RNS510 - náhodný výběr skladeb z HDD

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

RNS510 - náhodný výběr skladeb z HDD

Příspěvek od capo »

Ahoj, prosím o radu. Hledám takové třídění mé hudební knihovny do adresářů, aby fungoval náhodný režim tak, že neřeší v jaké je skladba složce, ale přeskakuje z jedné skladby na úplně jinou (mám jich řekněme třeba 1000).

a) V nastavení médií mám aktivní náhodné přehrávání i pro podadresáře.

b) v tuto chvíli vypadá má struktura na HDD takto: v rootu je pouze adresář music, a v něm jsou pak všechny další podadresáře v jedné úrovni (vždy něco jako interpret - album), jiná úroveň adresářů již není, a v těchto jsou pak vždy příslušné hudební soubory.

c) Pokud dám "hrát" nad celý adresářem "Music", tak se pustí první skladba v prvním adresáři, a režim "Mix" funguje jen v rámci tohoto jednoho adresáře (což mě sere, protože jsem dal hrát celý disk, a ne jeho první adresář). Stejně tak tlačítko "Další" skáče jen v rámci adresáře, a když dojde na jeho poslední skladbu, skočí zas na první. Vůbec tedy nechápu v tomtom případě smysl tlačítka Mix, (kromě toho že funguje náhodně v rámci adresáře), a hlavně, nevím jak se jednoduše překliknout do jiné složky (a to ani tlačítky na volantu, ani na navi). Má někdo radu?

d) Pokud si nahraju jednu jedinou skladbu rovnou do rootu, nebo do adresáře Music, a tu dám hrát, tak potom funguje náhodný režim jak jsem chtěl - Mix skáče do různých adresářů pro různé skladby. Tlačítko "Další" skáče také do jiných adresářů, stejně tak když točím pravým kolečkem.

Jakmile ale náhodný režim vypnu, nebo zmáčknu třeba pravé kolečko, náhodný režim se ukončí, a potom musím pustit zas tu jedinou skladbu co je přímo v Music aby to hrálo náhodně jak potřebuju. Nevím jak jinak tento režim vyvolat.

Existuje nějaká jiná cesta jak dosáhnout takového režimu přehrávání?
Osobně vidím jedinou cestu - dávat všechny skladby rovnou do rootu (a to nevím zda není nějak max. počtem omezené).

Jinak mě mimochodem překvapilo že to neumí skladby ve formátu FLAC, protože je lossless, což jinak navi umí, a není chráněný.....

Vedle toho mě též překvapilo že navi, která z roku 2011, má jen 20GB disk... (což mě naštěstí velikostně neomezuje, ale překvapilo to).
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS510 - náhodný výběr skladeb z HDD

Příspěvek od tornado1 »

navigace má 30gb disk, novější mají 40gb...

lze tam dát i větší
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: RNS510 - náhodný výběr skladeb z HDD

Příspěvek od capo »

A čím je tedy dáno že se mi ukazuje kapacita +-19GB? Zbytek zabírají mapy? Nebo nějaké jiné soubory, které nevidím? Je nějak divně naformátovaná?
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS510 - náhodný výběr skladeb z HDD

Příspěvek od tornado1 »

podle fw je disk rozdělen na 2 nebo 3 partitiony.... mapy+hudba nebo mapy+hudba+poi... velikost partitionů umím upravit dle potřeby
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: RNS510 - náhodný výběr skladeb z HDD

Příspěvek od capo »

Díky, kapacitu nepotřebuji měnit, tím že tam nejdou FLAC, tak při konverzi na MP3 té hudby není zas tolik objemově. Navíc už u tebe byla na nový FW a odblok obrazu tuším :).

Co s těmi adresáři a náhodným výběrem, tuší někdo? A ještě jedna otázka - jak celou tu část kde je hudba najednou smazet, pokud to nějak jednoduše jde?
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS510 - náhodný výběr skladeb z HDD

Příspěvek od tornado1 »

ty jsi byl u mně osobně?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: RNS510 - náhodný výběr skladeb z HDD

Příspěvek od capo »

Mám auto od xstorma...
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS510 - náhodný výběr skladeb z HDD

Příspěvek od tornado1 »

nepamatuji, ale to je jedno
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

dkraft
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 21.11.2007 23:44

Re: RNS510 - náhodný výběr skladeb z HDD

Příspěvek od dkraft »

hele ten "Mix" pres vsechny adresare by me taky zajimal, nevi nekdo jestli to neni v novejsich FW lip reseny??

Odpovědět

Zpět na „Navigace“