FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
RonySuperB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.03.2018 12:56

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od RonySuperB »

Ahojte, vdaka vam sa mi podarilo upgrade-ovat moju RNS510-ku, rad by som sa s vami podelil, ako sa to da. Chce to velku davku trpezlivosti a casu, pretoze ja som moc statstia nemal. Ale mam to.

1) stiahnut si novy FW - ja som stahoval 5274 format ISO, pretoze lepsi nemozem. tu je link
http://www.my-gti.com/3868/volkswagen-r ... repository" onclick="window.open(this.href);return false;

2) tu sa mozete pozriet aky FW si mozete stiahnut
je to zavysle od HW Vehicle. Ja mam HW Vehicle 0xC801 – HW Radio: 0006 C10/C11/C12
https://www.my-gti.com/3983/volkswagen- ... e-versions" onclick="window.open(this.href);return false;

3)stiahol som si mapy na ulozto V15 WEST ISO.

4) Na DVD-R 4,7GB Verbatim som napalil cez NERO najpomalsiou rychlostou firmware 5274 ISO, vybral som moznost napalit ISO format (nie zvukovy disk, datovy disk alebo nieco ine, ale ISO obrazok), vlozil do navigacie a asi za pol hodinku bol novy FW v navigacii.

5) Na DVD+R DL 8,5GB Verbatim som napalil cez NERO najpomalsiou rychlostou Mapy V15 West ISO. Tiez ako ISO Obraz.

6) dal som mapy do navigacie, navigacia mi oznamila NOVE DVD MAPY, POKRACOVAT? dal som pokracovat, druhy oznam za 10 sekund, MAPY ULOZIT, ALEBO POUZIT? dal som ulozit. Asi za hodinu a pol az dve boli mapy vo vnutri.

Este sa mi stala taka vec, ze sa mi na prvy druhy ani 25 krat nechceli mapy ulozit do navigacie, tak som cital a cital a zistil som, ze moze byt slaby laser. Odporucanie bolo bud kupit novy laser - ebay 15€, alebo cistiace dvd v obchode 7€. Kupil som najskor cistiace dvd. Pouzil a mapy boli hned dnu. Pomohlo. Super.

Ako som zistil, co mam za FW, ake HW Vehicle, HW Radio? Podrzite dlho setup, asi 30 sekund a malo by vam to vyhodit nejake tajne nastavenia, kde to najdete v Info o navigacii. Mne sa to nepodarilo, mal som ju staru a tam to bolo zablokovane. Dnes mi to uz v tomto upgrade ide. Tak som musel volat kamaratovi a on mi to dal na kabel- napojil auto na servisny kabel a odblokoval to a aj mi to ukazal. pofotil som mobilom, aby som infosky nestratil a dalej doma hladal a skumal :)

Najjednoduchsie a najcelistvejsie mi to prislo robit cez ISO format, je to jeden subor s velkostou skoro 7 GB v ktorom je vsetko. Teraz mi ukazuje mapa pumpy, parkoviska, restauracie atd v okoli, vdaka FW mam trosicku rychlejsiu odozvu zatukavania adresy, trosku krajsiu grafiku.

Ak mate nejake otazky, pytajte sa.
Toto je moj pribeh, ktory trval asi 2 mesiace, ale dal som to. Nepisal som vsetky chyby, zbytocnosti, ktore som robil :) iba veci, ktore mi priniesli osoh :) Vela statsia!

fure
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 06.03.2018 10:35

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od fure »

Mne sa vcera podarilo nahrat V15 cez SD kartu kedze dvd necitalo. Postup bol cez MapsTool 2.0.2 som vytvoril subory pre sd kartu a iso subor sd to hdd som napalil na CD-R 10x rychlost. Potom uz len do radia vlozit cd s sd kartou a cca 1hod sa nahravali mapy z sd na hdd. Radio ma sw 5269 a vsetko funguje.
Passat B7, 2,0TDi, 155kW/čip. High line 2014, Dsg, 4Motion.

Smil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 27.05.2013 11:29

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od Smil »

Tak mi to taky po třech letech přestalo chroupat DVD s mapama, přitom filmy to přehrává. Kdyby někdo chtěl vypálené DVD s V15 tak mu ho mužu na Praze 8 dát, mě už je k ničemu :-) Musel jsem to nahrát přes SD kartu.

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od hkr »

Můžete mi někdo říct, jaký jsou poslední mapy East? Chci jet letos do Řecka a to na nový West mapy půjde dost blbě. Někde jsem našel, že V13, to jsou ale starý jak socha Václava... Nevíte, jestli mají vyjít novější či jak je to s těma konverzema z BMW?

Děkuju.

// https://www.navitech.cz/vw-rn510/skoda- ... -2018-mapy" onclick="window.open(this.href);return false; hmmm...
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od hkr »

Tak si odpovím sám:

https://www.gpszone.ro/viewtopic.php?t=1288" onclick="window.open(this.href);return false; -> zde torrent na "EAST V15" pro RNS510 - konverze z BMW. Asi zítra zkusím nahrát :)
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Trawi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 31.05.2017 02:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od Trawi »

hkr píše:Tak si odpovím sám:

https://www.gpszone.ro/viewtopic.php?t=1288" onclick="window.open(this.href);return false; -> zde torrent na "EAST V15" pro RNS510 - konverze z BMW. Asi zítra zkusím nahrát :)
to by tam mohlo byť aj chorvátsko? daj vedieť či to malo zdárny koniec :good:
VW Passat B7 Variant Highline, 2.0 TDi DSG http://www.eobchodik.eu
Hyundai Tucson Shadow, 1.6 GDi 2018 https://hyundaiklub.sk/
Hyundai Tucson Style, 1.6 T-GDi 2018

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od hkr »

Tak dve DVD a ani jedno mi to RNS nevzalo. Tak pojedu na V13 East, ty mi bez problemu navi vezme.

SD neumim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od čapik »

mám Golf GTi 2006, RNS510 se starým FW 0xxx.

Můžu se zeptat - číslo gateway mám 1K0907520F - je nutné koupit novější gateway, aby se mi po upgrade FW nevybíjela autobaterka?
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
LukasD
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 15.04.2013 11:33

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od LukasD »

Nemusíš měnit pouze do E se muselo měnit je to tam napsané.

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od čapik »

LukasD píše:Nemusíš měnit pouze do E se muselo měnit je to tam napsané.

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk
jj, je to tam napsané pro Passat 3C. 1K0907520F je označení pro G5 a tam to může být jinak. Proto se ptám.
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od motorpower »

U Golfa je to tuším K a přehrát ti to mohu, či poslat přehranou.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Jakub Kepeň
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.05.2018 14:13

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od Jakub Kepeň »

Zdravím mám rns 510 a rozhodl jsem se nainstalovat firmware 5238. Vše probíhalo v pořádku ale při altualizaci hdd se vše zaseklo na 38% a teď v navi není žádný firmware. Na navi svití ať vložím swl cd. Zkoušel jsem instalovat z cd i z dvd ale stále nejde. Prosím o pomoc jak ji dát do pořádku...
Přílohy
3C92364E-361C-42B4-8B71-26698E3BF82F.jpeg

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od tornado1 »

v Humpolci opravím, popřípadě opravím i desku pokud je už poškozená
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
mirek22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 300
Registrován: 17.01.2010 22:00
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od mirek22 »

Vyzkoušel někdo mapy východní Evropy 8517 předělané z BMW ?
Passat Variant B7 /2.0TDI 103kw CFFB / Lane Assist / Sign assist / Discovery media PQ -DAB

Uživatelský avatar
mirek22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 300
Registrován: 17.01.2010 22:00
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od mirek22 »

Tak jsem vyzkoušel mapy východný Evropy 8517 a musím říct že jsou hodně skromné mapy nejsou tam všechny města.
Dávám zpět West Europe V15.
Passat Variant B7 /2.0TDI 103kw CFFB / Lane Assist / Sign assist / Discovery media PQ -DAB

Odpovědět

Zpět na „Navigace“