Zajíždění nového golfa

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od skuci »

platal píše:
skuci píše:mno tak já už sem pokořil hranici 2000km a zatim paráda ... spotřeba krapet klesla a teď už jen čekám na celkový ustálení a bude to jezdit jako drak ;-)
Co v tom máš za výkon kw verzi?

No mě to žere nehorázně první 2km, to než se rozjedu a vymotám od baráků, tak mám spotřebu 10 a víc a pak to snižuju.

Pianko jízda je 4-5 a svižná až sportovní je 5-6,5.
mno já mám 2,0TDi 81kW ale když to vezmu takhle když ráno jedu do kanceláře (cca 1,5km) tak mám kolem 11 - 13 :D což je hrozný ale tak ej to studený viď mno ale jinak když vyjedu a jedu rovnou třeba jako dneska ráno Kolín - Praha tak se rychle zahřeje a spotřeba nestoupne od začátku nad 10litrů ale pak to hned klesne tak na 7 a pomalu snižuje podle jízdy ... jinak já teda sem o cca 0,5litrů/100km výš jak ty, co si psal ;-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od platal »

skuci píše:
platal píše: Co v tom máš za výkon kw verzi?

No mě to žere nehorázně první 2km, to než se rozjedu a vymotám od baráků, tak mám spotřebu 10 a víc a pak to snižuju.

Pianko jízda je 4-5 a svižná až sportovní je 5-6,5.
mno já mám 2,0TDi 81kW ale když to vezmu takhle když ráno jedu do kanceláře (cca 1,5km) tak mám kolem 11 - 13 :D což je hrozný ale tak ej to studený viď mno ale jinak když vyjedu a jedu rovnou třeba jako dneska ráno Kolín - Praha tak se rychle zahřeje a spotřeba nestoupne od začátku nad 10litrů ale pak to hned klesne tak na 7 a pomalu snižuje podle jízdy ... jinak já teda sem o cca 0,5litrů/100km výš jak ty, co si psal ;-)
Tak my dva si dáme race na srazu na rozjezd :-D já zvažoval jestli 2.0 nebo 1.6 a kvůli povinnému jsem vzal 1.6...

:-D 77kw versus 81kw bude nářez :-D

Jen mi pořád trvá si zvyknout na kvalty, mám tam 5ti kvalt a dlouhé převody a tak se mi stalo, že při pomalé jízdě mi normálně na dvojku chcíplo auto. Ale už to skoro mám v ruce a je to super, hlavně jak to táhne od 2000 do 4000 a ještě by jelo...
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od skuci »

platal píše:
skuci píše: mno já mám 2,0TDi 81kW ale když to vezmu takhle když ráno jedu do kanceláře (cca 1,5km) tak mám kolem 11 - 13 :D což je hrozný ale tak ej to studený viď mno ale jinak když vyjedu a jedu rovnou třeba jako dneska ráno Kolín - Praha tak se rychle zahřeje a spotřeba nestoupne od začátku nad 10litrů ale pak to hned klesne tak na 7 a pomalu snižuje podle jízdy ... jinak já teda sem o cca 0,5litrů/100km výš jak ty, co si psal ;-)
Tak my dva si dáme race na srazu na rozjezd :-D já zvažoval jestli 2.0 nebo 1.6 a kvůli povinnému jsem vzal 1.6...

:-D 77kw versus 81kw bude nářez :-D

Jen mi pořád trvá si zvyknout na kvalty, mám tam 5ti kvalt a dlouhé převody a tak se mi stalo, že při pomalé jízdě mi normálně na dvojku chcíplo auto. Ale už to skoro mám v ruce a je to super, hlavně jak to táhne od 2000 do 4000 a ještě by jelo...
jasný mno nebude to zas takovej rozdíl ale jde spíš o to že já sem měl k dispozici jen 2,0TDi s 81kW ale teď už se ty 2,0TDi dělaj s 110 a 140 koňma, ale já to budu chipovat na hranici 105 - 110 koní
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Uživatelský avatar
crazynoodle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 05.02.2009 09:39
Bydliště: Olomoucko

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od crazynoodle »

Lidi abych řekl pravdu, tak si myslím, že long life je jen marketingovej tah. Jasný olej to možná vydrží těch 30.000, ale co na to filtr??? Je stejnej jak na 15.000 takže proč by tady měl vydržet 30?

Měním u auta olej každých 12.000 a najeto 160.000 a bez problémů

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od caravelle »

skuci píše:jasný mno nebude to zas takovej rozdíl ale jde spíš o to že já sem měl k dispozici jen 2,0TDi s 81kW ale teď už se ty 2,0TDi dělaj s 110 a 140 koňma, ale já to budu chipovat na hranici 105 - 110 koní
Trosku ti nerozumiem... mas 2,0 TDi (81 kw) a chces ho chipovat na 105-110 koni? ved prave 81 kw = 110 koni.... skor to chipnut, ked tak na tych 140-150 koni.... to by bolo v pohode... aj ked si myslim, ze kym to mas nove a v zaruke, ja by som to nechipoval...
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
andre.11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 13.11.2009 21:07
Bydliště: Osek nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od andre.11 »

tak v pátek si jdu konečně pro auto...nechal jsem tam nakonec rovnou dát folie(20) a zabudovat na levý sloupek navigaci (garmin nuvi 765 Life Time) a přezout na zimáky...tak už se na něj třepu...tak mě napadá...jak vlastně umýváte svoje mazlíky...přece to hned jak zašpiním nepoženu do myčky na kartáče
VW T-Cross 1.0 TSI, DSG Benefit Edition. Bílá Pure

Uživatelský avatar
haikee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 211
Registrován: 24.07.2008 16:07
Bydliště: ČR

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od haikee »

andre.11 píše:tak v pátek si jdu konečně pro auto...nechal jsem tam nakonec rovnou dát folie(20) a zabudovat na levý sloupek navigaci (garmin nuvi 765 Life Time) a přezout na zimáky...tak už se na něj třepu...tak mě napadá...jak vlastně umýváte svoje mazlíky...přece to hned jak zašpiním nepoženu do myčky na kartáče
rucne rucne a zase rucne - omyt wapem do mycky ne - ja ho prebiral minuly tyden a pekne spinave ( byla to podminka, ze to nesmi umyvat). a to mam bileho

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od Koprolit »

No takhle, ze začátku by se neměl lak moc mejt, asi tak měsíc, dva. Ale ani špinit, takže nejlepší je ho nejdřív nechat sednout v garáži. :-) Ale co se týká mytí, tak já jsem nikdy auto nemyl v myčce, je to strašnej driák a lak jde do kelu velmi rychle. Nejdřív dlouho ostříkávat nečistoty jen proudem vody, pak jemnou houbou a jemným šampónem a na závěr vrstva tvrdýho vosku. Toť exteriér. :-)

Uživatelský avatar
haikee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 211
Registrován: 24.07.2008 16:07
Bydliště: ČR

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od haikee »

proto v nedeli da li buh jde k mathyasovi.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od Thorwards »

Ono i u toho ručního mytí se to odře, já to omývám zásadně ručně, nejdřív dlouho wapem abych sundal tu hrubou špínu, pak pod proudem vody to beru jemnou houbičkou a saponátem kterej nenechává fleky a ani to nevysoušim abych to nepoškrábal a stejně na sluníčku tam jsou vidět trochu rejhy, ale je fakt že mnohem míň než maj ostatní auta. Nechápu proč už dávno neni standartem lak s nanotechnologií, kterej se neodírá. Četl jsem o tom už snad před 10ti lety, že je to možný objednat u Mercedesu a autor tvrdil, že do 5ti let to bude běžně používaný téměř všema automobilkama.

Uživatelský avatar
haikee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 211
Registrován: 24.07.2008 16:07
Bydliště: ČR

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od haikee »

Thorwards píše:Ono i u toho ručního mytí se to odře, já to omývám zásadně ručně, nejdřív dlouho wapem abych sundal tu hrubou špínu, pak pod proudem vody to beru jemnou houbičkou a saponátem kterej nenechává fleky a ani to nevysoušim abych to nepoškrábal a stejně na sluníčku tam jsou vidět trochu rejhy, ale je fakt že mnohem míň než maj ostatní auta. Nechápu proč už dávno neni standartem lak s nanotechnologií, kterej se neodírá. Četl jsem o tom už snad před 10ti lety, že je to možný objednat u Mercedesu a autor tvrdil, že do 5ti let to bude běžně používaný téměř všema automobilkama.
vymen houbicku za todle http://shop.mvservice.cz/produkty/dodo- ... /c232.html" onclick="window.open(this.href);return false; a sampon k tomu tento http://shop.mvservice.cz/produkty/dodo- ... /c197.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a uvidis. Je to o pristupu a jen umyti auta nedela ciste auto, je treba tomu pro jednou venovat vice a pak udrzovat systematicky.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od Thorwards »

Já jsem měl nějakou jemnou, ale tou se zase nedala dost dobře strhnout špína. Hlavně mušky a takový ty žlutý malý hovínka. Myslim, že tak aby se ten lak vůbec nepoškrábal se to umejt nedá.

Jiřík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 04.03.2009 18:44

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od Jiřík »

Taky si myslím , že se vždy mytím lak trošku poškodí a můžeš mít sebejemnější houbu, na laku je ulpělý prach a to je brusivo.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od platal »

Jsem na údržbu auta pintlich a auto nikdy nešlo do mičky žádné, ale kluci, nepřehánějte to...
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od skuci »

mno tak já sem to teda měl skladovej vůz takže ta měsíční doba by měla bejt v poho ale myl sem ho zatim jen na vapce a nikde jinde, jinak v létě preferuju jen ruční mytí ;-) ale teď v zimě když bych ho umyl tak by mi voda přimrzla a já nevyjel ke garáži :D:D:D
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“