Nahrada RNS 510 za Android radio/navigaci

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

mmerlin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 01.03.2018 16:20
Bydliště: Praha, Rakovnik, Turnov

Re: Nahrada RNS 510 za Android radio/navigaci

Příspěvek od mmerlin »

Tak mi rádio přišlo, zapojil jsem ho a funguje všechno kromě zvuku. Prostě z něj nedostanu ani pipnuti. Psal jsem prodejci a říkal, že pokud mám orig zesilovač, tak to není kompatibilní. Ve výbavě auta mám napsaný, že tam mám Soundsystem Dynaudio Confidence, což je asi zesilovač :-(

Tak jsem tam vrátil původní rns510 a je to v háji, protože najednou taky nedá ani pipnuti. Normálně všechno funguje, jen je ticho.

Nevíte někdo co s tim? Na netu jsem koukal, že píšou o nějakém kódování rádia a zesilovače, ale většinou jen když se dává nové rádio. V mém případě jsem tam dal zpět původní, tak by to snad mělo fungovat, ne?

Díky za rady.
VW Passat Alltrack, 2.0 TDI 130kw DSG, 2014

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrada RNS 510 za Android radio/navigaci

Příspěvek od Nwkt »

Diag. a zjistit co se mu nelíbí

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Nahrada RNS 510 za Android radio/navigaci

Příspěvek od hkr »

mmerlin píše:Tak mi rádio přišlo, zapojil jsem ho a funguje všechno kromě zvuku. Prostě z něj nedostanu ani pipnuti. Psal jsem prodejci a říkal, že pokud mám orig zesilovač, tak to není kompatibilní. Ve výbavě auta mám napsaný, že tam mám Soundsystem Dynaudio Confidence, což je asi zesilovač :-(

Tak jsem tam vrátil původní rns510 a je to v háji, protože najednou taky nedá ani pipnuti. Normálně všechno funguje, jen je ticho.

Nevíte někdo co s tim? Na netu jsem koukal, že píšou o nějakém kódování rádia a zesilovače, ale většinou jen když se dává nové rádio. V mém případě jsem tam dal zpět původní, tak by to snad mělo fungovat, ne?

Díky za rady.
Většinou po nakodování jsem musel vždy zamknout auto na nějakou dobu a pak to vše fungovalo. Nebo odpojit baterku na chvilku... Nevím proč, ale už se mi stalo, že se mi u RNS510 rozhodilo kodování, a po nakodování zpět bylo ticho po uložení nastavení, ale nechání auta se uspat pomohlo...
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrada RNS 510 za Android radio/navigaci

Příspěvek od Nwkt »

hkr: Po změně kódování RNSy je potřeba restart trojhmatem ;-)

kuky.kak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.10.2017 15:11

Re: Nahrada RNS 510 za Android radio/navigaci

Příspěvek od kuky.kak »

není to sice passat ale ten otvor co vím je stejnej: https://www.2din.cz/vw-montaze/vw-trans ... ci-kamery/ a nevypadá to zle.. docela super je že si tam asi můžeš nainstalovat v zásadě cokoli když je to na androidu ..

Issue
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.09.2018 21:38

Re: Nahrada RNS 510 za Android radio/navigaci

Příspěvek od Issue »

Kluci, namontovat jsem cca 30 android jednotek do audi, Mazdy, Mitsubishi, vw, Opel... Je třeba si dát pozor na normu, kterou podporuje fm tuner jednotky. Nejdete po ceně, jděte po značce Isudar. Většinou mají fm tuner pro EU, číňan to na dotaz musí potvrdit, jinak nekupovat!
Žádné fm zesilovače ani napájení vám nepomohou. Jinak dávejte bacha na soundsystem auta, pokud to není základ, většinou to vyžaduje prepojeni a odpory a jiné degradace. Ideál pořizuje přímo pro soundsystem a s požadavkem na fotky zapojení (nesmí tam být odpory - rezistory)!!!
Pro orig kameru potřebujete převodník a změnu kódování auta.
Jinak samé pozitiva, Isudar neodejde ani po 2 letech, fakt. Jiné mi i kolegům odešli po 4 měsících až 2 letech. Kdyby měl někdo dotazy, pište klidně sz, díky.
Programujeme jakýkoli software na zakázku, optimalizujeme firemní procesy, automatizujeme sklady.

Ollin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 16.08.2016 14:43

Re: Nahrada RNS 510 za Android radio/navigaci

Příspěvek od Ollin »

Jaká je kvalita zvuku u těch rádií Isudar a kominikace s autem Multifunkční volant, maxidot a climatronic.
Díky ;)
VW Sharan 7N Highline 2011 2.0 TDI CR 140 K/103 KW

TiVa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17.11.2018 09:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nahrada RNS 510 za Android radio/navigaci

Příspěvek od TiVa »

ISUDAR je prodejce odkaz na jeho store zde, zasílá na aliexpressu i z německého skladu tzn. žádné CLO ani DPH, doma je rádio za dva, tři dny.(pozor ne vše a ne vždy to má v Německu skladem). Reklamace docela řeší - pokud si někdo dokáže diagnostikovat chybu a opravit - tak pošle náhradní díl, ale občas chce poslat celé rádio (a posílat něco do číny je docela pakárna, byť údajně přepravné zaplatí prodejce v rámci reklamace)

co se týče funkcí docela si to lidi pochvalují, ale to je asi dost subjektivní - sám nemůžu srovnávat

prodává dva typy
1. s windows (o tom vím akorát to, že má hnusné grafické rozhraní)
2. s androidem (o tom píšu dál)

info co vím jistě:
- umí mj. česky
- protože je to připojené na CAN-BUS tak to umí vyčítat i info z auta (něco jako ELM + torque) v docela pěkném a přehledném grafickém rozhraní (torque tam bývá předinstalováno taky) viz. tento odkaz nebo viz. video níže
- s climatronikem to komunikuje
- zobrazuje i otevření dveří
- park. čidla umi graficky
- zadní (couvací) kameru zobrazuje vč. trajektorie (a stačí na připojení cinch - netřeba převodník)
- ovládání z volantu funguje
- lze připojit i přední kameru (na stálé nahrávání) ext. monitor (nebo více monitorů) no jde připojit hromada věcí (k rádiu jsou kabely - vše jde na standartní konektory tedy jacky, cinche atd...)

Důležité:
- občas to je náladové (ale to RNS510 taky)
- zapínání trvá cca 20vteřin, rádio na poslední stanici ale začne hrát hned po zasunutí klíče, i parkovací čidla/kamera najede hned

MAXI-DOT:
- zde se názory dost liší, někdo píše, že to na maxidotu neumí zobrazit nic, někdo píše, že ano (rádio, přehrávač médií a snad i telefon)odkaz1 odkaz2.... asi záleží na tom jak je nakódováno a dost zkoušet, každopádně jsem přesvědčen, že to nebude umět na maxidotu navigovat (protože ty ext. aplikace neposílají nikam příkazy jako orig. navigace) a nejspíš ani kompas

jo a vůbec nevím jak to funguje s tlačíkem park. čidel ve středovém tunelu

zde pěkné video co to cca umí:




co se týče zvuku dost by mě to zajímalo jak je to rozdílný oproti RNS 510 - řeším totiž nákup bluetooth modulu a parkovací kamery, a za cenu modulu BT a převodníku ke kameře bych měl od ISUDAR rádio, které tohle vše a mnoho víc (viz. výš) umí v základu ....

... upřímě si myslím že za cca 5500,- vč. pošt. z Německa to asi nemá smysl řešit a prostě zkusit, teď jen jaký model vybrat ;)

uf jsem se rozepsal

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrada RNS 510 za Android radio/navigaci

Příspěvek od Nwkt »

Ale origo kameru s trajektorií na cinch nezapojíš

TiVa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17.11.2018 09:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nahrada RNS 510 za Android radio/navigaci

Příspěvek od TiVa »

Já taky nepsal o origo kameře, když si koupím tohle rádio, proč bych si k němu připojoval drahou origo kameru?? Trajektorie dělá rádio - data o natočení volantu bere z CAN-BUS a ty rádia od ISUDAR tohle umí.

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrada RNS 510 za Android radio/navigaci

Příspěvek od Nwkt »

TiVa: Pouze upozornění těm, co tu origo kameru už mají ;-)

mago
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 09.07.2008 16:23

Re: Nahrada RNS 510 za Android radio/navigaci

Příspěvek od mago »

Ahoj. Jen se chci zeptat. Mam original kameru (odklopny znak - sedan) a chtel bych ji zachovat. Pisete tady o nejakem prevodniku. Vite nekdo kde se da objednat a kolik cca stoji? Diky

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Re: Nahrada RNS 510 za Android radio/navigaci

Příspěvek od lanasxxx »

Mam ten indudar s 8 jadrem a 4gb ram a startuje to rychle. Covaci kamera bezva a hodlam jeste k tomu radiu pripojit predni kameru.
Se vsim jsem spokojen a vse funguje jak ma.
Jen si myslim,ze zesilovac nema 40w ale tak polovic,ale zvuk je dobrej.

mago
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 09.07.2008 16:23

Re: Nahrada RNS 510 za Android radio/navigaci

Příspěvek od mago »

Lanas: a to mas tu kameru kupovanou k tomu, nebo jsi mel taky origo? Jeste prozrad jaka byla montaz, je to vsechno plug n play? Jsou v baleni vsechny potrebny kabely a redukce? Proste vymontuju origos, nacvakam ty kabely z baleni na ty original a do radia, zasroubuju zpatky zapnu klicek a vsechno funguje? Je potreba neco kodovat a hlasi to pak nejaky chyby na diag?

mago
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 09.07.2008 16:23

Re: Nahrada RNS 510 za Android radio/navigaci

Příspěvek od mago »

K te redukci na origo kameru. U toho prodejce Isudar jsem nasel toto:

Predpokladam, ze na to se da napojit ta originalni kamera. Muze to nekdo potvrdit? Protoze nekde jsem tady cetl ze ten prevodnik stoji balik a za tohle chcou 400...
Přílohy
Isudar RGB Camera Adpter Decorder to AV CVBS Signal Converter Box for OEM Factory Rearview Backup Camera for VW/Volkswagen
Isudar RGB Camera Adpter Decorder to AV CVBS Signal Converter Box for OEM Factory Rearview Backup Camera for VW/Volkswagen

Odpovědět

Zpět na „Navigace“