Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Navi + volant + kamera + senzory
PříspěvekNapsal: 28.10.2015 20:48 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

10.03.2015

42

Třebíč

Zdravím,
vlastním passata B6 rok 2005 a momentálně mám MDF2 a nyní jsem si koupil volant z B7 s multifunkčními tlačítky. Na autě jsou parkovací senzory.
Moje otázka je, co by jste mi doporučili za 2din rádio včetně navigace tak, aby spolupracovala s volantem, parkovacími senzory a parkovací kamerou kterou bych chtěl dopojit.

Nyní používám navigaci sygic na android telefonu a při srovnání se mi navigace např z rns510 zdají nekvalitní ( graficky špatně zpracované)

Rozpočet na rádio + kameru cca +-15 000. Dá se za to něco solidního sehnat? Nebo mám zaktualizovat raději starou navigaci?

Jinak, co by popřípadě stálo dopojení/dodělání předních senzorů.

Díky za informace

Předmět příspěvku: Re: Navi + volant + kamera + senzory
PříspěvekNapsal: 31.10.2015 11:13 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

3619

Brno/Opava

pokud chces aby to komunikovalo s autem, tak nejlip volit originalni jednotky RCD/RNS. S tou navigaci je to asi otazka vkusu. Ty RNS se dost kradou (asi jak kde), ale hlavne jak jsi zminil tak ta navigace je takova "marna" oproti tomu co dnes mas na mobilu. Idealni by bylo sehnat neco, co umi screen_mirroring, ale to asi zadne starsi original jednotky neumi (nejnovejsi do B8 snad uz ano).

Ty pipaky se ti urcite nekdo ozve, kabelaz/pipaky/jednotka je par tisic kdyz to bude pouzite.

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 01.11.2015 08:15 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

04.11.2009

12844

Humpolec

pokud máš 2005 a chceš zobrazovat parkovací senzory tak musíš vyměnit gateway + jednotka parkováků - to jsou další peníze.. dokážu ti poradit pouze pokud se jedná o originál radia nebo navigace, čínu nedělám vůbec..

pokud se chceš vlézt do 15000kč tak tam můžeš dát maximálně tak rns315 + zapojit zobrazování parkovacích senzorů + kamera bez RJ - to se možná vlezeš bez montáže

upozornuji že pro kameru budeš muset v zadních dveřích vyřezat větší díru, předělat osvětlení SPZ a kabeláž v zadních dveřích

VW Touareg 2008 R5 + chip
Mitsubishi Colt 1999 1.6 16V 66kw

chiptuning, diagnostika vw group, kodování, montáže navi, pal.pc,tempomatů, originál HF, MF volantů, výměny palubních přístrojů pal.pc - maxidot atd, PIN, IMMO, dojezdy km, dojezdy oken - i SAG!! čeština do navi, upgrade firmware RNS510, zobrazení parkovacích senzoru na navi, mapy atd.. tel 776200941, ODBLOK OBRAZU RNS

Zobrazit autorovy stránky  ICQ  

PříspěvekNapsal: 01.11.2015 14:27 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

10.03.2015

42

Třebíč

Tak jsem nakonec usoudil, že přední senzory nemají cenu, vzhledem k dodělávání, a jak píšeš ohledně zobrazování senzorů, tak to by nebylo ani potřeba, stačí, že by to pípalo. Při zařazení R by stejně zapínala kamera, takže bych nepotřeboval zobrazení jak daleko jsem od překážky.

Ohledně rádia bych nechtěl jít do nějaké vyloženě číny a tak jsem našel, i když je to přes rozpočet

https://www.autoprofi.cz/eshop-autoprofi/gps-navigace/pevne-gps-navigace/multimedialni-radio-android-41-pro-vw-skoda-rr-vw02-detail

tohle rádio vypadá vcelku solidně, i funkce už má "z dnešního století" a velké plus je instalace mých preferovaných sygic

k tomu nejspíše tuto kameru

http://www.specialniautoradia.cz/www-specialniautoradia-cz/eshop/5-1-Parkovaci-kamery/64-2-Volkswagen/5/56-Specialni-parkovaci-kamera-Volkswagen-Passat

z tohoto obchodu nevypadají ani rádia špatně, ale dle recenzí to nebude nějak extra kvalitní obchod a tak bych odtud bral jen kameru.

Doufal jsem, že kamera bude přímo pasovat do B6 a nebude potřeba to dále upravovat, nebo se pletu ?
Díky za reakci

PříspěvekNapsal: 01.11.2015 14:49 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

3619

Brno/Opava

Ten Android 4.1 je dnes trochu za zenitem, z Ciny si dovezes stejne radia do 10.000 (bez DPH) s novejsim Androidem - ono se taky muze stat, ze casem Sygic prestane podporovat tak stary Android a budes nahrany. Kdyz uz Cinu tak alespon s Android 4.4.4 a vyssim. Na to ze to radio co jsi postnul stoji takovou raketu, tak tam neni ani carka o CAN-BUS (ne ze by to nekdy fungovalo 100%). Za podobnou cenu uz poridis "cistou" RNS 510 a pak by to bylo o necem jinem.

PříspěvekNapsal: 01.11.2015 15:05 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

10.03.2015

42

Třebíč

No jasně, ale co jinýho vybrat.
Objednávám sem tam z aliexpressu ale to je jen drobotina/elekronika do 2k
Zaujala mě taky nabídka
http://www.specialniautoradia.cz/www-specialniautoradia-cz/eshop/15-1-ANDROID-Autoradia-specialni/81-2-Volkswagen/5/707-Specialni-autoradio-ANDROID-GPS-Volkswagen-Passat-Golf-Tiguan-Touran-Caddy

ale kvůli recenzím sem neobjednal.
Jinak pro projetí bazose a jemu podobných jsem narazil na samé "podvodníky" s čínskými navigacemi.

Zase když porovnám RNS 510 vs tu co jsem postoval tak RNS je na tom graficky, rychlostí, navigacemi, vlastně vším hůř.

PříspěvekNapsal: 01.11.2015 17:34 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

10.03.2015

42

Třebíč

Nevím jestli nezkusit i
http://www.aliexpress.com/item/7-2DIN-Android-4-4-4-1024-600-Car-DVD-GPS-PC-For-VW-Passat-B6/32500174336.html?spm=2114.01020208.3.9.K2YcW7&ws_ab_test=searchweb201556_1_71_72_73_74_75,searchweb0_0,searchweb201560_9

PříspěvekNapsal: 01.11.2015 22:11 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.10.2011

1560

ČR

Připočti k tomu ještě clo ;-)

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 02.11.2015 00:45 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

3619

Brno/Opava

Nwkt píše:
Připočti k tomu ještě clo ;-)

plati se jenom DPH na elektroniku (+21%) a kdyz se to podari koupit od nekoho, kdo ma sklad EU (vedeny v EU) tak to bude i bez dane.

PříspěvekNapsal: 02.11.2015 18:13 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.06.2009

8001

v prdeli

tyhle číny jsou úplně k hovnu.. nefunguje na tom pořádně v podstatě nic.. s autem naprosto nekompaktibilní

osobní zkušenost již nikdy více..

PříspěvekNapsal: 20.11.2015 21:53 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

10.03.2015

42

Třebíč

Tak jsem si pořídil nakonec tu co jsem postoval z aliexpressu. Záruka 1 rok od prodejce.

Funguje všechno jak má, perfektně funguje dodaná zadní kamera (byla otestována v silném dešti) , rádio taky paráda, displey ukazuje fakt parádně...s autem spolupracuje se vším, jak mult. volant tak i otevírání dveří ukazuje, rychlost otáčky.. což není potřeba.
GPS funguje taky dobře akorát je tam slabší wifi ...tzn hodně slabá oproti telefonu. Víceméně chytám jen když vytvořím hotspot z mobilu kterej je v autě, ale myslím že se to dá ext. anténou dodělat :). Handsfree bez chyby, vše funguje jak má.
Toť vše z mých poznatků.
Cenově to vyšlo 269 dolar +1400 kč na celnici. (rádio + kamera + mikrofon ) což je super na to, co to všechno umí :)

PříspěvekNapsal: 21.11.2015 23:37 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

3619

Brno/Opava

to radio by melo mit i "nahravani" z kamery jako cernou skrinku - minimalne podpora nejake aplikace. Je to tam?

PříspěvekNapsal: 22.11.2015 13:46 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.08.2009

2039

kousek od Kladna

sibik píše:
Tak jsem si pořídil nakonec tu co jsem postoval z aliexpressu. ***cut***

Hele je na těch obrázcích, od linku který jsi postnul, všechno co k tomu "radiu" bylo, nebo tam byly nějaký další díly které nejsou na Ali vyobrazeny? :pleasantry:

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]