Zajíždění nového golfa

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od Thorwards »

Já bych to taky udělal i u benzínu. Jak se tu píše, u novýho motoru se musí vypálit všechny ty součástky a do oleje se uvolňuje dost bordelu. Co se týče následné výměny, tak jsem četl, že je lepší dávat tam třeba horší olej, ale měnit ho častěji, třeba po 10 000km. Nevim jak jsou u VW nastaveny servisní intervaly, ale u některých značek jsem viděl třeba servisní interval po 30 000km a to si myslím, že nemůže vydržet sebe lepší olej.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od platal »

Thorwards píše:Já bych to taky udělal i u benzínu. Jak se tu píše, u novýho motoru se musí vypálit všechny ty součástky a do oleje se uvolňuje dost bordelu. Co se týče následné výměny, tak jsem četl, že je lepší dávat tam třeba horší olej, ale měnit ho častěji, třeba po 10 000km. Nevim jak jsou u VW nastaveny servisní intervaly, ale u některých značek jsem viděl třeba servisní interval po 30 000km a to si myslím, že nemůže vydržet sebe lepší olej.
Mr. Roberte s první částí souhlas, ale s druhou dávat horší olej a měnit dřív je blbost !!! Ideální je dávat na zimu 0W30 a v létě 5W30 kvůli vyskozitě a samozřejmě je 30t. km, ale na ně se nedostaneš, protože řídící jednotka měří též počet startů atd. takže Ti to bude hlásit dřív. Nejideálnější je dávat nej olej a měnit po 15tisících.

Osobně nechám servisní interval po 30t. km (na 100t. km jsem četl, že pak náklad je cca 16.600,-) a vyměním si olej po 15t. km mezi tím sám včetně filtrů (když si to koupíš sám, dáš za to cca 1/4 ceny, co se účtuje u VW).

Jo jinak ten 0W30 leje známej do Porsche GT3.

A hlavně jsou oleje normální pro 15t. servis a pak specielní LONG LIFE pro 30t. servis ;-)

Kdyby něco, volej asistenta soudce na kraji ;-)
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od Thorwards »

:-) tak jasně že je lepší tam šlehnout "plnou" syntetiku každejch 10 000km, ale myslel jsem to tak, že než měnit po 30 000km super olej, tak je lepší po 10 000 dávat horší, v odpovídající specifikaci pro motor. S long lifem nevim, myslim, že to už je do starších motorů co maj trošku členitější povrch těch motorovejch součástí ne? Jak ho měníš? Ty máš někoho s tou odsávačkou?

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od platal »

Thorwards píše::-) tak jasně že je lepší tam šlehnout "plnou" syntetiku každejch 10 000km, ale myslel jsem to tak, že než měnit po 30 000km super olej, tak je lepší po 10 000 dávat horší, v odpovídající specifikaci pro motor. S long lifem nevim, myslim, že to už je do starších motorů co maj trošku členitější povrch těch motorovejch součástí ne? Jak ho měníš? Ty máš někoho s tou odsávačkou?
Tady nejde o olej, ale o to, že musíš jezdit do servisu, mě výměna vyjde na 1200,- filtry a olej když si to udělám sám, ale jezdit po 10.000km do servisu a necháš tam za výměnu oleje tak 5.000,-. Prostě jestli chceš tak Ti to udělám vždy, ale já si to vyměním vždy v 15,45,75....a origo servis kvuli záruce nechám na 30,60,90....hlavně horší olej je co? já mám přes net nejlepší oleje za 200-300 za litr a v servisu si za ten samej účtujou od 500-800 za litr...

S tím Ti pomůžu!!! A co servis kam budeš jezdit? Mě říkal, že hodka tam stojí 1000 v ISR a v teplicích ELAN (velkej prodejce VW a AUDI) tak jen 500...
Petr Látal (Gvines)

Luky.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.12.2009 20:57

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od Luky.cz »

Já mám longlife, mám najeto nějakých 18 tis. a do servisky mi to ukazuje normálně zatím 12 tis. Při 5 tis. jsem doléval trochu oleje a dnes také ..., jen čeho jsem si všiml, tak víčko bylo takové nažloutlé ..., to je normální?

A myslím si, že když VW předepíše servis po 30 tis. nebo po 2 letech (longlife), tak asi ví co dělá ... :wink:

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od platal »

Myslím si, že mezi 5000-7000km by to chtělo olej vyměnit (já to dělal vždy jak jsem psal) a potom normálně servis long life a je na každém, jestli si to umí vyměnit sám třeba, mě ta investice 1200,- uprostřed 30ti tisícového intervalu stojí. Autu spíš uděláš dobře.

Jinak to víčko je podle mě normální.

Já jsem detailista a zdá se mi, že mám lehce natočenej volant o jeden zub doprava :-D tak mě to jebe...ale mám na to nějak smůlu u všech aut, co jsem měl to nebylo absolutně rovně.
Petr Látal (Gvines)

Luky.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.12.2009 20:57

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od Luky.cz »

Jasně, je to na každém, každý si hýčká svého golfíka podle svého :)

Já se přiznám, tak mě to ani nenapadlo to vyměnit někdy při 10 tis.

Uživatelský avatar
VWendys
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: South Bohemia ale srdcem stále Pražák
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od VWendys »

já mám najeto 27000 a čekám každým dnem že si auto řekne o servis.Jinak jak tu někdo psal,že není problém si dodat svůj olej a filtr,tak třeba v Auto Jarov neexistuje,ani přes známé.I když je to originál zabaléné,nerisknou to.Jinak by jen na litru oleje byl aúspora 500....

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od platal »

Mě řekl, že to není potřeba, tak se nemusíš bát...

Jen mám dvě mušky, ten volant a ještě, že mi to ukazuje servisní interval 15000 místo toho 30000. To ale poladím nějak jakmile si objednám diagnostiku, zatím vybírám, ale už mám favorita...
Petr Látal (Gvines)

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od platal »

VWendys píše:já mám najeto 27000 a čekám každým dnem že si auto řekne o servis.Jinak jak tu někdo psal,že není problém si dodat svůj olej a filtr,tak třeba v Auto Jarov neexistuje,ani přes známé.I když je to originál zabaléné,nerisknou to.Jinak by jen na litru oleje byl aúspora 500....
To je jasný !!! A doporučuju jednu věc, jezdit tam, kde se domluvíš, že Ti to auto bude dělat jeden člověk a při každym servisu mu dáš 500 a věř, že bude dvojnásob hýčkané a ještě ve finále vyděláš.

A k těm servisům, měl jsem lagunu a setkal jsem se, že renault servis jeden z největších v Praze (jmenovat nemůžu) tak tam někdo přijel na olej a filtry a prostě mu to kluk mechanik nevyměnil a jen naprogramoval jednotku. Co udělal s tím olejem naúčtovaným nevím, ale nejspíš prodal...
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
VWendys
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: South Bohemia ale srdcem stále Pražák
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od VWendys »

taky to bude mít na starosti známej,a ručí mi za auto krkem.Vím moc dobře co v servisech umí......

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od Thorwards »

platal píše:
Thorwards píše::-) tak jasně že je lepší tam šlehnout "plnou" syntetiku každejch 10 000km, ale myslel jsem to tak, že než měnit po 30 000km super olej, tak je lepší po 10 000 dávat horší, v odpovídající specifikaci pro motor. S long lifem nevim, myslim, že to už je do starších motorů co maj trošku členitější povrch těch motorovejch součástí ne? Jak ho měníš? Ty máš někoho s tou odsávačkou?
Tady nejde o olej, ale o to, že musíš jezdit do servisu, mě výměna vyjde na 1200,- filtry a olej když si to udělám sám, ale jezdit po 10.000km do servisu a necháš tam za výměnu oleje tak 5.000,-. Prostě jestli chceš tak Ti to udělám vždy, ale já si to vyměním vždy v 15,45,75....a origo servis kvuli záruce nechám na 30,60,90....hlavně horší olej je co? já mám přes net nejlepší oleje za 200-300 za litr a v servisu si za ten samej účtujou od 500-800 za litr...

S tím Ti pomůžu!!! A co servis kam budeš jezdit? Mě říkal, že hodka tam stojí 1000 v ISR a v teplicích ELAN (velkej prodejce VW a AUDI) tak jen 500...

Myslel jsem třeba "polo" syntetiku. Já jsem vždycky dával "plnou" syntetiku. Jakej je tam potřeba olej? Taťka má v práci asi 100L sud Total Quartz 9000 5W40, ten jsem tam dával teď do svého auta. Se servisem ještě nevim, asi tam kde jsem to koupil, zatim jsem z jejich přístupu vyloženě nadšenej. Ty si to měníš sám nebo na to někoho máš? Já jenom jestli máš tu odsávačku. Mě se moc nechce to vylejvat spodem. A ten interval 30 000 je podle mě na olej fakt strašně dlouhej. Ten motor to určitě vydrží, ale bude hlučnější a časem začně žrát olej. Já jsem ve svym autě měnil po 15 000km a i tak se mi zdálo že je to dost. Já bych to viděl, že servisní interval po 30 000 km bude spíš určitej marketingovej tah. Když budeš uvažovat o koupi auta a budeš srovnávat dvě, kde jedno má servisní interval po 15000 a druhý po 30000km tak určitě vezmeš to s delšim intervalem. Motor to sice vydrží, ale rozhodně mu to nedělá dobře. O tom, že se zvýší hlučnost jsem přesvědčenej, i když je fakt že Golf je odhlučněnej velice solidně a o tom, že to časem začně zrát olej taky. Asi to nepoznáš v 50 000km, ale časem se to určitě projeví.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od Thorwards »

Jakej long life tam leješ? Myslel jsem, že long life je dobrej spíš do starýho auta, aby tou větší viskozitou dorovnal nerovnosti povrchu.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od platal »

Thorwards píše:
platal píše: Tady nejde o olej, ale o to, že musíš jezdit do servisu, mě výměna vyjde na 1200,- filtry a olej když si to udělám sám, ale jezdit po 10.000km do servisu a necháš tam za výměnu oleje tak 5.000,-. Prostě jestli chceš tak Ti to udělám vždy, ale já si to vyměním vždy v 15,45,75....a origo servis kvuli záruce nechám na 30,60,90....hlavně horší olej je co? já mám přes net nejlepší oleje za 200-300 za litr a v servisu si za ten samej účtujou od 500-800 za litr...

S tím Ti pomůžu!!! A co servis kam budeš jezdit? Mě říkal, že hodka tam stojí 1000 v ISR a v teplicích ELAN (velkej prodejce VW a AUDI) tak jen 500...

Myslel jsem třeba "polo" syntetiku. Já jsem vždycky dával "plnou" syntetiku. Jakej je tam potřeba olej? Taťka má v práci asi 100L sud Total Quartz 9000 5W40, ten jsem tam dával teď do svého auta. Se servisem ještě nevim, asi tam kde jsem to koupil, zatim jsem z jejich přístupu vyloženě nadšenej. Ty si to měníš sám nebo na to někoho máš? Já jenom jestli máš tu odsávačku. Mě se moc nechce to vylejvat spodem. A ten interval 30 000 je podle mě na olej fakt strašně dlouhej. Ten motor to určitě vydrží, ale bude hlučnější a časem začně žrát olej. Já jsem ve svym autě měnil po 15 000km a i tak se mi zdálo že je to dost. Já bych to viděl, že servisní interval po 30 000 km bude spíš určitej marketingovej tah. Když budeš uvažovat o koupi auta a budeš srovnávat dvě, kde jedno má servisní interval po 15000 a druhý po 30000km tak určitě vezmeš to s delšim intervalem. Motor to sice vydrží, ale rozhodně mu to nedělá dobře. O tom, že se zvýší hlučnost jsem přesvědčenej, i když je fakt že Golf je odhlučněnej velice solidně a o tom, že to časem začně zrát olej taky. Asi to nepoznáš v 50 000km, ale časem se to určitě projeví.
Ty ale furt nechápeš že když je servisní interval 15t. tak dávaj určitej olej a když je 30t. tak dávaj olej pro 30t. km...taky stojí dvakrát víc...!!!

No odsávačku na co? Od toho je šroub dole a vypoušťák ne? Jsem byl v dost servisech a nevím, že by to vysávali a hlavně je lepší spodem, pač odteče i ten bordel na dně !!! A jo dělám si to sám, na laguně mi to trvalo asi 30minut komplet s výměnou filtrů. A hlavně jak žrát olej? To nejde o to kolik najede, ale třeba 2.0 TDI pumpedize žerou olej normálně od nového auta a táta to má v terenaku a lidi dolejou na 15t. km třeba 3 litry a furt je to v normě... Já rozhodně tam budu dávat 5W30 nebo 0W30...a na servis budu jezdit tam, kde se dohodnu, aby mi to dělal jeden člověk a mohl jsem si oleje a filtry kupovat sám.

Fakt řešíš píčoviny, nesrovnávej tu 206ku s tímhle a každý auto je stavěný na jinej interval a za další jezdit 15tisíc na horší olej je to samé jako 30 na lepší...pokud budeš dávat lepší na 15, tak supr, ale jinak ne...
Petr Látal (Gvines)

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od platal »

Thorwards píše:Jakej long life tam leješ? Myslel jsem, že long life je dobrej spíš do starýho auta, aby tou větší viskozitou dorovnal nerovnosti povrchu.
To slyším poprvé...long life znamená, že se používá u aut se servisním intervalem 30tisíc právě !!! Proto LONG dlouhý LIFE život = dlouhá životnost...

nejhůř 5W40, ale to si myslím je málo, takže 5W30 a nebo 0W30 a bude se mít skvěle ten motůrek a já to budu samozřejmě měnit asi po 15tisících sám a po 30 v servisu...

A hlavně viskozita je důležitá v zimě, kdy po nastartování to nemaže, když máš hustej zas...naopak v létě je to horší, takže nejlepší je 5W30, ideál...
Petr Látal (Gvines)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“