Passat 3C - denní svícení

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Passat 3C - denní svícení

Příspěvek od pásovec »

Ahoj, koupil jsem auto už s trvalým svícením a trochu mě tro štve. Máte to někdo taky? Mám rok 07 a bixenony. Svítí to hned, jak zasunu klíček. Auto je v záruce, tak nechci radši něco měnit vagem. Nezkoušel jste to někdo měnit v servisu?
Naposledy upravil(a) pásovec dne 14.01.2009 22:16, celkem upraveno 1 x.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
duske
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Passat 3C - trvalé svícení

Příspěvek od duske »

Jj, taktiez som to mal...a tak som si zmenil denne svietenie cez VAG na "americke" denne svietenie. Svetla sa mi zapalia az po odbrzdeni rucnej brzdy pri nastartovanom motore, cize nie hned po vlozeni kluca. Naviac svietia len predne xenony a nic viac, t.j. ani obrysove svetla a ani zadne svetla...je to super, nieco na sposob Audi... 8)

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Passat 3C - trvalé svícení

Příspěvek od pásovec »

To bylo super, přesně jak jsem asi chtěl. Díky za tip. Zkusím to změnit v servisu. Startovat s rosvícenými světly je fakt blbost.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
koldavideo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kroměříž

Re: Passat 3C - trvalé svícení

Příspěvek od koldavideo »

duske píše:Jj, taktiez som to mal...a tak som si zmenil denne svietenie cez VAG na "americke" denne svietenie. Svetla sa mi zapalia az po odbrzdeni rucnej brzdy pri nastartovanom motore, cize nie hned po vlozeni kluca. Naviac svietia len predne xenony a nic viac, t.j. ani obrysove svetla a ani zadne svetla...je to super, nieco na sposob Audi... 8)
Hmm to je zajímavé. A co když bude tma ? Např pojedeš celý den - co když bude už šero? zadní světla nebudou svítit? Já mám na přepínači světel polohu kde je symbol tunelu, takže když je šero tak se světla rozsvítí. Bude to fungovat i při nastavení na tzv "americké denní svícení" ???? Jinak bych totiž v noci určitě jezdil bez rzsvícených zadních světel - bo su sklerotik :wink: Napište někdo to kódování - popř. kde změnit. Díky.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Passat 3C - trvalé svícení

Příspěvek od Mára_VR6 »

já přemýšlím o něčem jiným....
Samo, že nejlepší by bylo LED svícení z S6, ale na to zatím není. Tak někde jsem viděl u bixenonů, tam kde máme parkovačky, byly normální halogenky a svítilo to krásně.
Udělat by se to dalo jednoduše - parkovačky vyhodit a místo nich napojit na spínanej + silnější, to by svítilo stále a pak už jen stačí nechat spínač svetel v poloze automatika a jak se sešeří, tak se rozsvítí zbytek auta.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Vasa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 360
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C - trvalé svícení

Příspěvek od Vasa »

koldavideo píše:
duske píše:Jj, taktiez som to mal...a tak som si zmenil denne svietenie cez VAG na "americke" denne svietenie. Svetla sa mi zapalia az po odbrzdeni rucnej brzdy pri nastartovanom motore, cize nie hned po vlozeni kluca. Naviac svietia len predne xenony a nic viac, t.j. ani obrysove svetla a ani zadne svetla...je to super, nieco na sposob Audi... 8)
Hmm to je zajímavé. A co když bude tma ? Např pojedeš celý den - co když bude už šero? zadní světla nebudou svítit? Já mám na přepínači světel polohu kde je symbol tunelu, takže když je šero tak se světla rozsvítí. Bude to fungovat i při nastavení na tzv "americké denní svícení" ???? Jinak bych totiž v noci určitě jezdil bez rzsvícených zadních světel - bo su sklerotik :wink: Napište někdo to kódování - popř. kde změnit. Díky.

je to v Dlouhém kódování - přepisuješ bity.
pokud nemáš převaděč nebo program co podporuje přímou změnu tak to neuděláš

Uživatelský avatar
duske
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Passat 3C - trvalé svícení

Příspěvek od duske »

koldavideo píše:
duske píše:Jj, taktiez som to mal...a tak som si zmenil denne svietenie cez VAG na "americke" denne svietenie. Svetla sa mi zapalia az po odbrzdeni rucnej brzdy pri nastartovanom motore, cize nie hned po vlozeni kluca. Naviac svietia len predne xenony a nic viac, t.j. ani obrysove svetla a ani zadne svetla...je to super, nieco na sposob Audi... 8)
Hmm to je zajímavé. A co když bude tma ? Např pojedeš celý den - co když bude už šero? zadní světla nebudou svítit? Já mám na přepínači světel polohu kde je symbol tunelu, takže když je šero tak se světla rozsvítí. Bude to fungovat i při nastavení na tzv "americké denní svícení" ???? Jinak bych totiž v noci určitě jezdil bez rzsvícených zadních světel - bo su sklerotik :wink: Napište někdo to kódování - popř. kde změnit. Díky.
...ono pri tom dennom svieteni nesvieti pristrojovka. Takze v pripade sera neuvidim ani na pristrojovku a to ma trkne otocit spinacom... :idea: :P U teba by to v rezime tunel malo automaticky rozsvietit vsetky svetla v pripade nizkej viditelnosti...malo by to fungovat.

Uživatelský avatar
duske
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Passat 3C - trvalé svícení

Příspěvek od duske »

Mára_VR6 píše:já přemýšlím o něčem jiným....
Samo, že nejlepší by bylo LED svícení z S6, ale na to zatím není. Tak někde jsem viděl u bixenonů, tam kde máme parkovačky, byly normální halogenky a svítilo to krásně.
Udělat by se to dalo jednoduše - parkovačky vyhodit a místo nich napojit na spínanej + silnější, to by svítilo stále a pak už jen stačí nechat spínač svetel v poloze automatika a jak se sešeří, tak se rozsvítí zbytek auta.
Ja som zase premyslal pouzit mlhovky na denne svietenie. Samo, ze treba vymenit ziarovky, aby to silnejsie svietilo a potom uz len nakodovat. Da sa to nakodovat, ze namiesto xenonov budu svietit iba tie mlhovky - americke denne svietenie a uz nic viac...

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Passat 3C - trvalé svícení

Příspěvek od Mára_VR6 »

za svícení mlhovkama tě vyperou policajti
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Passat 3C - trvalé svícení

Příspěvek od Mára_VR6 »

tak jsem to konečně našel, dával to sem re5pekt, je vidět, že ty parkovačky svítěj víc než je serie, takže to bude denní svícení.
Přílohy
album_pic.php.jpeg
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Passat 3C - trvalé svícení

Příspěvek od pásovec »

Tak to je ono, takhle bych si to predstavoval i ja :-) Zkuste to nekdo najit, jak na to.. :D
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
duske
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Passat 3C - trvalé svícení

Příspěvek od duske »

vypada to fakt moc dobre... 8)

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Passat 3C - trvalé svícení

Příspěvek od pásovec »

A co rikate tem svetlum z S6? A co ta maska bez znaku? :-)
Přílohy
sviceni2.jpg
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
duske
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Passat 3C - trvalé svícení

Příspěvek od duske »

Tie led-ky nevypadaju spatne, pozeral som na to uz na zahranicnom fore, dokonca mam i postup... no ja mam dole mlhovky a uz by my to prislo trosku preplacane... :roll:

Uživatelský avatar
koldavideo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kroměříž

Re: Passat 3C - trvalé svícení

Příspěvek od koldavideo »

Tak pánové nakódoval jsem si to denní svícení alá amerika a výsledek je následovný.
Vše funguje jak má tzn. pokud je zatažená ruční brzda a motor je vypnutý, tak po vložení klíče a nastartování se světla rozsvítí.
Pokud ale ruční není zatažená , hned po vložení klíče do otvoru se světla rozsvítí. Tedy ještě před startováním . Motor tedy startuje i s rozsvícenými světly.
Pokud přepínač světel přepnu do polohy "tunel" (auto je v garáži = tma) startuju zase s rozsvícenými světly. Zkrátka senzor funguje hned po vložení klíče do "díry" :lol: .
Závěr: je to docela dobrá věc pokud budeš pokaždé zatahovat ruční brzdu.

Odpovědět

Zpět na „Denní svícení“