RNS- instalace

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
tomosp21
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 27.03.2017 18:33
Bydliště: Pardubice, Litomyšl

RNS- instalace

Příspěvek od tomosp21 »

Zdravím, chci se zeptat, zda mi půjde RNS 315, 310 do passatu b6 s červeným maxidotem (2006) a bude si s ním rozumět s park. senzory, atd.. případně co by bylo potřeba dodělat.. díky za odpověď

Uživatelský avatar
TomTailor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: RNS- instalace antény

Příspěvek od TomTailor »

Zdravím, mám dotaz ohledně instalace rns 510 - konkrétně antény. Navi mám dodělávanou. Je to vozidlo manželky, která s tím stejně nikam nejezdí ale když jednou za uherský rok jedu s autem, tak jsem si všiml, že navigace třeba i po 15 km nemá signál. Někdy je potřeba dokonce zastavit, protože se stále od začátku jízdy nechytla. Jak se zastaví, tak po chvilce se chytí (a po té už drží). Nicméně zaměřených satelitů je v 90% mezi 3 - 4 satelity tzn nic moc. Na druhém voze mám zkušenost 6 a více stabilně. Dnes (po cca 3 letech) jsem se podíval, jak mi dotyčný Navi zapojoval. Zjistil jsem, že původní modrý konektor, který je na navi, je ulomený. GPS anténa, která je k tomu připojená má také jiný konektor než co by měl být. Co vím, měl by tam být konektor fakra. Je nějaká možnost opravit vylomený konektor na navi za nový abych mohl koupit správnou gps anténu a aby to bylo tak, jak má být? Dále mi dotyčný nainstaloval gps anténu do palubovky a ujišťoval mne, že to bude ok - ale evidentně nebylo. Dnes když jsem gps anténu vyndal a zkusil jsem jezdit po městě tak, že jsem anténu dal ven na sloupek auta (aby neměla nic v cestě a signál byl co nejlepší), tak se chytla během minuty a pak už vše drželo ok a mělo to mezi 5 - 7 satelity stabilně. Rád bych tedy instaloval anténu někde do sloupku resp poradťe na jaké místo gps anténu instalovat? A nevím jestli není lepší koupit úplně novou gps anténu např tuto: https://www.bmshop.eu/p/gps-vnitrni-ant ... gIRtfD_BwE" onclick="window.open(this.href);return false; ale i tak, mám zde problém ohledně ulomeného původního konektoru. Mám VW Passat B7 combi.

Děkuji za pomoc.
Přílohy
20171120_174453.jpg
20171120_174330.jpg

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: RNS- instalace

Příspěvek od ppfox »

s konektorem ti neporadím, ale ohledně antény...měl jsem asi nějak stejnou jako máš v tom odkazu, zkoušeli jsme ji taky schovat do palubky a přesně jak píšeš - blbě to hledalo satelity = 2 max.3, tak jsme to dali na palubku ke sklu u spolujezdce a pohoda
Přílohy
k014.jpg
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Odpovědět

Zpět na „Navigace“