Motory TDI a krátké trasy

Naftové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Motory TDI a krátké trasy

Příspěvek od Šátek »

trošku musím souhlasit s taskentem. Měl jsem vždy benzín a hlučnost je úplně někde jinde, ten motor i kdyby řval ve vyšších otáčkách, tak rozhodně tak nechrochtá a pozitivum pro naftu je hlavně ta spotřeba. Navíc mi přijde benzín víc bezstarostnej - dojedu po dálnici, nečekám na chlazení turba, za studena nechám běžet, nehrozí zkrat rozvodového ventilu, hned se ohřívá apod.). Ale že bych byl zase nějak nespokojenej, to samozřejmě taky ne, každý auto a motorizace má své pro a proti.
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
george 6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 22.02.2010 17:55
Bydliště: Brno

Re: Motory TDI a krátké trasy

Příspěvek od george 6 »

taskent píše:Kup si benzín, ja som kúpil naftu golf plus 1,6 TDI 77 Kw a tá než sa zohreje:( to je VEČNOSŤ!!!!
Krom toho benzín bude tichúčky a toto neskutočne chrochtá :(
Bol som zatiaľ na benzíne a vrátim sa k nemu.
Jediné pozitívum je spotreba.
Je to asi o zvyku,já měl G III a G IV ,oboje 1.9 TDI a momentálně sedlám dvoulitr 103 kw a za benzin bych určitě neměnil.Čau

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Motory TDI a krátké trasy

Příspěvek od skuci »

george 6 píše:
taskent píše:Kup si benzín, ja som kúpil naftu golf plus 1,6 TDI 77 Kw a tá než sa zohreje:( to je VEČNOSŤ!!!!
Krom toho benzín bude tichúčky a toto neskutočne chrochtá :(
Bol som zatiaľ na benzíne a vrátim sa k nemu.
Jediné pozitívum je spotreba.
Je to asi o zvyku,já měl G III a G IV ,oboje 1.9 TDI a momentálně sedlám dvoulitr 103 kw a za benzin bych určitě neměnil.Čau
mno hele já sem teďko už taky velice spokojen, nevim ale vim že s touhle spotřebou se už u benzínu na tuhle hranici nepodivám, takže TDI bude asi dobrá volba ;-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: Motory TDI a krátké trasy

Příspěvek od bumpkin »

Za mě taky nafta. Dlouhodobě na GIV s ALH spotřeba pod 5L. Udržba a opravy minimalni,rok 99,najeto přes 250 tis. Já jsem na ty vaše slavný TSi motory zvědavej,až budou mít nalítáno to co já na 1.9tdi.

abbe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 13.12.2011 12:56

Re: Motory TDI a krátké trasy

Příspěvek od abbe »

Jezdím podobně dlouhé trasy jako ty a nemůžu si 1.2 77kW vynachválit. V zimě v létě mám dlohodobou průměrnou spotřebu cca 6,5 l. Auto je i po třech letech
tiché a bez větších problémů. Měl jsem i pár turbodieslových motorů, ale teď to jednoznačně vyhrál turbobenzín.
O těchto motorech se napsalo spousta špatného, ale o každém motoru a o každé značce, pokud bude mít člověk smůlu, se dá napsat totéž.
Golf Sportsvan 2016 1.2TSI 81kW Maraton Edition
Rožnov pod Radhoštěm

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: Motory TDI a krátké trasy

Příspěvek od bumpkin »

Jasny. Jen si myslim,ze každej motor má nějaky náklady na údržbu a poruchovost. A v případě tdi a tsi se ty nůzky vzhledem ke konstrukci výrazně svírají. Ano,je pravda,že benzinové motory maji v případě nového vozu nižší cenu,ale tomu pak odpovídá i jeho cena při prodeji cca.po třech letech. Nemyslím si proto, že by ten kdo v prvu investovat do tdi, by později nějak markantně prodělal vůči benzínu.

oizik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 10.02.2014 22:26
Bydliště: Bilina

Re: Motory TDI a krátké trasy

Příspěvek od oizik »

mam 1,6 tdi 77kw do prace jezdim cca 3 km v zime kolem -2 se mi motor ohreje tak na 50 procent v lete 70 procent.Co se tyce spotreby tak do prace za 7,2 a z prace 4,8l.

Uživatelský avatar
mynick
Pilot
Pilot
Příspěvky: 866
Registrován: 14.04.2013 13:49

Re: Motory TDI a krátké trasy

Příspěvek od mynick »

Pani to co tu vacsina pise o nafte je pekne, spotreba fajn. ALE, kazde nove diesel auto ma dpf, co 90% z vas nema. Odporucat na 3+3 km denne diesel je uplny nezmysel. Pri takomto pouzivani bude filter menit raz rozne a ta cena...

Proste by som to zbytocne nekomplikoval, vybral si si 1.2tsi a to je myslim pre teba good volba ;)

oizik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 10.02.2014 22:26
Bydliště: Bilina

Re: Motory TDI a krátké trasy

Příspěvek od oizik »

jezdim stim i v praci a okolo malokdy jedu 3+3

Odpovědět

Zpět na „Motory diesel“