Denní svícení DECTANE,homolgace

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Veverka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.05.2013 21:08
Bydliště: Plzeň

Re: Denní svícení DECTANE,homolgace

Příspěvek od Veverka »

Ahoj, včera mi konečně dorazil balík, koukala jsem, jestli to zvládnu namontovat, narazila jsem jen na jednu věc - jak dostat kablík ven z pojistkové skříňky? Jen tak skřípnout pod dekl se mi moc nechce, ta hrana je docela ostrá, šlo by tam udělat zářez, do toho se mi taky moc nechce, ale jinou možnost nevidím. Nebo jde ten rámeček nějak sundat a provléknout kablík směrem dolů? Jak to máte udělané?

Kozy1985
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.06.2013 14:19

Re: Denní svícení DECTANE,homolgace

Příspěvek od Kozy1985 »

Ahoj, montoval jsem minulý týden, verze pro xenony. Tohle jsem nijak neřešil, bokem ven a přiklapnout. Kontroloval jsem to a zdá se být v pohodě. Ale narazil jsem na jinou věc :) Že mi nechtějí svítit :) ledky svítí jen chvíli před nastartováním a po chcípnutí. Nesetkal jste se tu s tím někdo? Spínač světel v poloze AUTO. Ale i když ho dám jinam, i na 0, tak xenony pořád svítí a ledky nic. Divné je, že světla svítí i v pozici 0. Neuvědomuju si, jestli i před instalací drl tohle xenony dělaly nebo ne. Každop teď je jedno v jaké pozici spínač světel je, xenony svítí pořád.. Nenapadá vás něco? Děkuju

:potlesk: :potlesk:

regjurm
Člen klubu
Příspěvky: 47
Registrován: 13.02.2011 09:41
Bydliště: Moravskoslezký kraj

Re: Denní svícení DECTANE,homolgace

Příspěvek od regjurm »

Zdarec,
já taky montoval minulý týden...
To Veverka:Já jsem piloval drážky v pravém předním rohu a ještě dole,potom jsem to zamáznul silikonovým tmelem,aby byla zachována vlhko těsnost..Drát jsem zlomil směrem dolů omotal na jednom místě izolepou(aby nabyl na objemu a držel mezi žebry) a vložil mezi žebrování pojistkovky.Celou pojistkovou skříň se mi demontovat nechtělo,abych to protáhnul vnitřkem.Dle mého moc práce,když to jde jednodušeji... Večer jsem zkusím dát fotky.
To Kozy:Patrně máš nakódované denní svícení "Skandinávie".DRL svítí jen když nesvítí nic jiného.Ovládá to napětí od parkovačky,je to ten mezikus co vkládáš do kabeláže u levého světlometu.Pokud rozpojíš ten jeden vodič co jde z toho mezikusu tak ti začnou svítit i DRL(ale spolu s xenony protože máš nakódovanou tu skandinávii).Já to měl taky.Musíš to přes VAG překódovat.(je to v centrální elektrice,dlouhé kódování,byte 0 a zrušit zatržení u bitu 3 popř.4.)


PS:Jinak jsem byl celkem zklamaný z kvality zpracování.Na to že se na krabici tlučou do prsou,že to bylo montováno v Germany,tak nevím...
Na tom mezikusu co se vkládá mezi světlomet a kabeláž,jsem měl přehozené dva dráty,naštěstí tak že nic neshořelo,ale nefugovalo aut.přepínání z DRL na xenony a přestala svítit levá parkovačka.Trochu mě zaráží,že po výrobě to asi ani nekontrolujou,jestli vše funguje jak má.

Ty nové "mřížky" okolo mlhovky jsou z dosti měkkého plastu,oproti těm původním.Nejvíc to vadí na vnitřní straně,kde je ta packa,která drží mřížku v nárazníku.Je tak měkká,že to moc nedrží,ještě že na vnější straně to drží šroub,jinak bych se fakt bál,že to z tama vypadne. :) Skoro ta na mě působí,jako by to byl nějaký čínský klon.FAkt nevím,co jsem tu četl,tak každý psal,jak to není perfektně udělané... :( :fool:
VW PASSAT VARIANT,COMFORT LINE, BUSINESS 01/2008 BKP

Kozy1985
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.06.2013 14:19

Re: Denní svícení DECTANE,homolgace

Příspěvek od Kozy1985 »

Díky za odpověď, zkusím to nějak pořešit. S tou kvalitou souhlas. NEní to nejhorší, ale konkrétně tebou zmiňovaná packa - u té se bojím, že se každou chvíli zlomí a mřížka nevypadne jen díky šroubu :) Za ty peníze nevím nevím.

regjurm
Člen klubu
Příspěvky: 47
Registrován: 13.02.2011 09:41
Bydliště: Moravskoslezký kraj

Re: Denní svícení DECTANE,homolgace

Příspěvek od regjurm »

Kozy1985 píše:Díky za odpověď, zkusím to nějak pořešit. S tou kvalitou souhlas. NEní to nejhorší, ale konkrétně tebou zmiňovaná packa - u té se bojím, že se každou chvíli zlomí a mřížka nevypadne jen díky šroubu :) Za ty peníze nevím nevím.
Jsem rád,že ta kvalita,není jen můj subjektivní dojem.Já musel ještě upravovat(pilovat) takový výstupek/packu co vykukovala z obrysu toho otvoru ve kterém je světlomet mlhovky.Packa zavazela a mřížka nešla pořádně nasadit okolo lampy mlhovky.Taky se mě ulomila zajišťovací pojistka na konektoru u toho mezikusu co se připojuje k světlometu...
Kde si to kupoval?Já tady:
http://www.tuningstyle.cz/led-denni-sve ... 05-11.html
VW PASSAT VARIANT,COMFORT LINE, BUSINESS 01/2008 BKP

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Denní svícení DECTANE,homolgace

Příspěvek od pasat »

Se dají sehnat i levněji : http://www.tuningstyle.cz/led-denni-sve ... 05-10.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Veverka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.05.2013 21:08
Bydliště: Plzeň

Re: Denní svícení DECTANE,homolgace

Příspěvek od Veverka »

regjurm: Já je mám taky z tuningstyle. A měl bys nějaké ty fotky? Možná se do toho dám teď večer, jestli po dokončení všeho ostatního ještě nebudu padat na hubu nebo už nebude tma :(

pasat: To jsou jiné, právě na srovnání těchhle dvou jsem se tady na fóru ptala asi před měsícem. Nakonec jsem se rozhodla přihodit pár stovek na to, co by mělo být lepší. Když si vezmu, kolik nechám třeba jen na benzínce ... to si raději i tady trochu připlatím, než si kvůli malé úspoře pak pořád nadávat, že jsem koupila šunt.

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Denní svícení DECTANE,homolgace

Příspěvek od pasat »

A v čem jsou jiné a jak poznáš "šunt"?

Veverka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.05.2013 21:08
Bydliště: Plzeň

Re: Denní svícení DECTANE,homolgace

Příspěvek od Veverka »

Jiné jsou minimálně v tom, že ty Dectane mají 20 LED místo 5. Jsou dělané v Německu, tam by se na tu kvalitu snad mělo koukat víc než "bůhvíkde". Pro pořádné srovnání by člověk musel na vlastní oči vidět pokud možno několik desítek instalací a ještě znát dlouhodobou spolehlivost. Brala jsem to spíš v tom smyslu, kdybych koupila ty levnější a ono to šlo blbě namontovat, málo to svítilo a podobně, tak to nevyhodím, ale budu si pak pořád nadávat, že jsem zvolila špatně.

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Denní svícení DECTANE,homolgace

Příspěvek od pasat »

Ono hlavně kolikrát i jen 5 diod má vyšší svítivost než 20 i 30 nějakých bludiček, ale je to o technických parametrech daných světel... Díky za info.

regjurm
Člen klubu
Příspěvky: 47
Registrován: 13.02.2011 09:41
Bydliště: Moravskoslezký kraj

Re: Denní svícení DECTANE,homolgace

Příspěvek od regjurm »

Veverka píše:regjurm: Já je mám taky z tuningstyle. A měl bys nějaké ty fotky? Možná se do toho dám teď večer, jestli po dokončení všeho ostatního ještě nebudu padat na hubu nebo už nebude tma :(
Ahoj,omlouvám se za ty fotky,sliboval jsem je už včera...Teď už nepošlu asi nic mám to myslím jen na NTBK v práci.Už se do toho stejně nepouštěj.Aby jsi to udělala pořádně tak na tom strávíš nejmíň 2-3 hodiny.Já jsem kvůli protahování hlavního svazku,demontoval schránku vzduchového filtru...Pokud to chceš porádně vyvázat a přichytit k stávající kabeláži tak to budeš dodělávat při baterce :D

Kup si zítra strapy(zdrhovací pásky) a palivovou hadici s vnitřním průměrem 5 mm.(stačí tak 0,5m)já ji použil na protahování svazku na pravou stranu nad chladičem.Dám foto kudy a jak.
VW PASSAT VARIANT,COMFORT LINE, BUSINESS 01/2008 BKP

regjurm
Člen klubu
Příspěvky: 47
Registrován: 13.02.2011 09:41
Bydliště: Moravskoslezký kraj

Re: Denní svícení DECTANE,homolgace

Příspěvek od regjurm »

pasat píše:Ono hlavně kolikrát i jen 5 diod má vyšší svítivost než 20 i 30 nějakých bludiček, ale je to o technických parametrech daných světel... Díky za info.
Co se týče svítivosti,tak to je pomalu asi tak jediné s čím jsem naprosto spokojen :) .(kdyby to ještě svítilo málo tak to vracím prodejci...)Na fotky co jsou tady na fóru nehleďte,skutečnost je jiná-lepší.KOolega, co ho vozím do zaměstnání ,když na mě čekal, tak říkal že to jde vidět skoro na kilometr a auto jde vidět líp než některá jiná co jezdí na klasická světla.Musím ale podotknout,že bylo pod mrakem.Ale i za slunečného dne to svítí dobře.
O těch levnějších jsem věděl taky,ale nekupoval jsem to z důvodů který psala Veverka a mám xenony, tak jsem si nebyl jistý,jestli to bude fungovat a přepínat ,když bude přepínač v poloze AUTO/TUNEL.Dectane mají řídící jednotku a to u těch levnějších jsem v popisu nenašel...TAk i proto Dectane.
VW PASSAT VARIANT,COMFORT LINE, BUSINESS 01/2008 BKP

regjurm
Člen klubu
Příspěvky: 47
Registrován: 13.02.2011 09:41
Bydliště: Moravskoslezký kraj

Re: Denní svícení DECTANE,homolgace

Příspěvek od regjurm »

Ahojte posílám pár fotek z montáže.
Přílohy
obr 1.jpg
obr.6.jpg
obr.8.jpg
obr 7.jpg
obr.10.jpg
Naposledy upravil(a) regjurm dne 14.06.2013 16:56, celkem upraveno 1 x.
VW PASSAT VARIANT,COMFORT LINE, BUSINESS 01/2008 BKP

regjurm
Člen klubu
Příspěvky: 47
Registrován: 13.02.2011 09:41
Bydliště: Moravskoslezký kraj

Re: Denní svícení DECTANE,homolgace

Příspěvek od regjurm »

Pokračování...Chystám se udělat takový návod/moje postřehy z montáže,ale zatím není moc času.Venku se udělalo konečně hezky... :D
Přílohy
obr.3.jpg
obr 4.jpg
obr.5.jpg
obr 13.jpg
obr 14.jpg
VW PASSAT VARIANT,COMFORT LINE, BUSINESS 01/2008 BKP

Veverka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.05.2013 21:08
Bydliště: Plzeň

Re: Denní svícení DECTANE,homolgace

Příspěvek od Veverka »

Fotky super, díky.
Jenže já jdu teď někam mlátit hlavou o zeď ... nesedí ta propojka ke světlům, na krabici je označené, že je to pro halogeny a konektory jsou úplně jiné :fool: Samozřejmě mřížky přemontované, půlka kabeláže připlombovaná, představa že to zase vyndavám se mi moc nelíbí :(

Odpovědět

Zpět na „Denní svícení“