Náhrada za RNS 510 - názory, postřehy atd..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za RNS 510 - názory, postřehy atd..

Příspěvek od lukasko144 »

ricom píše:
tornado1 píše:volant funguje? maxidot funguje? origo HF funguje na čínské navi? parkováky ukazuje? klimu ukazuje?

celkem mně to zajímá jestli už se čínané zlepšili...
jinak mě velice překvapil ten android displey, fakt se dá i na malých ikonkách bez problémů prstem.. jako ano není to jako u RNS člověk musí trochu přitlačit ale tužku jsem ještě nepoužil..
navi ještě musím něco nahrát a musím buď dát jejich GSM anténu nebo spíše upravit svojí nějakou přechodkou, mají ten šroubovací pičus..

ještě si to chce vyhrát pak sem nafrkám fotky a podrobnější zhodnocení.
:) Ked ju nepouzivas, kde je pocas jazdy ?
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

roca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 12.03.2012 13:32
Bydliště: Karviná

Re: Náhrada za RNS 510 - názory, postřehy atd..

Příspěvek od roca »

ceruzka = tužka :taunt:

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Náhrada za RNS 510 - názory, postřehy atd..

Příspěvek od ricom »

lukasko144 píše:
:) Ked ju nepouzivas, kde je pocas jazdy ?
no většinu času jezdím bez panelu to se přiznám.. nejvíce používám rádio a mp3 a na to panel nepotřebuji.. ještě musím doladil kameru, parkováky a navigaci..
tudíž občas mi panel zůstane doma.. dneska jsem do něj nahrával nějaké aplikaci a tužku jsem použil.. ale jak říkám jde to i bez ní.. ale mohli tam hovada dát do panelu/Androida místo 512 Ram 1GB Ram..
už i ti šikmooký šetřej..

a tužka je strčena zezadu na panelu trupini. :tongue:

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Náhrada za RNS 510 - názory, postřehy atd..

Příspěvek od ricom »

takže malé shrnutí náhrady.. bavíme se o této aby bylo jasno: http://www.aliexpress.com/store/product ... 44729.html" onclick="window.open(this.href);return false;

plusy:
* hlavní výhodou je odendavací panel PAD, bez něj to jde taky rádio, MP3 z SD karty no problém.. na malém displeji si ukazují aj názvy stanic
* zvuk kvalita nemohu posoudit jsem hluchej ale +- stejné jako u RNS 510
* navigaci si dáte na panel PAD jakou chcete, jede to tam v systému Android tudíž není problém.. Já jedu Sygic a supr. * osobně mapy v RNS či podobných originálech moc neuznávám.
* PAD se samostatně chová jako v celku slušná doteková potvora - osobně to nevyužiju jen jsem s tím hrál, je tam nějaký ořezaný Android ver 4.3 či co.
* další výhoda je cena.. mě to vyšlo asi něco kolem 10 tis + jsem spadl do DPH při dovozu asi 1.400,- Kč * ikdyž pravda RNS 510 nekradená se dá pořídit +- za to samé
* co se týče pojištění tohoto rádio - není problém pojištovna Allianz měla radost řekl bych..
* rádio Tuner stejná kvalita, jen nutné dokoupit Anténní adaptér-napájení 2xFAKRA-DIN !!! Pozor původně jsme dali podobný, ale značkový, údajně lepších parametrů a chodil hůře než tento, tudíž nechávám tento ikdyž zřejmě původem z Chine taktéž, ale rádio signálově stejně jako RNS.
* ovládání volantu bez problémů to chodí pořád stejně..




minusy proti RNS:
* display je trochu horší na PADu to musím uznat, ale žádné velké drama, tužka není potřeba dá se v pohodě ani na RNS to není kdovíjaká hitparáda
* nelze zapojit originální park. kameru * tu jsem odpojil a časem natáhnu neoriginál za nějakých 1.500,- Kč * vyzkoušena neorig a chodí pěkně, zatím nebyl čas zabudovat
* problém s výstupem orig. HF sady. jelikož rádio má svoje HF BT, které tedy nic moc pravda, zůstal jsem u orig HF, která je v pašíku supr a výstup na zvuk jsme napojil do rádia přes AUX, funguje to supr jen na rádiu bohužel musím ručně přepnout na AUX vstup
* parkováky mi jen pípají, rozeběhnout samostatně na display na Chine se mi nepovedlo, možná to je spřáhlé s neorigoš kamerou, netuším neřeším stačí mi že to pípá jako předtím
* zobrazení na maxidotu, bez názvů stanic pro rádio jen frekvence a u MP3 bez ID tagů.. osobně je mi to jedno stejně tam mám zaplé úplně něco jiného..


za mě jsem maximálně spokojen.. jsem skromnej většinu času jezdím bez panelu, používám rádio nebo MP3, když potřebuji 5x do roka navigaci jebnu tam panel PID a mám navigaci jakou chci jakou mám nainstalovanou.
stejně tak s kamerou, podle které jsem neuměl ani couvat, jediné kdy byla dobrá bylo v noci to je pravda.. až bude čas dám neoriginální..

no a hlavně mám klidnější spaní což s RNS jsem fakt neměl, pravda posílil jsem rapidně ALARM + dal bezp. folie..
každopádně až tohle někdo vybere nebudu muset na opravu do značkového servisu, kvůli nějaké posr. RNS 510 a cálovat za ní nesmysl co chtějí, lépe řečeno podílet se na spoluúčasti a cálovat DPH.

takže tak hoši.. kdyby někdo potřeboval a rozhodl se jít podobnou cestou není problém SZ či telefon rád poradím co budu vědět.. Instalaci mi dělal Kimik tudíž i on má dosti informací o tomto..


p.s. třeba se jednou přestanou RNS krást a já se k ní vrátím, ale dost silně o tom pochybuji..
Naposledy upravil(a) ricom dne 11.09.2013 08:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za RNS 510 - názory, postřehy atd..

Příspěvek od teekey »

ricom píše:* hlavní výhodou je odendavací panel PID..
PAD? :wink:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Náhrada za RNS 510 - názory, postřehy atd..

Příspěvek od ricom »

teekey píše:
ricom píše:* hlavní výhodou je odendavací panel PID..
PAD? :wink:

Detachable Pad tak správně.. já mu říkám odendavací píčus. :blush:

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za RNS 510 - názory, postřehy atd..

Příspěvek od teekey »

:rofl:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
livin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 18.08.2015 20:18
Bydliště: Plzeň

Re: Náhrada za RNS 510 - názory, postřehy atd..

Příspěvek od livin »

nikdo jinej RNS za čínu neměnil??

já koukám po:
https://www.aliexpress.com/item/Android ... uedFDg&s=p
https://www.aliexpress.com/item/Quad-Co ... cb27&tpp=1
https://www.aliexpress.com/item/Joying- ... f9fc879a05

orig parkovací kamera+senzory, HF a GPS nejde asi připojit do žádné číny.....nebo?
Pašák B7 - nafta 103kW CFFB - Trendline

Odpovědět

Zpět na „Navigace“