FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
Nightwish
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 10.05.2009 00:11
Bydliště: Trnava

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od Nightwish »

Ano V13 je posledna, a mozes sa rozhodnut ci si das west alebo east. Cela stredna Europa je v oboch, akurat ze ci chodis potom na balkan, alebo dalej na zapad, je rozhodujuce.

Kay
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 18.04.2016 22:28
Bydliště: Praha 9

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od Kay »

Skoda. Koukal jsem že v jednom je španelsko a francie, ale chybí tam Chorvatsko o v ostatních je to obráceně. Nepotřeboval bych Rusko a ty země tam ale Francie s Chorvatskem by se v jedné mapě hodila. ;-) a jine mapy než v13 se tam nahrát nedají? Koukal jsem že jsou více než rok stare...btw. Není někde nějaký odkaz kde se to dá stáhnou rychleji? Ty linky na staženeni z první stránky jsou tak na půl roku. ;-)

Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk
Volkswagen Passat 1.4TSI Ecofuel Masters+++ MAN 2012

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od Nwkt »

Až budu mít chvilku času, tak se pokusím ty mapy spojit dohromady. Nemělo by to být extra složitý, představu jak to udělat mám, ale bude to chtít větší disk

Kay
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 18.04.2016 22:28
Bydliště: Praha 9

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od Kay »

Aha a nedaji se jen spojit nějaké státy?

Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk
Volkswagen Passat 1.4TSI Ecofuel Masters+++ MAN 2012

Nightwish
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 10.05.2009 00:11
Bydliště: Trnava

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od Nightwish »

Ty si nejaky rozcestovany, po celej europe :-)
Ved jednu mapu si hod na harddisk a druhu si nechaj na DVD a pouzijes z neho ked bude treba.

Kay
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 18.04.2016 22:28
Bydliště: Praha 9

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od Kay »

OK. Necham si tedy jen jednu mapu. :)

A jak je to s POI body? Je nekde nejaky soubor aktualni? Nasel jsme pouze POI s radary a nic vic... :(
Volkswagen Passat 1.4TSI Ecofuel Masters+++ MAN 2012

Uživatelský avatar
TiberSeptim18
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 11.11.2013 15:03
Bydliště: Praha

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od TiberSeptim18 »

kubapelej píše:Takže nevím kde byl zádrhel v tom nahrávání přes SD kartu... dnes jsem koupil dvouvrstvé DVD, vypálil v programu NERO, ano ten co se to nedoporučuje, rychlostí 4x, vypalování trvalo asi 22 min, pak jsem to jen vložil do mechaniky v RNS chvilku to chroupalo a navigace hned šla, ani se mě to na nic neptalo, během chvilky se to nakopírovalo, SAMO, na HDD a mapy už jsou v autě. Teď budu řešit POI, jestli s tím půjde něco udělat... momentálně je tam nějak nemám :/ :D

To píšu celou dobu :D
VW Passat 3C 2.0TDI 103 kW 2008 CBAB
VW Passat B8 2.0TDI 140 kW 2016 R-Line

Uživatelský avatar
TiberSeptim18
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 11.11.2013 15:03
Bydliště: Praha

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od TiberSeptim18 »

Kay píše:OK. Necham si tedy jen jednu mapu. :)

A jak je to s POI body? Je nekde nejaky soubor aktualni? Nasel jsme pouze POI s radary a nic vic... :(
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 0&start=90" onclick="window.open(this.href);return false; - radary, wifi atd atd + další origo poi.. aktual, akorát tam nebo i sem přidám novej s radarem v Praze na průmyslový..
VW Passat 3C 2.0TDI 103 kW 2008 CBAB
VW Passat B8 2.0TDI 140 kW 2016 R-Line

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od ricom »

určitě to jde.. tady u nás to už borec udělal připravil, ale nechává si to samozřjemě zaplatit.. ale jde to..
já se na to také chystal, ale jelikož RNS510 již nemám tak na to jebu bo to nemám jak testovat..

ale souhlas to nebude tak složitý..
Nwkt píše:Až budu mít chvilku času, tak se pokusím ty mapy spojit dohromady. Nemělo by to být extra složitý, představu jak to udělat mám, ale bude to chtít větší disk

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od hkr »

Kluci a to by mě zajímalo ju :thanks:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od capo »

Kluci (a holky?), dvě otázky:
a) jak smazat nebo naformátovat HDD?
- mám poslední FW, ale nahrál jsem si spoustu mp3 do rootu a tam to nechci. Jednotlivě bych se po*, hromadně to nejde. hledám jinou možnost :)
b) nevím proč, ale nefunguje mi paměť na moje cílové body, stejně tak s nepamatuje adresu domů (resp. pamatuje si všechno k nějakému datu, když to změním, vypnu zapnu, je zpět to původní). Co by se dalo s tímhle?
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

rudolf158
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 27.01.2010 21:56
Bydliště: Jeseník, Praha, Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od rudolf158 »

Také bych měl jednu, nebo dvě otázečky a to tu, když mám 3T0 035 686L tak do které skupiny na první straně patří? Proč mi rádio odmítá číst CD, nebo DVD mechanika je 100% v pořádku, je to jako by se mi sekl soft a co s tím? (Tím že je mechanika v pořádku jsem si jistý, jelikož mi fundovala do doby než jsem se dle jednoho ze zde uvedených návodů pokusil flashnout úvodní obrazovku. Toto se nezdařilo a od té doby blbne čtení CD)

Nightwish
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 10.05.2009 00:11
Bydliště: Trnava

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od Nightwish »

No asi by bolo dobre zistit to Hardware Vehicle: 0xC?01 - co mas namiesto toto otazniku, a potom budes vediet do ktorej skupiny patris. Potom skusis nahrat novy software a uvidis.
A podla ktoreho navodu si isiel na tu uvodnu obrazovku, ked to zblblo? Ja som to robil z tejto stranky http://www.netdata.be/iso" onclick="window.open(this.href);return false; a bez problemov.
Naposledy upravil(a) Nightwish dne 21.07.2016 16:31, celkem upraveno 2 x.

rudolf158
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 27.01.2010 21:56
Bydliště: Jeseník, Praha, Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od rudolf158 »

Podle toho co jsi tam dal. Klasicky mi to spadlo, udělal jsem ten trojhmat a pak to začalo normálně bootovat. Vše bylo cajk, než to hodilo error a od té doby nčte CD, jen to píše CD int a nic víc. Ani to nehraje nic z HDD.

Edit: Tak jsem se někde dočetl, že pro CL14 změna bootloga nefunguje a to je asi taky ten důvod proč mi to spadlo. Taky nechápu proš ve skrytém menu mám jen 4 základní položky a nic víc.

Edit 2: Přehrál jsem to novým softwarem 6276, avšak CD s hudbou to pořád nečte a stávku je to. Po nějaké době se mi rozsvítí název skladby a délka, ale při stisknutí play to nic neudělá a jen to blbě čumí. Já osobně jsem z toho v pasti. Původně jsem myslel, že je to SW chyba ale patrně není a HW chgyba to taky není když to v pohodě načetlo novy SW z DVD.

Edit3: Takže po nakódování, což byl se starým VCDS opravdu opruz, jelikož nemělo rádio v databázi a tudíž jsme byty lovily na netu, rádio hraje a v pohodě přehrává hudby z HDD, CD, DVD, prostě vše funguje. Jediné co mi nejde je multi volant, což se u auta z roku 2006 a rádia z roku 2014 nedivím. Takže vyměníme volant a vyměníme budíky s gateway a mělo by to fungovat.

Měl bych ještě jednu otázečku, ty mapy co jsou tady mají i čísla domů nebo jen ulice a POI?

euroman70
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.12.2015 16:32

Re: FAQ: RNS 510 - Aktualizace firmware, map, POI, odblok obrazu

Příspěvek od euroman70 »

20160721_153145.jpg
Zdravím, musím napsat, že si už nevím rady. Jedu podle návodu Pavlassse z 1.stránky. Podařilo se mi přehrát firmvare z 0900 na 5238. To proběhlo v pořádku, funguje i video za jízdy. Dále jsem stáhl mapu, kterou jsem následně nahrál na DVD DL podotýkám, že mám vypáleno snad v 5 programech a ani v jednom mi navigace nespustila instalaci. Nakonec jsem vyzkoušel instalaci z SD karty a instalace se nezdařila taky. Uvítám každou pomoc , díky

Odpovědět

Zpět na „Navigace“