K: Koupím vůz

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Batlezone
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 31.07.2015 20:15

Re: K: Koupím vůz

Příspěvek od Batlezone »

KJirka píše:Prochy to řekl možná až příliš na plnou hubu. Jde samozřejmě o to, co už tu bylo tisíckrát omíláno. Čím starší a levnější kus, tím je třeba větší finanční rezerva na případný servis. A pokud má na to auto kilo a ještě si musí pade pujčit, může taky dopadnout tak, že po pár týdnech to k vůli nějaký fatální závadě odstaví, protože nebude mít další prachy na opravu. U takových starých šlupek se prostě nedá jít s penězma tak říkajíc "na krev". Na to už spousta lidí dojela. Lépe řečeno, dojezdila.
Děkuji za názor. Co by jsi tedy dělal ty?

Uživatelský avatar
Matt83
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 29.06.2016 19:27
Bydliště: Milevsko

Re: K: Koupím vůz

Příspěvek od Matt83 »

Já jsem přesvědčenej, že auto střední třídy není možné koupit za 150k, aspoň ne ve stavu, kdy do něj není třeba cpát každou chvíli prachy. Za to koupí v pěkném stavu, bez nutných investic auto ala Fabia, Polo, Ibiza, Corsa, Fiesta, i20 atd. Radši něco menšího , ale novějšího. Obzvlášť, když to bude primárně používat na cesty do práce.

Odesláno pomocí Tapatalk
VW Passat B6 2010 1.8 TSI EXECUTIVE

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: K: Koupím vůz

Příspěvek od skacel99 »

Když jsem si kupoval kdysi Golfa,půjčoval jsem si celou kupní cenu,protože jsem měl lufta z toho,že do toho zahučím. Naštěstí se tak nestalo. Nicméně koupě ojetiny je loterie. Buďto to dopadne,nebo ne. Správným výběrem a co nejdůkladnější kontrolou se dá spousta věcí řešit před koupí,ale i tak je furt šance,že se něco vysype. Když si jenom vezmu dvouhmotu,turbo,vstřiky,je to třeba 60 000,-
Jak tu bylo psáno,koupit za kilo auto,co stálo nový mega je prostě divný.

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: K: Koupím vůz

Příspěvek od ppfox »

skacel99 píše:Jak tu bylo psáno,koupit za kilo auto,co stálo nový mega je prostě divný.
Tak a dopracovali jsme se k meritu věci :D :good:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: K: Koupím vůz

Příspěvek od skacel99 »

Ale toto většina lidí nechále. Proto si nikdy nekoupím třeba A6 2,5 TDI allroad na měchách za 60 000,-

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: K: Koupím vůz

Příspěvek od Jirka. »

Tak že u vyšší třídy budou vyšší náklady je snad každému jasný. Ale nechápu proč by si někdo takové auto nemohl koupit když chce...
Jinak nechápu proč by za 150 nemohl koupit slušnýho Passata, podívejte se za jaký hovna se to už prodává, na bazoši jsou B6 od 60tis, já ted přivezl netknutou 2009 z ekolikvidace.
A nějaký vnucování O1 nebo podobnejch veteránů je trochu mimo, podivejte se do kalendáře co je za rok, jako každej at si dělá co chce ale osobně bych neměl dobrej pocit kdybych v tom měl třeba vozit naší malou.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: K: Koupím vůz

Příspěvek od KJirka »

Batlezone píše:
KJirka píše:Prochy to řekl možná až příliš na plnou hubu. Jde samozřejmě o to, co už tu bylo tisíckrát omíláno. Čím starší a levnější kus, tím je třeba větší finanční rezerva na případný servis. A pokud má na to auto kilo a ještě si musí pade pujčit, může taky dopadnout tak, že po pár týdnech to k vůli nějaký fatální závadě odstaví, protože nebude mít další prachy na opravu. U takových starých šlupek se prostě nedá jít s penězma tak říkajíc "na krev". Na to už spousta lidí dojela. Lépe řečeno, dojezdila.
Děkuji za názor. Co by jsi tedy dělal ty?
Já už jsem ti to psal. Lovil bych v úplně jiných vodách.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

nicholasz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.03.2016 23:32

Re: K: Koupím vůz

Příspěvek od nicholasz »

...
Naposledy upravil(a) nicholasz dne 30.03.2018 09:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: K: Koupím vůz

Příspěvek od ppfox »

Jirka. píše:Tak že u vyšší třídy budou vyšší náklady je snad každému jasný. Ale nechápu proč by si někdo takové auto nemohl koupit když chce...
Jirko jasně že jo, každý auto má svýho kupce, problém který se tu ale stále opakuje je to, že on má (podle prvního příspěvku) kilo k tomu si 50 půjčí a koupí si za to auto u kterýho má poměrně slušnou šanci, že ho něco může překvapit a on prostě nebude mít na opravu/zprovoznění. A pak bude psát všude na ty internety :D jaká je to mr.dka ten passat atd., bude mu to stát před barákem, bude jezdit busem a splácet půjčku na auto, na který mu budou sr.át ptáci před barákem...Ano, je samozřejmě možné, že koupí za 130-150 auto se kterým bude 2 roky jezdit jen s naftou a olejema, ale víš sám že je to míň pravděpodobný, než ten první odstavec :D

a tohle je super hláška :mrgreen:
nicholasz píše:... zadní kamera má rozlišení asi 4 pixely...
Naposledy upravil(a) ppfox dne 30.03.2018 13:35, celkem upraveno 1 x.
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: K: Koupím vůz

Příspěvek od KJirka »

To je Pepo megahláška :laugh:

To sdělení pro tečku jsi napsal naprosto výstižně. Jen bych k tomu snad podotknul, že Jirka je v trochu jiný pozici. Takže chápu i jeho pohnutky :wink:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: K: Koupím vůz

Příspěvek od KJirka »

Nicholasi z Varů, tohleto možná platilo v dobách, kdy se na kvalitu aut trochu dbalo. Takže někdy tak na přelomu a počátku tisíciletí. A pak taky jsou značky a motorizace, u kterých víme, že se to prostě dvakrát moc nepovedlo. A protože jsme na VW klubu, bavíme se logicky o VW, nikoliv o Fordech, či Citroenech.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: K: Koupím vůz

Příspěvek od teekey »

Batlezone píše:...potřebuje pro fungování v práci nějaký povoz. Radil jsem mu, ať se poohlédne po passatu B6 3C, jelikož ho také radostně vlastním a jsem velice spokojen...
uz ti tady ostatni napsali sve rady, proste auto v teto kategorii a cene bude kasicka.
Sam pises, ze B6 mas tak asi neco malo vis o servisu atd.
Jestli ho chce, tak se zajedte podivat na bazary/prodejce a auta dukladne zkontrolujte a klidne neco kupte. Je dobre udelat nejaky ten zakladni servis po koupi (vc. rozvodu atd.). No a pokud to ma byt vuz, na ktery ma byt "spoleh" protoze snim bude jezdit denne do prace, tak mit na ucte minimalne 50k jako rezervu kdyz to auto chcipce a nebude mit cas jezdit po vrakacich nebo hledat na netu pouzite ND, protoze nove dily stoji raketu - jak uz zde taky napsali.

Preji stastnou ruku pri vyberu, protoze to co je v teto cene na webu je vetsinou srot.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Batlezone
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 31.07.2015 20:15

Re: K: Koupím vůz

Příspěvek od Batlezone »

Děkuji za veškeré odpovědi a názory, jste hodní :-)

Uživatelský avatar
doktor013
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 11.05.2016 13:40
Bydliště: Praha

Re: K: Koupím vůz

Příspěvek od doktor013 »

do prace bych si koupil za 150.000,- pekny POLO a nazdar....nevim na co potrebuje za sebou tahnout kombika na 30 km denne,
jinak souhlas trh s B6 jde do hoven....spousta predsudku.....nez prodat ten svuj "srot" za 150 to to radsi daruju v rodine, protoze to nedava smysl /ackoliv me obcsa seere a koupil jsem pred 2 roky za 190.....
125 kw, BMR, Highline 2008

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: K: Koupím vůz

Příspěvek od Stefan777 »

Tak to já bych koupil mazdu 6 v benzínu od roku 2008

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Bazar (pouze 3C/CC)“