Nova MAPA v8 East do RNS-510

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
VWKamca
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 05.09.2011 21:42

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od VWKamca »

Díky vyzkouším.

Migen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.10.2010 07:59

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od Migen »

Ahoj, mam problem.
Moje specifikace: Columbus RNS510: software 2664, HW verze H04.
Aktualně mam nahranou mapu 7010.
Stahl jsem si z uložto mapu 7693 v iso formatu, vypalil jako obraz na DVD a pokud zastrčím toto DVD do mechaniky columba, tak se bohužel vubec nic nestane. Muže mi někdo poradit, kde by mohla bych chyba. Diky předem

Romanmob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.02.2010 11:34

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od Romanmob »

Cd-rom332 píše:Dobrý den
Chtěl bych se zeptat na jednu věc. Když si stáhnu od tadyma jakoukoliv mapu, novou V8, tak tam nemám při výběru když chci navigovat možnost zadat Česká republika, buď tam je Evropa, nebo nějaká německá hatmatilka. A když chci zadat cíl hlasem tak mi mapa poví, že zadání hlasem město není podporováno. Při staré mapě s označením 7334 mi jde zadávat i ulice hlasem. Můžete mi prosím vysvětlit proč tomu tak je?? Proč jsou mapy různé? Máte někdo mapu která funguje a je v možnostech pří zadávání cíle Česká republika (možnost zadat hlasem)? Mám columbus RNS-510, hlasové ovládání mám dodělavano. Díky moc.
Ahoj
Ale půjde, je třeba se podívat na data, která jsou na DVD.
Máš pravdu, že při hlavním nastavení navigace je tam země ta hatmatilka co říkáš, ale když zadáš do země Europe tak hlasové ovládání bude fungovat i na město a ulice. .-) Tak-že nebudeš muset přehrávat FW a dělat jiný zásah do navi. Jen jestli máš starý FW tak si můžeš mapu zmenšit o POI body, které máš k ničemu v adresáři: edb (tuším). No a je to. A žádný zásah není třeba.
Mapu si stáhni tu, co nabízí Andýsek: http://ulozto.cz/xc3wdQG/cd-7693-iso
Můžeš ještě stáhnout West, ale East ti stačí (když necestuješ na západ). (v mapách West mi připadá že není tak obsáhlé zobrazování rychlosti max jako na East)
Trošičku mě zaráží že staří harcovníci z tohoto fóra to neví. .-) Hm nebo že by na tom někdo chtěl vydělat?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od tornado1 »

proč mít v navigaci něco co nefunguje tak jak má.. nechápu!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Frank51
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 19.05.2008 17:30

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od Frank51 »

Osobně bych tento problém řešil FW factory 2680, který mimo jiné naformátuje znovu disk, pak FW 3810, který disk rozdělí a pak nahrát nejnovější FW. Naposledy nahrát novou mapu a je po problému. Je to sice zdlouhavé, ale jisté.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od tornado1 »

nejnovější FW na "B" navigaci? kromě toho 3810 který se válí na netu a už je upravený? tak jsem zvědavý komu lehne první navigace...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

johny.GT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 22.06.2010 23:39

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od johny.GT »

Souhlasim s Frankem51, na vwnavi.com a my-gti.com a vwwatercooled.org.au atd.. toho najdeš hafo.. Upgrejdoval jsem 1T0035680B na FW 3810a (již upravený FW pro starší A/B/C navi) ve svém Tiguanu 2010 a 1Z0035680A v Octavě2 2005 (ten samý FW) a vše funguje jak má! Rozdělí disk na 3 partitions (části) pro možnost nahrání POI. Samozdřejmostí je buď novější GateWay nebo musíš stáhnout opravu pro staré GW (Fix for OLD GW), aby nedocházelo k vybíjení baterie.. Pro starší ročníky, zejména Škodovky předface je potřeba ještě stáhnout opravu pro MFSW (multi. volant), aby fungovaly tlačítka..
Jinak na Tiguanu jsem ještě pokračoval na upravený FW 4020 pro B navi + tyto mapy V8 a nemám problém..
Nebral bych to tak tragicky, jak to tady a i jinde na fórech pár lidí (jedinců) píše, jen musíš mít správné informace (najdeš na webu), nebejt úplnej lempl a nesrat tam něco co tam nepatří.. Tímhle způsobem to dělalo milion lidí před a také není milion navi lehlejch.. To by si za chvíli ani nikdo nepřeinstaloval Widle, Bios nebo pomalu jakejkoliv soft na kompu, protože by měl strach, že mu kompl lehne.. A i kdyby nastaly problémy se správným FW, jako že někdy jsou, máš možnost opravy či downgrejdu na nižší nebo původní FW..

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od tornado1 »

a co kodování navigace po nahrání factory fw?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od tornado1 »

johny.GT píše:Souhlasim s Frankem51, na vwnavi.com a my-gti.com a vwwatercooled.org.au atd.. toho najdeš hafo.. Upgrejdoval jsem 1T0035680B na FW 3810a (již upravený FW pro starší A/B/C navi) ve svém Tiguanu 2010 a 1Z0035680A v Octavě2 2005 (ten samý FW) a vše funguje jak má! Rozdělí disk na 3 partitions (části) pro možnost nahrání POI. Samozdřejmostí je buď novější GateWay nebo musíš stáhnout opravu pro staré GW (Fix for OLD GW), aby nedocházelo k vybíjení baterie.. Pro starší ročníky, zejména Škodovky předface je potřeba ještě stáhnout opravu pro MFSW (multi. volant), aby fungovaly tlačítka..
Jinak na Tiguanu jsem ještě pokračoval na upravený FW 4020 pro B navi + tyto mapy V8 a nemám problém..
Nebral bych to tak tragicky, jak to tady a i jinde na fórech pár lidí (jedinců) píše, jen musíš mít správné informace (najdeš na webu), nebejt úplnej lempl a nesrat tam něco co tam nepatří.. Tímhle způsobem to dělalo milion lidí před a také není milion navi lehlejch.. To by si za chvíli ani nikdo nepřeinstaloval Widle, Bios nebo pomalu jakejkoliv soft na kompu, protože by měl strach, že mu kompl lehne.. A i kdyby nastaly problémy se správným FW, jako že někdy jsou, máš možnost opravy či downgrejdu na nižší nebo původní FW..
a další problém je v tom že já fw nestahuji a nepotřebuji stahovat.. vše si upravím sám.. protože vím jak a co pro daný typ navi a fw upravit... nahraju 4020 rovnou bez úpravy vybíjení a nebude vybíjet, upravím fw pro předface OII rovnou bez další úpravy jak ty říkáš pro mf volant - pokud je facelift volant tak stejně fungovat nebude.... rada pro ostatní, né vždy se vyplatí stahovat něco z internetu.... může to mít za následek zničení navigace nebo jejich komponentů... například navigace může mít novější typ základní desky a starší typ radiové desky a ERROR při flashování už je na světě...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

johny.GT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 22.06.2010 23:39

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od johny.GT »

Tak jak píšeš po zformátování disku navi factory FW je potřeba navi nakódovat a smazat všechny chyby v GW, navi a radio.. Ale to jsou věci (informace) co se všude na webu každý dočte..
To je v pohodě, když umíš, tak umíš.. Né každý si ale potřebuje upravovat sám FW a zabývat se tím víc než je třeba.. Ono je rozdíl sosnout třeba 3-4 DvD za ani né kilo, anebo dát za nahrání nového FW, map a třeba odbloku 1000-1500 a ještě někam kvůli tomu jezdit.. Chápu, že né každý má všechno dělat doma na koleni a sr*t se do všeho, ale zase tak světa borná práce to není.. Nedělá generálku motoru.. a také rozumím tomu, že se ti ten soft na úpravu musí zaplatit ;)..
Jinak nechápu co je těžkého na tom, když je někde jasně napsáno, máš takový typ navi (nebavím se tedy o nějakých "skládačkách", jak jsi měl asi na mysli), takový FW, takový typ auta, udělejte to a to a nahrajte tam to a to a když je problém udělejte ještě tohle..
A co se týče toho erroru, tak je možnost tam šoupnout recovery, ikdyž zčerná obrazovka nebo najede chyba GW a udělat downgrade na původní verzi (nebo nižší)..
Nevim proč se bát něco stáhnout, X desítek lidí napíše funguje to, je to OK, tak pokud je to to, co je určeno i pro mě, nevidím důvod to nesosnout.. a tvá rada pro ostatní, né vždy se vyplatí stahovat něco z internetu je pravdivá (nejen na tohle téma), ale když nejsem debil a umím číst a přemýšlím, neměl bych mít problém..
Stejně se nemůžu zbavit pocitu, že malujete až mooc velké "bubáky" na zeď.. když by byl každej ze všeho hned vyděšenej a viděl v tom, že hned všechno dojebe, žili bychom asi ještě na stromech.. Tohle není o vymýšlení a zkoušení něčeho nového, to už udělal někdo před námi, a buď to funguje nebo ne a podle toho tak v tomto případě dělám. Jenom číst, myslet a vybrat to, co je třeba.. Nevidím důvod platit za něco, co je všude zdarma ;)

johny.GT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 22.06.2010 23:39

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od johny.GT »

a propos Tornado1, neodpověděl jsi mi na mou SZ ohledně ACC..

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od tornado1 »

ACC?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

lubost
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 30.11.2009 21:53

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od lubost »

johny.GT píše:Souhlasim s Frankem51, na vwnavi.com a my-gti.com a vwwatercooled.org.au atd.. toho najdeš hafo.. Samozdřejmostí je buď novější GateWay nebo musíš stáhnout opravu pro staré GW (Fix for OLD GW), aby nedocházelo k vybíjení baterie..
Zdravim,

mozno to tu nepatri, ale "oslovilo" ma to vybijanie baterie:
Mal som auto cca 10 dni odstavene (Tiguan 2,0 dizel, automat, necele tri roky v prevadzke), potom som nasledne dva dni jazdil, prvy den 100 km, druhy den rano jazda 200 km, cez obed som sa presuval cca 20 km a pocas jazdy prestalo fungovat vetranie, klima, postupne kontrolka o vypadku ziaroviek, chyba airbagy. Zastavil som na krizovatke, reku vypnem ho a znovu nastartujem, nech sa to resetne, ale uz iba take trsanie, nepretocilo... uplne dosla stava v aute, ani okna nic nefungovalo. Cize odtahovka, bolo uz poobede, v autorizovanom servise si ho nechali, nastastie som bol v tom meste na dva dni, druhy den, ze auto opravene, pricina vybita baterka, 41 € za sluzby. Prevzal som si auto, nepreslo ani 5 km, opat vypadok ventilacie. Potreboval som sa dostat z BB do PP, myslim si, ze vypnem vsetky spotrebice, ved auto je nastartovane, ide, nebudem vypinat, do Popradu dojdem. Presiel som zhruba dalsich 10 km, opat rovnake chybove hlasky, az sa pristrojovka rozsvietila ako vianocny stromcek, vypadol aj posilovac a ledva sa mi podarilo odstavit na krajnici. Opat odtahovka a auto je na vikend v tom istom autorizovanom servise :-(

Je mi strasne divne, preco auto nedava ziadnu signalizaciu o tom, ze napr. nefunguje dobijanie. Ved vypadne mi blba doplnujuca ziarovka a uz hlasi, ze je potrebne vymenit. A tu zlyhava dolezity mechanizmus a nic. Kebyze nie je horuco a mam pustenu klimu (ktora vypadla ako prva bez akejkolvek hlasky), tak zo zaciatku ani neviem, ze mam problem.
Este jedna vec - niekde som cital, ze niektora navigacia (mam tam RNS510) s urcitym firmware moze sposobovat vybijanie. Nahraval som asi mesiac dozadu novsiu verziu, tusim V8 sa tu spominala, ale iba mapu, ziaden firmware. Ale ja som mal za to, ze vybijanie je to, ked vecer odstavim a rano nenastartujem. Ale ja auto v pohode nastartujem, presiel som 200 km (mal som pustenu navigaciu), znovu ho odstavim, nasledne po troch hodinach nastartujem, prejdem 20 km, idem na obed, opat nastartujem, prejdem 15 km a skoncim s vybitou baterkou...

Taketo udaje boli na tom aktualizacnom DVD, ktore som vlozil, povedalo, ze su novsie mapy, ci nahrat (ako som to robil uz viackrat), povolil som a po chvili povedalo, ze nove mapy aktualizovane.
PartNumber_VW "1T0919859C "
VersionNumber_VW 7673
SystemName_VW "EU East V8 "

Dakujem za akykolvek postreh ci namet... buduci piatok by som mal ist do Chorvatska, dufam, ze to auto opravia, ale mam strasne obavy, ked mi to iste urobi nasledne tam.

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od dream7000 »

pekne obsiahly prispevok, ale to co je potrebne si nenapisal, hlavne aky rok vyroby je ten tiguan, aka ja v aute gateway, ci je tam original od vyroby alebo dorabana? ci je spravne nakodovana navi aj gateway atd.....okrem toho skontroluj kable od baterky ci su dobre utiahnute kontakty, prejdi kostru a privod napajania a este jedna vec urob sken co napise diagnostika a daj tu na forum, skorej ti bude vediet niekto poradit, alebo daj inu baterku a skus co to urobi

Uživatelský avatar
BrunoC
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 377
Registrován: 28.09.2010 19:37
Bydliště: Slovensko, okolie NR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova MAPA v8 East do RNS-510

Příspěvek od BrunoC »

lubost typujem že tvoja baterka je po tých 10 dňoch už total v prdeli a nedokáže držať kapacitu už, povedal by som že by pomohla výmena baterky a samozrejme gateway, no to musia potvrdiť odborníci. 8) :wink:
VOLKSWAGEN Passat Variant 2.0 TDI / Highline / DSG / 125 kw / 2007 / RNS 510 / - detailed by BrunoC
my Black wagon

Odpovědět

Zpět na „Navigace“