1,6 TDI problém s katalizátorem

Naftové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Mirek3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 17.07.2008 23:07
Kontaktovat uživatele:

1,6 TDI problém s katalizátorem

Příspěvek od Mirek3 »

Zdravím, chci se zeptat, jestli máte taky někdo problém s kontrolkou katalizátoru u motorizace 1,6 TDI 77kw. Při jízdách na kratší vzdálenosti se mi vždy rozsvítí kontrolka a nezhasne dokud s autem nejedu delší trasu na 3 rychl. stupeň při rychlosti okolo 90km/h (to mi poradili v servisu) Dříve sem to však nevěděl a s touto kontrolkou jezdil než mi začala svítit i kontrolka motoru a výfukového potrubí. Elektronika poté vypla turbo a motor přešel do nouzového režimu. V servisu mi řekli že je to špatnou naftou. Ať tankuju kde tankuju tak se mi katalizátor stejně pořád rozsvěcí. Máte s tím nějaké zkušenosti?
VW Golf V 1,9TDI

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: 1,6 TDI problém s katalizátorem

Příspěvek od platal »

Mirek3 píše:Zdravím, chci se zeptat, jestli máte taky někdo problém s kontrolkou katalizátoru u motorizace 1,6 TDI 77kw. Při jízdách na kratší vzdálenosti se mi vždy rozsvítí kontrolka a nezhasne dokud s autem nejedu delší trasu na 3 rychl. stupeň při rychlosti okolo 90km/h (to mi poradili v servisu) Dříve sem to však nevěděl a s touto kontrolkou jezdil než mi začala svítit i kontrolka motoru a výfukového potrubí. Elektronika poté vypla turbo a motor přešel do nouzového režimu. V servisu mi řekli že je to špatnou naftou. Ať tankuju kde tankuju tak se mi katalizátor stejně pořád rozsvěcí. Máte s tím nějaké zkušenosti?
Ahoj, ne e, dost problémů je softwarem a máš to v záruce ne? Tak ať si to projedou a něco s tím udělaj, když to neví servis, tak ze zkušenosti vím, že to řešit musí a řeší to pak s automobilkou. Já bych s tím jentak nejezdil, pokud vyloženě nemusíš a chtěl po nich odstranění.

A máš 1.6 TDI ??? Nebo jak koukám na Golf V, tak 1.9 TDI ???
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: 1,6 TDI problém s katalizátorem

Příspěvek od Thorwards »

Mirek3 píše:Zdravím, chci se zeptat, jestli máte taky někdo problém s kontrolkou katalizátoru u motorizace 1,6 TDI 77kw. Při jízdách na kratší vzdálenosti se mi vždy rozsvítí kontrolka a nezhasne dokud s autem nejedu delší trasu na 3 rychl. stupeň při rychlosti okolo 90km/h (to mi poradili v servisu) Dříve sem to však nevěděl a s touto kontrolkou jezdil než mi začala svítit i kontrolka motoru a výfukového potrubí. Elektronika poté vypla turbo a motor přešel do nouzového režimu. V servisu mi řekli že je to špatnou naftou. Ať tankuju kde tankuju tak se mi katalizátor stejně pořád rozsvěcí. Máte s tím nějaké zkušenosti?

To jsem měl u minulýho auta, dělalo mi to skoro to samý, akorát mi spadly otáčky a nešlo to nad 2000 ot./min. musel se prošlápnout motor na volnoběh do omezovače a pak to zase šlo. Taky mi tvrdili v servisu, že je to špatnou naftou a že mam tankovat jinde. Já jezdím jenom k Shellu nebo k Agipu tak jsem si říkal, že tím to být nemůže, ale zase jsem si říkal proč nevěřit servisu. Po tom, co mi odpadla záruka se to vys... totálně a bylo potřeba měnit nějakou snad sondu v motoru nebo co to měnili. Vyšlo mě to cca na 6000 Kč. Možná bych být tebou zkusil jiný servis jestli ti řenou to samé, ale pokud tě to hodí do nouzového režimu, tak bych s tim moc nejezdil. Pak ti řeknou, že jsi s tim jel i když jsi neměl, na to že ti řekli, že je to O.K. a že s tím máš jezdit důkaz nemáš a odmítnou ti to záručně opravit.

Mirek3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 17.07.2008 23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 TDI problém s katalizátorem

Příspěvek od Mirek3 »

Zkoušeli mi nahrát aktualizovaný software, tak už to snad bude ok.
VW Golf V 1,9TDI

martin.palicka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.06.2011 08:01
Bydliště: Roznava, SR

Re: 1,6 TDI problém s katalizátorem

Příspěvek od martin.palicka »

Ahoj, tak ako to dopadlo?
Golf VI Rabbit TDI Shark Blue + Relax + MF Volant
ex Fiat Uno 1,4 TD - biely tesak :D

Mirek3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 17.07.2008 23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 TDI problém s katalizátorem

Příspěvek od Mirek3 »

Ahoj, po tom co tam nahráli nový software se mi to stalo už jen jednou a ted už přes rok má auto nového majitele, takže nevím
VW Golf V 1,9TDI

myspulin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 25.02.2009 01:08

Re: 1,6 TDI problém s katalizátorem

Příspěvek od myspulin »

Mirek3 píše:Zdravím, chci se zeptat, jestli máte taky někdo problém s kontrolkou katalizátoru u motorizace 1,6 TDI 77kw. Při jízdách na kratší vzdálenosti se mi vždy rozsvítí kontrolka a nezhasne dokud s autem nejedu delší trasu na 3 rychl. stupeň při rychlosti okolo 90km/h (to mi poradili v servisu) Dříve sem to však nevěděl a s touto kontrolkou jezdil než mi začala svítit i kontrolka motoru a výfukového potrubí. Elektronika poté vypla turbo a motor přešel do nouzového režimu. V servisu mi řekli že je to špatnou naftou. Ať tankuju kde tankuju tak se mi katalizátor stejně pořád rozsvěcí. Máte s tím nějaké zkušenosti?
A nechce to po tobe abys provedl regeneraci PDF? zvlášt při krátkých jizdách se neudělá sama. máš to popsaný v návodě jk autu, to co ti řekli v servisu jak jet tomu napovídá.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: 1,6 TDI problém s katalizátorem

Příspěvek od platal »

No po záruce se domluvím, aby mi ho vyndali ten filtr a ideál nějak odstranit AGR ventil, kterej zpět z výfuku pouští plyny do válců, aby se to jako dvojatě spálilo...prostě dělaj věci na pí*ču, by stačilo, aby jezdil o jeden tanker míň a nemusí řešit tyhle kraviny emisní...
Petr Látal (Gvines)

Odpovědět

Zpět na „Motory diesel“