Frekvenční výhybka k RNS 510

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
KAPSCH
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 05.01.2011 00:16
Bydliště: Praha

Frekvenční výhybka k RNS 510

Příspěvek od KAPSCH »

Ahoj,
protože jsem měnil RNS 300 za RNS 510, bylo potřea vyřešit zapojení druhé antény do rádia - na zadní straně jsou kontory dva.

Nalezl jsem dvě řešení - jen nevím, zda to levnější bude na 100% funkční - rozdíl v ceně je opravdu velký.

Varianta 1 - http://www.skodateile.cz/index.php?pg=p ... #fotoalbum" onclick="window.open(this.href);return false;

Varianta 2 - http://www.autoradiahifi.cz/antenni-red ... -1341.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Koupil jsem tu levnější a vše vypadá, že šlape dobře - pokud v serivním menu navi kouknu na FM - tam mám obě antény ON.

Nevíte někdo co je navíc v té černé kradičce u dražší varianty?

J.
Passat 2,0 TDi 103KW, CFFB, 2012

manesik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 01.05.2010 15:26
Bydliště: Praha

Re: Frekvenční výhybka k RNS 510

Příspěvek od manesik »

předpokládám, že v té krabičce je nějaká směrová vazba, kdy se rovnoměrně rozdělí signál z antény na dvě. Je to vysokofrekvenčně naprosto korektní řešení...ale stejně ta redukce nic nevylepší. Anténu máš jednu, tak neni mezi čím přepínat, jen to eliminuje tu chybnou hlášku v diag. Já bych to řešil 5tikorunovou investicí a koupil bezindukční 50 Ohm odpor a zabil tim ten druhej anténní vstup. to by mělo taky fungovat, ale nezkoušel jsem.


manesik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 01.05.2010 15:26
Bydliště: Praha

Re: Frekvenční výhybka k RNS 510

Příspěvek od manesik »

:good:

KAPSCH
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 05.01.2011 00:16
Bydliště: Praha

Re: Frekvenční výhybka k RNS 510

Příspěvek od KAPSCH »

No,nevím, domnívám se že ten odkaz je na něco jiného než je potřeba, RNS 510 má celkem 3 konektroy na anténu - modrý na GPS anténu dvojitý bílý na příjem rádia - proto dvoutunerové rádio. Pokud do auta dáváš místo RNS 300 právě RNS 510 potřebuješ vyřešit jak rozbočit JEDEN vstup na radio do dvouvstupu na navigaci samotné.

J.
Passat 2,0 TDi 103KW, CFFB, 2012

Uživatelský avatar
chonatas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 10.12.2014 22:19
Bydliště: Hodonín

Re: Frekvenční výhybka k RNS 510

Příspěvek od chonatas »

servus.jak si vyrešil tenhle problem stou druhou antenou,mam to stejný jenom jednu antenu v aute?..sice stara tema ale skusim :blush:
1.9tdi BX fucking E 2007

Odpovědět

Zpět na „Navigace“