení společně v jednom světle s mlhovkama. Nevidím důvod, proč bych měl svítit xenonama při sluníčku. Mě svítí taky mlhovky na 60% a ještě mě nikdo neupozornil, že bych ho oslnil. Asi jsme se ještě nepotkali. Mám za sebou dvě policejní kontroly a v pohodě a v Německu svíti nemusí vůbec, protože denní svícení tam nemají v zákoně. A podle tvych zdejších urážlivých výroků doporučuji navštěvu Bohnic a dr. Chocholouška. Je vidět, že jsi nervově labilní. :laugh:
Audi SQ5 336 k, 692 Nm., čip na 388 k, 812 Nm. černá
VW Caddy Comfort 2.0 TDi 103 kW, černá

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Denní svícení mlhovkami

Příspěvek od lanasxxx »

Nebo si zvednout davkovani u neurolu :-) z jedne tabletky aspon na tri.

Uživatelský avatar
pig
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 07.03.2012 07:40
Bydliště: jižní morava

Re: Denní svícení mlhovkami

Příspěvek od pig »

Nebo táhnout do němec když je to tam tak bez chyby! :baseball:
Pásoš Vároš károš 07 BLÚMOUŠN :-) 1.9TDI
/100kW/320Nm/

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Denní svícení mlhovkami

Příspěvek od uncompromised »

já denní svícení taky schvaluju, minimálně v zimě. Minulý týden na D1 mlha jako prase, ale pořád se našlo dost debilů v Passatech a Oktávkách, kterým stačilo jet na "denní bludičky". Kdyby svícení povinný nebylo, tak pojedou bez světel úplně. Stejně tak loni, chumelenice jako blázen a najednou se proti mě vynoří Oktávka, zase jenom s denním svícením. Na druhou stranu lehce zaprší a každý druhý jezdí s mlhovkama. Jestli by přecejenom nebylo lepší zvýšit kontroly a pokuty za nedostatečné nebo zbytečné svícení. Aby se lidi naučili světla používat, potom by bylo denní svícení z větší části ztratilo význam.

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Denní svícení mlhovkami

Příspěvek od Sullaco »

Denni sviceni mlhovkama u sve byvale 3C mam, je to nastavene na 60% a rozhodne to nikoho neoslnuje. Naopak bych rekl, ze to sviti malo. Jediny problem je, ze to takto neni schvalene. Nebo snad to tak nektera auta nemaji? Nemaji snad nektera auta denni sviceni i snizenym vykonem dalkovych svetel? Take by se mohlo rici dalkova jsou dalkova. Takze trosku bych v tom zdejsim moralizovani a odsuzovani ubral, nebo tu snad vsichni jezdite striktne 50/90/130 ??? Ruzne przneni a tuzingy mi taky vadi ale v tomto pripade mi to prijde trouchu moc nafoukle.

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Denní svícení mlhovkami

Příspěvek od Benetty »

Sullaco píše:Denni sviceni mlhovkama u sve byvale 3C mam, je to nastavene na 60% a rozhodne to nikoho neoslnuje. Naopak bych rekl, ze to sviti malo. Jediny problem je, ze to takto neni schvalene. Nebo snad to tak nektera auta nemaji? Nemaji snad nektera auta denni sviceni i snizenym vykonem dalkovych svetel? Take by se mohlo rici dalkova jsou dalkova. Takze trosku bych v tom zdejsim moralizovani a odsuzovani ubral, nebo tu snad vsichni jezdite striktne 50/90/130 ??? Ruzne przneni a tuzingy mi taky vadi ale v tomto pripade mi to prijde trouchu moc nafoukle.
To máš celkem pravdu a mimo jiné některé nové modely VW mají skutečně denní svícení řešeno utlumením dálkových světel (co vím). Stále jezdím originální zapojení, ale zřejmě to také budu tak řešit. Ono možná nejde tak o nějakou watáž a spotřebu paliva, ale spíš jak někteří píší, že je opravdu zbytečné svítit na 100% výkonnými světly (xenon, potažmo výkonné žárovky třeba i kolem 1000 korun). Jinak jsem osobně do teď (cca 1.5 roku) používal HID, ale nějak mě to nebralo, takže jsem pořešil Osram night breaker plus. Jinak svícení mlhovkami také nezatracuji, důležité jsou podle mě dva faktory: Být vidět a přitom neoslňovat. Ona některá denní světla koupená v obchoďáku vypadají i svítí opravdu hrozně, takže si myslím, že je kolikrát lepší to poladit v originální rovině. Asi tak....

Uživatelský avatar
richard2002
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 29.04.2012 19:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení mlhovkami

Příspěvek od richard2002 »

Já také souhlasím s názorem že na 3C je denní svícení minimálně na stejné úrovni jako u většiny seriových konkurentů kteří k tomu nevzužívají LED diody.
Nevidím uplně důvod k jejich používání pokud lidi nemají xenony - víceméně bych řekl žárovka jako žárovka a dopad na spotřebu podle me není nikterak markantní, ale pokud mám xenony, tak mě podle mě nikdo nemůže odsuzovat, nebo může? Šetřím paraboly a šetřím i výbojky, které nejsou zrovna z levného kraje. LEDKY co jsou vzadu jsou snad nesmrtelné, těm je to jedno ...
VW Passat Variant 2.0TDI Highline - konecne dustojny pocet koni pod kapotou po ctyrech letech s 1.6TDI ;-)
BACK UP CAR : Škoda Octavia 1.9TDI 81kw 557.000km a nove kozeny interier z RS

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: Denní svícení mlhovkami

Příspěvek od saax »

a co tohle? já jsem s tím max spokojenej 8)
http://www.nejlepsiautodily.cz/?id=Vyhledat&di=DRLVW08" onclick="window.open(this.href);return false;
Světla s LED pro VW Passat 2006-10, automatické denní svícení, homologace
Světla pro automatické denní svícení s LED pro VW Passat B6 (2006-2010), homologace E4. Světla jsou zabudována v plastu kolem mlhovky. Možnost zapojení v režimu pozičních světel, kdy zapnutí potkávacích světel nevypnou, ale pouze sníží jas a dále fungují jako poziční světla (volba na řídící jednotce). V každém světle je 5x 3-čipová LED dioda, příkon světla je 5,8W. Součastí balení je 2x světlo včetně plastu mlhovky, 2x řídící jednotka s vodotěsnými konektory a připojovací kabeláž.
Přílohy
ele_DRLVW08.jpg
pašík.jpg

Odpovědět

Zpět na „Denní svícení“