Navigace RNS 310

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
J_Vosa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15.02.2010 16:58

Navigace RNS 310

Příspěvek od J_Vosa »

Zdravím. Chtěla jsem se zeptat. Mám v "pašíkovi" navigaci RNS 310, ale když do ní vložím navigační CD nebo originál hudební CD, tak chvíli šrotuje, většinou 2x vysune CD a zasune a pak napíše chybu "Chybné CD" :cry: Nevíte čím by to mohlo být?? Předem díky za rady

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: Navigace RNS 310

Příspěvek od Archie »

Velmi pravděpodobně chybné CD :laugh:
Ne vážně - co je to za CD? Jestli pálené tak má pravdu navi, jestli origoš a nejni nějak poškozenej, tak dost pravděpodobně laser v mechanice. Muziku to přehraje? (samo, že se ptám jestli z CD...)
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

J_Vosa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15.02.2010 16:58

Re: Navigace RNS 310

Příspěvek od J_Vosa »

Jj, zkoušela jsem originál hudební CD(nepoškozené), tak to nechce ani originál CD k navigaci(mapy). A fakt bude v háji ten laser :cry: Mohlo by pomoci vyčištění?????

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: Navigace RNS 310

Příspěvek od Archie »

No vyčištění by rozhodně nemělo už nic víc pokazit.
Zkus vyčistit, má osobní zkušenost je, že "čistící" CDéčka moc nefungují - dost pravděpodobně nepomůže. Nejlepší je rozebrat a opatrně vyčistit "uchošťourem - vatičkou do ucha" a čistým lihem, nechat oschnout, dýchnout a doleštit čočku suchou stranou uchošťouru. Ale rozebrat to není úplně trivial, tedy spíše to složit nazpět :pleasantry: .
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

J_Vosa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15.02.2010 16:58

Re: Navigace RNS 310

Příspěvek od J_Vosa »

Tak kamarád mechaniku vyčistil, ale stále nic. Při vložení CD se okamžitě napíše "CD se načítá" aniž by celé zajelo dovnitř. Sledováním mi příjde, že se ani CD neroztočí. Tak jak vjede dovnitř, tak taky vyjede. Nevíte čím by to mohlo být, kde by mohl být zádrhel??? Pokud je mechanika v háji, dá se koupit nová???? Díky za rady.

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: Navigace RNS 310

Příspěvek od Archie »

Mňooo, jestli stav před čištěním byl, že se CD zasunulo a teprve pak se objevilo CD se načítá, tak to kamarád dost pravděpodobně rozhodil. Zrovna z 310 jsem mechaniku venku neměl, ale jednou jsem se docela potil s mechanikou od navi z Volva - po vyčištění to dělalo podobné blbiny a bylo to malým kontaktem v šachtě, který hlásil, že CD je na pozici i když nebylo. Na tý soustavě táhílek, páček a pérek je vopruz to najít (proto je lepší tohle vůbec nerozebírat a hrát si jen s laserem). :pleasantry:
U jednoho rádia se mi zase stalo, že byl zas*anej gumovej váleček, co slouží jako podavač CD. Ten při zasunutí media proklouzl, CD zůstalo napůl trčet venku a radio cvakalo (jak laser ostřil) a hlásilo, že ho nepřečte.
Tohle ti na dálku asi nikdo přesně neřekne, co s tím teď je.
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

jakub.prucek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 08.10.2012 13:43

Re: Navigace RNS 310

Příspěvek od jakub.prucek »

pujčili byste mi navigační CD prosim

Odpovědět

Zpět na „Navigace“