Golf 1.4 TSI 122PS vs. 2.0 TDI 110PS ?

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
LukaSHek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 224
Registrován: 27.11.2009 21:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.4 TSI 122PS vs. 2.0 TDI 110PS ?

Příspěvek od LukaSHek »

Záleží, jak mačkáš spojku... Kdy pořádně, dáš to tam vždycky... Je to spíš takový to, že člověk tam rychle chce dát zpátečku a nejde tam a neuvědomí si, že nemá úplně zmáčknutou spojku... To samý dělá občas i jednička... Ale tak maximálně jednou za dva tejdny... :) Podle mě normálka...
Golf VI 1.4 | Tornado Red | "Highline look" | H7+HB4 Osram CoolBlue | LED zadní RZ + přední parkovačky | RCD510 | LED interiér | GTI pedály (nějak se to zadrhlo :-))

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.4 TSI 122PS vs. 2.0 TDI 110PS ?

Příspěvek od caravelle »

mne ide spiatocka dobre zaradit... aspon zatial .... ale trosku ztuha mi ide preradovanie normalnych stupnov, najma pri podradovani... ked som minule mal tu cest vyskusat 1,2 TSI (skoro nove), tak som bol prekvapeny aku malo makku spojku a ako uplne lahucko ide preradovat... to moja 1,4 TSI ma ovela tuhsiu spojku... hmmm... ale to je mozno kus od kusu... v robote mame viacej uplne rovnakych passatov (totozne motorizacie) a na kazdom ide spojka a radiaca paka inak... :thk:
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.4 TSI 122PS vs. 2.0 TDI 110PS ?

Příspěvek od Šátek »

TAk to musím potvrdit. Mně to ale třeba udělá, když je motor i převodovka zahřátá, např. po 200km jízdy, tak pak musím hóóódně opatrně, aby nezavrzala přes zuby. :(
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
-Jouda-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.08.2009 13:22

Re: Golf 1.4 TSI 122PS vs. 2.0 TDI 110PS ?

Příspěvek od -Jouda- »

Ahoj,

musim rict, ze se mi taky obcas stane, ze mi tam zpatecka skoci az napodruhe. Ale opravdu jenom nekdy a maximalne napodruhe. Jinak ze zacatku mi slo radit taky celkem ztuha, ale ted uz mam nalitane asi 8500 km a radici paka je nadherne rozchozena, jde radit krasne lehce - je to opravdu hodne luxuxsni :wink:

Jeste si neodpustim uvest kamaradovu story: U nove Fabie mu slo ze zacatku radit take hodne ztuha a postupem casu se mu to taky krasne rozchodilo. Pekne si liboval v tom jak to jde krasne lehce. No a tesne pred koncem zaruky se mu na radici pace natrhla ta kuze dole a tak s tim hned jel do servisu. Reklamace byla uznana, ale misto potahu mu byla vymenena paka cela. Takze musel zase rozchazovat od znovu :lol:

Uživatelský avatar
ohsi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 22.05.2009 16:44

Re: Golf 1.4 TSI 122PS vs. 2.0 TDI 110PS ?

Příspěvek od ohsi »

Spiatočka mi nešla zaradiť len pár krát, takže to neriešim.
Ale pri radení všetkých kvaltov sa mi často stáva, že pohyb radičkou tak zadrháva. Proste na niečo akoby jemne narazí ešte pred úplným dorazom. Robí to vlastne skoro stále, tak neviem či je to normálne, alebo nie.
Golf VI 1,4 TSI

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.4 TSI 122PS vs. 2.0 TDI 110PS ?

Příspěvek od caravelle »

ohsi, pri zaraďovaní vyššieho stupňa alebo iba pri podraďovaní.... lebo mne to sem tam robí pri podraďovaní...
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
george 6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 22.02.2010 17:55
Bydliště: Brno

Re: Golf 1.4 TSI 122PS vs. 2.0 TDI 110PS ?

Příspěvek od george 6 »

caravelle píše:ohsi, pri zaraďovaní vyššieho stupňa alebo iba pri podraďovaní.... lebo mne to sem tam robí pri podraďovaní...
Je to asi o tom.na co kápneš-já například s řazením nemám sebemenší problém i tak přeji hezký šestkový svezeníčko.. :ura1: :fly2:

Uživatelský avatar
ohsi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 22.05.2009 16:44

Re: Golf 1.4 TSI 122PS vs. 2.0 TDI 110PS ?

Příspěvek od ohsi »

Aj hore aj dolu to robí. Aj pri státí, aj pri vypnutom motore.
A keď zaradím ten istý stupeň druhý krát, tak ide úplne hladko. Teda tak, ako by som si predstavoval, že to má chodiť.
Preto o tom píšem, lebo v testoch veľmi chvália prevodovky Golfa, že radenie je perfektné, tak som čakal úplnú dokonalosť :D
Golf VI 1,4 TSI

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.4 TSI 122PS vs. 2.0 TDI 110PS ?

Příspěvek od caravelle »

tak, ci tak, ked pojdem do servisu na vymenu oleja... tak sa ich na to opytam ...
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Golf 1.4 TSI 122PS vs. 2.0 TDI 110PS ?

Příspěvek od bifur »

Hosi, treba to riesit na garancke. Prevodovka moze byt OK, staci ked su trosku blbo nastavene tahadla. Mne na mojej GIV 1,4 16V mi robi presne to co opisujete, ale len na dvojke. Rapidne sa to zlepsilo ked mi nastelovali tahadla radenia.. Predtym mi jednotka isla velmi tazko a dvojka vzdy cez akusi zabranu, teraz jednotka OK a dvojka iba obcas zablbne, mam pocit ze hlavne za studena..

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“