Výměna oleje

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
mirda01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 26.09.2007 13:42
Bydliště: České Budějovice

Re: Výměna oleje

Příspěvek od mirda01 »

dýzlgejt píše:to mirda01:
- CBDC je kód pro common railový motor a ty by měly mít všechny DPF (i když v Itálii je všechno možný :) ) - v každém případě bych dával specifikaci oleje pro rail s DPF: VW 507 00 a je jedno, jestli je Long-life interval nebo pevný - viz stránka z manuálu, co mám ke G6
- přehodit interval z LL na pevný by podle mě mělo jít, dokonce se mi něco plete, že když to sresetuješ "neautorizovaně", tak to přeskočí samo (ale to si nejsem jistej). (Přinejhorším si můžeš km a datum poznamenat do sešitku :) ).
- kopii CZ servisky máš v příloze, ale evidentně to úplně nesedí - doporučil bych přítele Google-translator, těch položek k přeložení není až tak moc
- ještě pár stránek ze servisky ke G6 - najdeš tam i info k railům (i když např. s výměnou řemene bych asi na 210 tis. nečekal ...)
Super, díky moc..
To je přesně to, co jsem potřeboval. Jasné, jednoduché a přehledné info..
To, co nedohledám podle Tvé servisky si už nechám od někoho přeložit.
Řemen určitě na 210t km nechávat nebudu. Nejsem si jist, ale něco o něm mi tenkrát říkali v salonu, když jsem to kupoval, ale jestli to bylo, že byl již měněný si nevzpomínám a po pravdě se mi to ani nezdá. Auto mělo tenkrát nějakých 130t km, což je dost brzo na výměnu. No, kdyžtak zajedu do VW a zeptám se, oni to tam mají v databázi, co se na tom dělalo. Ukazoval mi to přímo u něj na kompu.. Jenom malý dotaz ještě-těch 210t km si našel taky někde v manuálu? Nikde v těch stránkách, co si poslal jsem to nanašel. Připadá mi to hrozně moc..
Tak ještě jednou díky a ať Ti (vám) to lítá.. :)
VW Passat Variant 2.0 BI-TDI 4motion 176 kW R-Line full - aktuální
VW Passat Variant 3BG 1.9 TDI PD Highline 6-ti kvalt 4hrab - bejvávalo

Uživatelský avatar
Ative
Pilot
Pilot
Příspěvky: 883
Registrován: 23.07.2010 16:37
Bydliště: Svatobořice-Mistřín

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Ative »

esmouch píše:ahoj, na 1,6 TDI CR je specifikace 50700, tuhle když dodržíš, nic nepokazíš. Každopádně přechod z 30 na 15 je určitě správný krok ;)
mám stejný motor (77kW) a leju tam Castrol 5W-30 EDGE Titanium FST LL, u kterého je právě specifikace VW 507 00. měním sám po 15tis a výjde to na pár korun :)
Já sem si to myslel, že ten Titanium bude lepší volba,když je určen přímo pro DPF. Ano to jsem se koukal, že mám specifikaci VW 507 00. Byl mi doporučen i známím co dělá ve Škodovce. Každopádně díky za radu :)
ex. VW BORA 1.6 : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=225335" onclick="window.open(this.href);return false;
New VW Golf 6 Variant 1.6 Tdi

Uživatelský avatar
dýzlgejt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2015 20:16
Bydliště: Highland

Re: Výměna oleje

Příspěvek od dýzlgejt »

to mirda01: sry, chybka se vloudila, tahle stránka se nějak neuložila :(
Moc se mi to zdá taky. Ale co jsem zjistil, tak ona dřív začne týct vodní pumpa, takže to stejně musíš udělat dřív. Bylo mi doporučeno udělat kpl rozvody vč.pumpy, ... tak ve 150 až 160 tis.km, pokud chci být v klidu ...

to Ative:
za mě:
- výměna oleje á 15 tis.km: pro motor jedině dobře (peněženka to snad ustojí :) )
- Castrol: = dobře, je potřeba dodržet specifikaci, pozor na padělky!
Přílohy
serv10.jpg
Golf VI Variant Highline, 1.6 CR, 77kW (CAYC), 2011
ex. Golf V, 5.dv., Comfortline, 1.9 PD, 66kW (BRU), 2004

Uživatelský avatar
mirda01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 26.09.2007 13:42
Bydliště: České Budějovice

Re: Výměna oleje

Příspěvek od mirda01 »

To dýzlgejt:
Jj, je to jak říkáš. Byl jsem odvézt kolegu do VW servisu pro auto, tak jsem se jich tam pro jistotu hned zeptal a je to tak. Pro motory s Common Railem a DPF filtrem je jen jedna norma a to VW 507 00 a je jedno, zda se jedná o pevné intervaly nebo LongLife. A prej ty rozvody taky sedí. Až ve 210 tis km. Prej ten motor má minimální rázy, namáhavost dílů prý u těchto motorů je prej taky minimalizována, tudíž prý to motor vydrží. Řekl mi ale, že pokud chci mít jistotu, tak že by doporučoval výměnu tak při 200 tis km. Prej se při výměně mění jak kladky, tak řemen.
Takže asi tak..
Co se týče padělaných olejů z Číny na netu, tak třeba tady je pár typů, jak je poznat ..:
http://www.autodarebnik.cz/pdf/padelany ... Evrope.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Passat Variant 2.0 BI-TDI 4motion 176 kW R-Line full - aktuální
VW Passat Variant 3BG 1.9 TDI PD Highline 6-ti kvalt 4hrab - bejvávalo

Uživatelský avatar
Ative
Pilot
Pilot
Příspěvky: 883
Registrován: 23.07.2010 16:37
Bydliště: Svatobořice-Mistřín

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Ative »

Tak olej je vyměněn i s filtrama. Nastaven pevný servisní interval po 15000Km nebo 365dní. 8)
ex. VW BORA 1.6 : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=225335" onclick="window.open(this.href);return false;
New VW Golf 6 Variant 1.6 Tdi

Uživatelský avatar
mirda01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 26.09.2007 13:42
Bydliště: České Budějovice

Re: Výměna oleje

Příspěvek od mirda01 »

Ative píše:Tak olej je vyměněn i s filtrama. Nastaven pevný servisní interval po 15000Km nebo 365dní. 8)
Dotaz.. Lze i bez diagnostiky smazat hlášku palubního počítače, když už je olej vyměněn? Popř. přenastavit taky na ten pevný interval (15000 km nebo 1 rok)? Na Pašákovi to pomocí kolíku na štelování hodin lze, nyní na Golfu už kolík v hodinách není. Tak prosím o radu, jak postupovat. Dík
VW Passat Variant 2.0 BI-TDI 4motion 176 kW R-Line full - aktuální
VW Passat Variant 3BG 1.9 TDI PD Highline 6-ti kvalt 4hrab - bejvávalo

Uživatelský avatar
Ative
Pilot
Pilot
Příspěvky: 883
Registrován: 23.07.2010 16:37
Bydliště: Svatobořice-Mistřín

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Ative »

Myslím,že to nějak půjde přes páčky, ale jak to netuším. Třeba tu někdo má s tím lepší zkušenost.
ex. VW BORA 1.6 : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=225335" onclick="window.open(this.href);return false;
New VW Golf 6 Variant 1.6 Tdi

Uživatelský avatar
dýzlgejt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2015 20:16
Bydliště: Highland

Re: Výměna oleje

Příspěvek od dýzlgejt »

U G6 to mám u MF volantu přímo v nabídce na MFD. Bez MF volantu nevím - tam mi vždycky smáznou přes OBD (u G5).
Golf VI Variant Highline, 1.6 CR, 77kW (CAYC), 2011
ex. Golf V, 5.dv., Comfortline, 1.9 PD, 66kW (BRU), 2004

esmouch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 17.06.2014 12:49
Bydliště: Ostravwa, FM a okolí

Re: Výměna oleje

Příspěvek od esmouch »

mirda01 píše:
Ative píše:Tak olej je vyměněn i s filtrama. Nastaven pevný servisní interval po 15000Km nebo 365dní. 8)
Dotaz.. Lze i bez diagnostiky smazat hlášku palubního počítače, když už je olej vyměněn? Popř. přenastavit taky na ten pevný interval (15000 km nebo 1 rok)? Na Pašákovi to pomocí kolíku na štelování hodin lze, nyní na Golfu už kolík v hodinách není. Tak prosím o radu, jak postupovat. Dík
Ahoj. všechno jde :-)
Pokud máš polodot, tak potom:
- zmáčknout a držet tlačítko pod levým budíkem a otočit klíčkem do první polohy, ikona klíče začne blikat
- poté zmáčknout tlačítko pod pravým budíkem na dobu cca 15-20 sec

po tomhle úkonu se ti automaticky zapne pevný interval - 15000km nebo 365 dní, co nastane dříve.
Mám někde sken manuálu, pravděpodobně v druhém komplu. zítra když tak dodám, je to tam přesně popsáno na polodot i maxidot budíky.

esmouch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 17.06.2014 12:49
Bydliště: Ostravwa, FM a okolí

Re: Výměna oleje

Příspěvek od esmouch »

aneb jak jsem slíbil, popis z knihy "Obsluha" zde
Přílohy
Servisní interval - reset.JPG

Uživatelský avatar
radekc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 15.08.2011 21:28

Re: Výměna oleje

Příspěvek od radekc »

Thorwards píše:A co je špatného na odsávačce? Já jsem naopak slyšel, že by to mělo být šetrnější než to vypustit spodem, že prý při vypouštění spodem hrozí vyžvechtlání závitu a následné problémy s únikem oleje.
Jak tu nekdo psal, tak vysal do posledni kapky.
Mam longlife a zanedlouho budu resit prubeznou vymenu po 1 roce, ci 15tis.km odsatim, mam uz pripravenych 5 litrovek + filtr.
Odsaju, naleju 1 litr, necham styct(tim eliminuju, ze mi tam zbyde min sra*ek), zase odsaju a neleju 3,6l.

Myslim, ze tohle reseni je lepsi nez tam nechat olej celych 30tis.km., bez ohledu na nazory o vysavani... :blush:

Zvazuju nechat si puvodni filtr a tesne pred dalsi vymenou v autorizaku ho vymenit. Muzou zjistit, jakej filtr tam kdo dava, tzn. ze by poznali, ze je filtr meneny mimo servis?..
Golf VI 1.2TSI 63kw

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Shorty »

Pro budoucí výměnu oleje jsem pořídil olejový filtr Mann, neboť je levnější než originál. Minule jsem dával typ W 712/93 a vše v pohodě. Tentokrát mi prodejce (po ověření VIN) poslal typ W 712/94 a zjistil jsem to až teď s odstupem. Na webu výrobce je uvedeno pro ten typ 94, že je od 07/10 ale já mám starší auto. Jinak rozměry a tlaky jsou stejné, ale tvar příruby se zdá být lehce jiný. Myslíte, že ho můžu osadit? Například u palivového filtru jsem taky osadil "novější" druh, který snesl větší tlak a bez problémů.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
SHODAN
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: f Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje

Příspěvek od SHODAN »

ted mi sviti servis.. tak pujdu na olej a filtry... ale nevim co tam bylo, prepokladam original v nemecku castrol LL, ted mi blikla kontrolka na doliti ale nevim co tam bylo tak jsem tak dal "kapku" castrol edge titanium LL, tak snad se tim nec nepokazilo, musim si to nechat vyjet nekde ve VW,

budu tam davat asi toto: OLEJ ORIGINAL ŠKODA VW 5W30 LL 507.00 5L - Motorový olej VOLSWAGEN LONGLIFE III 5W-30
https://eshop.autorozvody.cz/code/ORIGI ... 0%7C-1%7C1
Obrázek

Uživatelský avatar
davn1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 14.07.2009 23:30
Bydliště: drsný kraj,drsní lidé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje

Příspěvek od davn1 »

Ahoj všem prosím jaký olej mám dát do VW GOLF VI 1.6 MPI 75 KW díky za odpověď a za názory.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Ipanema »

Drž se 5W-40 s normou VW502.00, ACEA A3/B4. Jiné ne. Jinou pouze C3, ale jen s označením C3-10 a C3-12.
Pozoruješ nějakou zvýšenou spotřebu oleje? Pokud ne, tak to co jsem napsal.

Kdyby auto žralo olej, tak 5W-50 nebo 10W-50 a vždy s normou na 1. řádku. 5W když má auto třeba studené starty a není v garáži, 10W, když se v zimě moc nejezdí na chatu, hory a tak.
Hlavně pokud auto zatím dobře jezdí, tak měnit pravidelně oleje!!! Při krátkých jízdách po max. 10t km (to "max." jsem nenapsal omylem). A vždy s olejem vyměnit i filtr!
Stále lepší než 1x za rok dát olej s filtrem za 900,- než ho tam drtit 1,5 roku na 15t km do hustoty kolomazu.

Mrkni na Mobil 1 0W-40 nebo Valvoline SynPower 5W-40. To jsou oba levné a špičkové oleje. Podle peněženky pak můžeš jít i do něčeho jiného...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“