LED denní svícení

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

LED denní svícení

Příspěvek od JirkaVys »

Ahoj,
hledám pro Passat 3C denní svícení dole vedle mlhovek.
Umístění do originální plastové mřížky, provrtani díry pro kabel a světlo pak uchytit mezi plastová žebra.
Hlavní pro mě důležité specifikace, aby se nejednalo o svícení typu svítící tečka, mezera, svítící tečka, mezera... Ale aby svícení dělalo souvislý svítící pruh po celé délce.
Dále aby v případě zapnutí hlavních světlometů, došlo k vypnutí denního svícení a obráceně.
Mám světelný senzor, takže aby v případě zhasnutí hlavních světlometů nedošlo také k vypnutí denního svícení.

+ případně něco co člověk zvládne nainstalovat sám.
Samozřejmě homologovane pro daný účel.

Nemáte někdo zkušenosti, případně daný model?
Díky moc

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: LED denní svícení

Příspěvek od JirkaVys »

Koukal jsem na tyhle
http://www.led-autozarovky.cz/led-autoz ... off-system" onclick="window.open(this.href);return false;
Píší, že se automaticky vypinaji nebo zapinaji spolu s hlavními světlomety. Ale bojím se že to bude světlo typu hromada teček kvůli diodam.

Nebo pak spíše lépe vypadají tyto
http://www.led-autozarovky.cz/led-autoz ... -DRL-16-3W" onclick="window.open(this.href);return false;
Vypadají že by svítili jako celistvý pruh světla.

Co myslíte?

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: LED denní svícení

Příspěvek od Atila »

Číňan prodává ty mřížky i s led světlama,nebo si nech nakodovat mlhovky na denní svícení.Rozhodně to vypadá líp.

Tady je máš:

https://www.aliexpress.com/item/2Pcs-LE ... 86ee&tpp=1" onclick="window.open(this.href);return false;
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: LED denní svícení

Příspěvek od Nwkt »

Upřímně bych se na to vysral, nakódoval na mlhovky na 40% a vypínání hmatem páčkou blinkrů (kdyby dělal dusno nějakej policajt, tak to hned vypneš a vyřešeno).

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: LED denní svícení

Příspěvek od Atila »

Jj já mám taky nakodovaný mlhy na 60% a spokojenost.A hlavně to funguje s dešťákem.S policajtama vůbec žádnej problém.Když vidím kolikrát ty denní svícení co jezdí,tak bych blil.
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: LED denní svícení

Příspěvek od JirkaVys »

Nepředpokládám, že Čína bude mít homologaci, tudíž se do toho pouštět nechci.

Denní svícení v mlhovkach upřímně nesnáším a nelíbí se mi to už vůbec.

Upřímně dost rozmyslím na světlech od Osramu se světelnou trubici, tudíž žádné nepříjemné a nevzhledné svítive tečky od diod. Někdo zkušenost? A za 2300 Kč je to pěkná cena.
http://www.svetzarovek.eu/p-73834/k-140 ... -leddrl102" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: LED denní svícení

Příspěvek od Nwkt »

Teď jsem akorát narazil na tohle, mlhovka s drl v jednom. Má to i správnou homologaci
https://www.aliexpress.com/item/AKD-Car ... 10fe65eb47" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: LED denní svícení

Příspěvek od Atila »

JirkaVys píše:Nepředpokládám, že Čína bude mít homologaci, tudíž se do toho pouštět nechci.

Denní svícení v mlhovkach upřímně nesnáším a nelíbí se mi to už vůbec.

Upřímně dost rozmyslím na světlech od Osramu se světelnou trubici, tudíž žádné nepříjemné a nevzhledné svítive tečky od diod. Někdo zkušenost? A za 2300 Kč je to pěkná cena.
http://www.svetzarovek.eu/p-73834/k-140 ... -leddrl102" onclick="window.open(this.href);return false;
Denní svícení by podle mně mělo být ve světlech,bud v hlavních nebo dole v mlhovkách.Takový ty ledkový pásky z tržnice (nebo z krámu) jsou hnus.Hned je jasný,že je to samo domo.
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: LED denní svícení

Příspěvek od JirkaVys »

V mlhovkach je určitě nechci, to se mi nelíbí a nějaké mini kulaté světýlko opravdu není pěkné.
Kupovat pásky z tržnice také nechci :))
Právě že uvažuji mlhovky zrušit úplně, protože jsou k ničemu a nikdy jsem je nepoužil ani v mlze. Originál plast s dírou pro mlhovky vyměnit za originál plast bez díry a do toho vložit pak ty led světla, co jsem dával výše od Osramu.
Jde mi také hlavně o to aby při rozsvícení hlavních světlometů ty led denní se vypnuly nebo alespoň stahly na polovinu a sloužily třeba jen jako poziční spolu s hlavními. Se senzorem světla to bude fungovat určitě.

Hlavně kam napojit ten kabel na světla, aby to fungovalo správně . Kostra a napájení z baterie je mi jasné

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: LED denní svícení

Příspěvek od Nwkt »

Zapojíš je vždycky jak chceš, tím omezenej nejsi

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: LED denní svícení

Příspěvek od napster »

Nejlepsi a nejjednodussi volba je do stavajicich mlhovek vlozit DRL z fabie II RS. Navod mas i zde na foru. Mlhovky u 3C v mlze stejne nefungujou. Tyhle pasky at uz hella apod vypadaj jak z trznice na aute. Jinak pokud precijenom zvolis svetla z "trznice" tak zapojeni pres spinaci rele. Natahnout kabelaz k pojistkovce do auta, na 15tku proud pres pojistku. Kosteu z pojistkovky a vypinaci proud od parkovacek.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: LED denní svícení

Příspěvek od JirkaVys »

To me spíš denní svícení v mlhovkach přijde jako to nejhorší řešení, sotva je to vidět to mini kulaté světýlko a vypadá to prostě hrozně, jako od Vietnamců z tržnice. Preci jen auta, která už jsou vybavena denním mají take vodorovné pruhy a ne mini kulaté svetelko, pokud nepočítám BMW, ale tam to je přeci jen jiného.

Ale o to nejde, každý má jiný vkus, ale opravdu když už jednou za půl roku vidím někoho jak to má v mlhovkach tak je to hnus.

Zvolím ty od Osramu DRL.

Hlavně de mi o to zapojení tedy. U těchto je napojení napájení přímo na baterii, pojistku to má v sobě již. Další kabel na kostru. Ale jde mi o teb poslední kabel, který má přijít na parkovacky. Má někdo, tušení která barva kabelu to je? Ať nemusím shánět zkoušecku. Mám spínač s funkcí auto, tedy 4 polohy a senzor světla. Tak hlavně aby se to rozvicelo nebo zhasinalo v závislosti na hlavních svetlometech a nesvitilo to pořád.

Jinak díky všem za rady, ale vyloženě mi šlo o vodorovné led světla, ze kterých nejdou tečky světel od diod. :)

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: LED denní svícení

Příspěvek od Qido »

Hlavně, že je tady o tom celá sekce, že....
http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=223" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: LED denní svícení

Příspěvek od Nwkt »

JirkaVys: Třeba taková O2 nebo Sup2 má vyloženě vodorovný pruhy :-D

Odpovědět

Zpět na „Denní svícení“