Vzduchový filtr 1.4 TSI

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Vzduchový filtr 1.4 TSI

Příspěvek od honzanun »

Zdravím. Má cenu kupovat sportovní vzduchový filtr do auta? Jakým způsobem se to projeví? Četl jserm, že by to mělo zlepšit dynamiku motoru, snížit spotřebu atp. Je ten rozdíl opravdu znát? (Omlouvám se za asi hloupý dotaz, ale lepší si nechat poradit, než vyhodit nějaký zbytečný peníze :-))

Mám na mysli něco takovýho
http://www.sportovni-filtry.cz/kn-kit-s ... l?cPath=87" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Vzduchový filtr

Příspěvek od mefix »

Kdysi jsem taky experimentoval s filtry, svíčkami a nevím s čím vším ještě - ale jsou to jen vyhozené peníze a hlavně jsem několikrát pocítil i zhoršení (u svíček), přitom jsem nikdy nevzal nic, co by přímo nebylo určení pro můj model. Takže jsem z toho už vyrotl. Pokud chceš zvýšit výkon pak jedině chiptuningem. Dost je vychvalovaný cimbu, ale osobně jsem to nikdy neudělal. V současné době ani nemám potřebu, protože jsem to vyřešil rovnou při koupi silným motorem. Mám TDI 103 kW a nic neřešim, spotřeba 4,0-5,5 (dle stylu jízdy). Kdo to má chipnutý tak říká, že se mu zvýšil výrazně výkon a snížila spotřeba, druhý zase říká, že spotřeba vzrostla. Peníze za chip jsou nehorázný a možná ztráta záruky je také reálná.
Naposledy upravil(a) mefix dne 29.06.2010 14:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchový filtr

Příspěvek od caravelle »

presne ako pisal kolega... vzduchovy filter nerieš... škoda penazí... jedine, že by si chcel, aby ti to "lepšie" vyzeralo v motorovom priestore... lebo asi iny efekt to ani nema...

a to ti uz nestaci 118 kw???

inak pre inšpiráciu..... ako sa dá vyladiť TSIčko...

http://www.mmracing.sk/userfiles/AM_08- ... _ebook.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Vzduchový filtr

Příspěvek od Thorwards »

To je hezký. Zajímalo by mě kolik km ten motor vydrží. Kamarád má Leona 1,9 TDi a měl tu nejslabší verzi, myslim, že to mělo 90 koní a úpravama z toho dostal 190 koní, ale už se mu ten motor podařilo odpálit... Jinak co jsem načetl o sportovních filtrech tak by to nějakýho koně dva možná tři přidat mohlo, ale prý to má hlavně vliv na zvuk. Přemýšlel jsem do svého minulého auta o KN, ale pak jsem tam dal raději obyčejný co tam byl předtim, protože KN se prý nemění, ale jen čistí a následně impregnuje nějakým olejem a četl jsem, že když se to neumí a dá se tam toho oleje moc tak to pak lítá do motoru a nějak mu to nesvědčí, tak jsem z toho nějak neměl dobrej pocit.

Uživatelský avatar
vw-mm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 19.09.2008 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchový filtr

Příspěvek od vw-mm »

mefix píše:Kdysi jsem taky experimentoval s filtry, svíčkami a nevím s čím vším ještě - ale jsou to jen vyhozené peníze a hlavně jsem několikrát pocítil i zhoršení (u svíček), přitom jsem nikdy nevzal nic, co by přímo nebylo určení pro můj model. Takže jsem z toho už vyrotl. Pokud chceš zvýšit výkon pak jedině chiptuningem. Dost je vychvalovaný cimbu, ale osobně jsem to nikdy neudělal. V současné době ani nemám potřebu, protože jsem to vyřešil rovnou při koupi silným motorem. Mám TDI 103 kW a nic neřešim, spotřeba 4,0-5,5 (dle stylu jízdy). Kdo to má chipnutý tak říká, že se mu zvýšil výrazně výkon a snížila spotřeba, druhý zase říká, že spotřeba vzrostla. Peníze za chip jsou nehorázný a možná ztráta záruky je také reálná.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vw-mm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 19.09.2008 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchový filtr

Příspěvek od vw-mm »

Ty úpravy jsou asi fakt zbytečný, člověk kterej udělá tuning a spočítá si kolik do toho dal, a pak spočítá že mu to sežere o 05L míń tak to bude trvat takových 30 let než se mu to splatí.... :)
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“