Nova MAPA v8 East do RNS-510

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
lubost
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 30.11.2009 21:53

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od lubost »

dream7000 píše:pekne obsiahly prispevok, ale to co je potrebne si nenapisal, hlavne aky rok vyroby je ten tiguan, aka ja v aute gateway, ci je tam original od vyroby alebo dorabana? ci je spravne nakodovana navi aj gateway atd.....okrem toho skontroluj kable od baterky ci su dobre utiahnute kontakty, prejdi kostru a privod napajania a este jedna vec urob sken co napise diagnostika a daj tu na forum, skorej ti bude vediet niekto poradit, alebo daj inu baterku a skus co to urobi
Je mi to jasne, ze informacie su neuplne, ale auto stoji v servise v BB a tak nemam ako zistit tie udaje... Tiguan je rocnik 2009, vsetko by malo byt original, nic nebolo dorabane, vzdy som iba stiahol novu mapu, vlozil DVD, spytalo sa, ci nacitat, nahrat nove mapy a pouzival som. Nikdy som nenahraval novy firmware, z pociatku boli problemy s mrznutim radia a tak to asi po mesiaci vymenili za iny kus. Odvtedy asi 3x iba aktualizacia map (V4, V5, V6?), bez problemov, teraz ta posledna...
Islo mi skor o to, ci sa to uz niekomu nestalo a preco pri nastartovanom aute dojde k takemuto kolapsu bez toho, aby sa ako prve rozsvietila kontrolka, ze je nefunkcne dobijanie, alebo nizke napatie alebo neviem. Baterku kontrolovali pri prvom odstaveni v servise, vytlacili aj protokol, ze vsetko bolo v poriadku, nezaznamenali v systeme ziadnu chybu. Preto si myslim, ze pri prvom odstaveni ked zistili vybitu baterku, tak pokladali problem za vyrieseny a iba ju dobili, bez toho, aby patrali po pricine vybitia, aj ked som s autom vlastne isiel viac ako 200 km a preto nemala byt preco vybita (za normalnych podmienok)...

to brunoC - je mozne nejakym sposobom odmerat kapacitu? asi pod nejakou zatazou? ako je mozne, ze s nastartovanim nebol problem, ale pocas jazdy to nastalo? hlavne ten prvy pripad, kedy som na parkovisku nastartoval a po cca troch minutach jazdy vypadla klima a nasledne zbytok? ved aj keby nemala dostatocnu kapacitu a funguje dobijanie, tak pocas jazdy to malo ustat, a pri najblizsom starte sa to prejavit... system ako prve vypol ventilaciu s klimou, cize spotreba bola celkom nizka (ked neratam bezne prevadzkove veci - svetla, radio...) ale stale si myslim, ze sa mala rozsvietit nejaka varovna kontrolka, ze napatie v systeme ma problemy... ved uz na starej skodovke 105L, ked boli problemy s napajanim v aute, tak sa tato (skoro jedina) kontrolka rozsvietila...

Uživatelský avatar
BrunoC
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 377
Registrován: 28.09.2010 19:37
Bydliště: Slovensko, okolie NR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od BrunoC »

Nie som expert ale nerozsvieti sa asi žiadna kontrolka, a klima vypadla prva preto lebo kleslo napätie, odmerať sa to da pod záťažou (no neviem presne ako), Ešte by som odporučil aj zmerať či sa auto po uzatvorení uspí!
No všetky tieto veci a ostatné by mali v poriadnom servise vedieť! :D
VOLKSWAGEN Passat Variant 2.0 TDI / Highline / DSG / 125 kw / 2007 / RNS 510 / - detailed by BrunoC
my Black wagon

lubost
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 30.11.2009 21:53

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od lubost »

este jedno ozrejmenie od tych, ktori zazili vybitie baterky sposobene instalaciou navigacie (firmware)... islo o vybitie pocas jazdy (ako to opisujem kusok vyssie), alebo po odstaveni vozidla a nasledne auto neslo nastartovat? Vdaka.

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od lukasko144 »

Neslo nastartovat po odstaveni vozidla, kedze sa neuspala riadiaca jednotka, co malo za dosledok staly odber. V zavislosti od dlzky doby statia, ak sa znova nastartovalo, normalne alternator dobil to, co uz bolo vybite. Takze to nie je Tvoj pripad.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od tornado1 »

tiguan nemá nikdy problémy s vybíjením baterie ve spojení s rns510
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

lubost
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 30.11.2009 21:53

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od lubost »

lukasko144 píše:Neslo nastartovat po odstaveni vozidla, kedze sa neuspala riadiaca jednotka, co malo za dosledok staly odber. V zavislosti od dlzky doby statia, ak sa znova nastartovalo, normalne alternator dobil to, co uz bolo vybite. Takze to nie je Tvoj pripad.
tornado1 píše:tiguan nemá nikdy problémy s vybíjením baterie ve spojení s rns510
Vdaka za tieto nakopnutia, lebo uz som mal obavy, ze v servise vytiahnu, ze som si sam nahodil nove mapy a teda cely problem vznikol kvoli tomu, daju mi zaplatit 2x odtahovku a nahradne vozidlo (ktore vybavili z pozicovne) v ramci zaruky mobility, ktoru mam iba kvoli tomu, ze chodim na zarucne prehliadky do zarucneho servisu...
Takze aspon jeden kamen zo srdca odpadol, teraz este zistit, co vlastne sposobovalo ten problem...

Galileo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.12.2011 10:42

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od Galileo »

Prosím dobrú dušu o fungujúce linky pre mapy VW RNS510 Eastern Europe V.8 (7693), nakoľko všetky uverejnené linky sú nefunkčné alebo súbor zmazaný.
Ďakujem!!!!!!!!!!!!!!! :thanks:

Romanmob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.02.2010 11:34

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od Romanmob »


Sion.1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.03.2012 16:01

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od Sion.1 »

Ahoj, pročetl jsem si tento topic a par jinych, ale stejne se musim zeptat. chtel bych aktualizovat mapy na RNS 510 v touranu r.v.2006 ... muzu tam dat nejnovejsi mapy co najdu bez zmeny FW?? pokud ne jak velky je problem, kdyz nemam odemcene servisni menu a neznam puvodni FW pristroje. muzu opet sehnat nejnovejsi FW, nahrat ho, a pak nove mapy? Nebo je potreba nejaky postup FW 1 -> 2 -> 3.

Diky David.

sry za offtopic, jde mi o tyhle mapy tak to pisu sem.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od tornado1 »

záleží jaký fw máš ted.. pokud dělám aktualizaci map - dělám vždy i aktualizaci fw
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Sion.1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.03.2012 16:01

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od Sion.1 »

to ja pravve nevim jaky mam. klidne bych tam posledni FW nahral, ale nevim jestli muzu hned posledni nebo se musi nahravat postupne od starsich verzi az k te nove.

Uživatelský avatar
mattock
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od mattock »

mohol by niekto dat nejaky funkcny link, vsetky linky v teme su vymazane
VW Passat Variant Highline DSG
DPF 2.0 TDI CBAB
Obrázek

Andysek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 17.07.2010 06:36

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od Andysek »

tak si stahni 9 ku :wink:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 2#p2618092" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
newmann75
Pilot
Pilot
Příspěvky: 708
Registrován: 11.11.2008 10:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od newmann75 »

Andysek píše:tak si stahni 9 ku :wink:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 2#p2618092" onclick="window.open(this.href);return false;

http://thepiratebay.se/torrent/7664028/ ... or_RNS_510" onclick="window.open(this.href);return false;
CC 2014
1.4 TSI

mixalko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.10.2012 18:31

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od mixalko »

LINKY NA uloz.to

http://www.uloz.to/xyvtTZf/cd-7673-part1-rar" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.uloz.to/xbaxcs8/cd-7673-part2-rar" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.uloz.to/xGPRgh1/cd-7673-part3-rar" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.uloz.to/xzU23HJ/cd-7673-part4-rar" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Navigace“