Kolísání otáček motoru TSI

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Thorwards »

Nemáte to kolísání někdo na videu? Měl jsem pocit, že mi to taky párkrát udělalo, ale nebylo to nic moc strašnýho, tak jenom jestli vám to kolísá stejně jako mě nebo míň. Jinak měl jsem to teno týden v servisu a vše by mělo být O.K.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Pantani »

Tuhle jsem to smazal, ale neměl bych problém to svoje kolísání/zvýšení otáček za studena natočit prakticky kdykoliv, je to totiž vlastnost...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Thorwards »

Já jsem to viděl na otáčkoměru jenom jednou jak to kolísá, jinak obvykle když nastartuju, tak otáčky skočí na cca 1100 ot/min. a otáčkoměr se tam víceméně drží a jenom to slyšim od motoru, jako by to kolísalo, ale otáčkoměr se nehejbe nebo aspoň né moc a pak stačí pár metrů jízdy a otáčky normálně klesnou a je vše v pohodě. Já bych to svoje neřešil, ale bojim se toho aby se tam dva roky něco nekur...lo a pak až odpadne záruka jsem nemusel měnit půl motoru.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Pantani »

No to já taky, ale vzhledem k tomu, v jakým množství se tyhle podivnosti vyskytujou, tak to začínám chápat jako vlastnost. Snažil jsem se sice borečka v servise přesvědčit o tom, že to kdysi nedělalo, ale bez důkazů nemám šanci a stejně myslím že přesvědčovat ho nemá smysl a nepomohl bych si stejně k ničemu. A je pravda, že mě to jednou už překvapilo, že to neudělalo, ale fakt jen jednou.

My dva máme shodný chování aut, podle tvýho popisu bych řekl, že úplně beze zbytku. Já nastartuju a trvá minutu, než otáčky z 1100 klesnou na 750 a v té době má motor trošku nepravidelný chod, malinko škube. Nemá na to vliv mačkání plynu, vypínání/zapínání klimy, benzín, nic - je to jen věc motoru. Oni to tenkrát zachytili v servisu (to jsem byl moc rád), ale jejich diagnostika neukázala na žádný věci, který by se v motoru dít neměly. Od chvíle, co jsem s tím byl v servisu na tej diagnostice, tak jsem ujel několik tisíc km a motor se chová pořád úplně stejně, naprosto beze změn. Já to chápu dneska už tak, že si po startu jednotka "ošahá okolí" a pak něco "seřídí". A jestli se mejlím a je to nějakej průser, tak pánbůh s námi, ale dneska už moc nevěřím, že to bude nějaká zásadní věc.
Přehráli mi sw řídící jednotky a motor se začal chovat trošku jinak - nenasadí tak vysoký otáčky a pamatuju se, že jsem měl pocit, že má jinej zvuk - ale třeba to bylo placebo.

A ještě drobnost: v bráchově Mazdě 6 2.0 diesel (starší gen.) jsem jel jednou ráno. Brácha mi říkal, že to má hroznej chod zastudena a ač jsem původně nevěřil, byla to pravda. Motor měl dost hnusnej, hrubej zvuk a za chvíli taky bez problémů. Otáček jsem si sice nevšímal (nebyl čas někde chvíli stát), ale byl to doslova traktor.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Thorwards »

Mě by zajímalo co to je. Mě to zatim nijak neomezuje ani nijak nevadí, ale bojim se toho až odpadne ta záruka aby to nebylo něco zásadního. V nejhoršim bych si s tim před koncem záruky zajel do Německa, ale myslim, že během roka a půl se to buď někomu ukáže co to je nebo to bude v pohodě. Mě to teda pokaždé nědělá, dneska jsem nastartoval a vše O.K. naopak otáčky hned klesly na 750 ot/min. a dobrý. Já mam pocit jestli na to nemá vliv palivo. Když jsem vzal od Euro oilu ten jejich prémiovej tak to neudělalo ani jednou a jak beru od Benziny vervu nebo od OMV Carreru tak to občas udělá. Možná to byla jenom klika, ale fakt si začínám myslet, že by to mohlo být tim.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Thorwards »

Tak si řikám, jestli ty nebudeš mít pravdu. Já tomu teda moc nerozumim, ale jestli si ten motor po startu nenastavuje předstih podle octanového čísla. Jak se tu někde psalo, že 1,4 TSi má senzor klepání a podle benzínu si upravuje předstih. Tak možná to je to škubání.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Pantani »

Já už dneska nevylučuju nic, ale dle mých poznatků by to benzínem právě bejt nemělo. Jednak jsem o tom mluvil s chlapíkem ze servisu (zmiňoval jsem právě palivo) shodli jsme se na tom, že tím to snad není. Dneska už o tom tolik přesvědčenej nejsem, ale dřív jsem měl za to, že to na začátku provozu auta nedělalo o to bylo studenější počasí - byla zima. A jestli mám pravdu a na začátku to nedělalo, tak to není benzínem, bo jsem nikdy nebral nic jinýho, než v nějaký podobě N98 (Carrera 100, Verva 100 - tu nejčastějc, N98 na Aralu) a pouze 1x N95 v Rakousku v Alpách (stálo to jako N98 - měli to předražený a něco jsem vzít musel).
Ale dobrá, přesvědčils mě: máme tu EuroOil tak zkusím vzít jednou ten jejich benzín jak říkáš a uvidíme...

Jak funguje přesně senzor klepání nemám tucha, ale doteď jsem si myslel, že data ze senzoru vyhodnocuje řídící jednotka pořád, a ne jen po startu. Ale fakt to jen tipuju, bez důkazů a klidně se nechám od někoho přesvědčit :!: Je možný, že máš pravdu a pak to palivem bejt třeba i může.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
LukaSHek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 224
Registrován: 27.11.2009 21:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od LukaSHek »

Hele, chlapi, to mi musíte někde na srazu ukázat, protože mi začíná připadat, že tu řešíte úplný kraviny... :-) Ale než budu přesvědčen, chci to opravdu vidět... Jinak 1.4 MPI jede jako hodinky ale možná to akkorát nezkoumám tak do podrobna...)

;)
Golf VI 1.4 | Tornado Red | "Highline look" | H7+HB4 Osram CoolBlue | LED zadní RZ + přední parkovačky | RCD510 | LED interiér | GTI pedály (nějak se to zadrhlo :-))

Uživatelský avatar
Fatman68
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 22.05.2009 19:03
Bydliště: Orlické hory

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Fatman68 »

Asi to nebudou kraviny, protože VW o tom ví (potvrzeno v servisu) a mě to po opravě už nedělá vůbec :-) Auto mám sice doma zatím jenom 4 dny, ale jeví se to zatím celkem dobře ...

P.S. A nemá to nic společného s benzínem, ani s nastavováním motoru po startu, je to závada pravděpodobně určité serie vyrobených aut. Já mám auto vyrobené 08/2009.
Fatman68

Golf VI, 1,4 TSI,barva černá-perleťová metla, liťáky BORBET XL 17"/ pneu Pirelli P7 225/45/17, MF volant R-Line a budíky s MAXIDOT Premium vše by Tornado1 :-)

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Pantani »

Fatman68:
ale píšeš na předchozí stránce, že je motor po startu pořád stejně hlučný! Že prskání přestalo, ale hlučný je furt.

Myslím, že my tu řešíme sice podobnou, ale přeci jen trošku jinou věc: otáčky motoru po otočení klíčkem při studeném startu. Že má motor trošku nepravidelnej chod - budiž - neznám motor, kterej by neměl. Ale řešíme otáčky! A mýmu servisu se to projevilo při pokusu a diagnostika (mám protokol) neukázala vůbec nic špatnýho, všechny hodnoty v normálu, takže oni nemají s DE ani co konzultovat. V tom je ten problém. Pokud by měli co konzultovat, tak je k tomu doženu, ale takhle je asi nemám moc za co honit... Leda se přeptat ještě v nějakým jiným servisu

Já to hoši natočím zase na video a někam to hodím, protože se tady na mě asi všichni dívaj už divně :twisted:
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
Fatman68
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 22.05.2009 19:03
Bydliště: Orlické hory

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Fatman68 »

Ano, je pravdou, že motor je stále hlučný, ale alespoň přestalo to cukání, které se projevovalo po nastartování a ještě i při rozjezdu v nižších otáčkách. Co se hlučnosti motoru při studeném startu týče, začalo to až s poslední verzí sw (otáčky cca 1100), dřív to udělalo jenom občas a teď je to ve většině startů (studených), jsem se servisem dohodnutý, že mi dají vědět až bude nový sw a uvidíme, co to udělá (cca do měsíce) - dám vám sem vědět. Jinak servisní technik mě vážně potvrdil, že s tím mají u TSI motorů problém, a že to dělá u více aut, ale někomu to nevádí a prostě to neřeší. Já jezdím každý den, a tak už auto znám, jako své boty a všimnu si hned, když se chová trochu jinak - bohužel jsem asi puntičkář, ale u auta za půl mega chci, aby šlapalo ...
Fatman68

Golf VI, 1,4 TSI,barva černá-perleťová metla, liťáky BORBET XL 17"/ pneu Pirelli P7 225/45/17, MF volant R-Line a budíky s MAXIDOT Premium vše by Tornado1 :-)

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Pantani »

Fatman68 píše:(otáčky cca 1100)
Chápu to správně, že ty máš taky 1100 otáček při studeným startu a pak to klesne?

U auta za půl mega taky chci, aby šlapalo, ale prostě jsem to už začal považovat za vlastnost, teď jde o to, jak velký je to problém. Odkud jsi? Se kterým servisem jsi dohodnutý?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od fkabl »

Pánové, před pár dny jsem začal střihat cca půlroční metr - jinak řečeno objednal jsem Golfa Variant 1,2 TSI (77kw) Highline a měl by být cca v lednu(v nejhorším scénáři v březnu 2011). Pročítám fórum a popisované problémy s TSI motory mě trošku znepokojily. Ale dívám se, že jde spíš o 1,4 než 1,2...tak snad...a taky se uklidňuji, že do té doby snad nějaké "mouchy" motoru už vychytají.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od mefix »

Když to nevychytali ani za rok a půl, pak těžko můžeš očekávat, že se za dalších pár měsíců něco významějšího změní, pokud ten problém není nejspíše aní indetifikován. Jak někdo píše o vlastnosti motoru.... vlastnost to asi nebude, protože jsem pročítal fórum škodovkářů a o těchto potížích se tam u 1.2TSI nepíše.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od fkabl »

Ale i u Golfu jsem pochopil, že se to týká hlavně motoru 1,4 TSI?

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“