golf VI - 1.6 TDI - volnobeh niekedy okolo 900 ot/min

Naftové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
milan_z
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 05.07.2010 14:32

golf VI - 1.6 TDI - volnobeh niekedy okolo 900 ot/min

Příspěvek od milan_z »

dobry den,

chcem sa informovat ohladom volnobehu nakolko vzdy tak po prejdeni cca. 1000km mi motor drzi volnobeh okolo 900 ot/min. potom po prejdeni cca. 10 km sa to zase vrati do normalu a je zase na cca. 1000km pokoj. Ked mi drzal volnobeh okolo 900 otaciek, po vypnuti motora a nastartovani bol volnobeh v normale, akonahle som sa pohol a zastavil, zase drzal tych zvysenych 900. Robi to aj Vam tak, ci je to nejaka zavada? bol som na diagnostike u predajcu, a nenaslo to ziadnu chybu,software motora je najnovsej verzie.

dakujem
Naposledy upravil(a) milan_z dne 06.07.2010 07:38, celkem upraveno 1 x.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: golf VI - 1.6 TDI - volnobeh

Příspěvek od Pantani »

Nechci tě falešně uklidňovat, ale ty motory dělají různý věci, viz např. zde
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

milan_z
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 05.07.2010 14:32

Re: golf VI - 1.6 TDI - volnobeh

Příspěvek od milan_z »

mmm... kazdopadne v mojom pripade je to dost pravidelne, ci to nieje nejaky rezim toho filtra pevnych castic. Ziadne kontrolky nesvietia, diagnostika je v poriadku, mechanik mi tvrdi, ze pokial tam nieje zavada, ze to tak asi ma byt. Davam do toho len PremiumDiesel, auto ma asi 3 tyzdne a najazdene okolo 4 tisic km. Inak motor ide vyborne, len sa snazim zistit, ci ten zvyseny volnobeh je normalny resp. ake ma opodstatnenie. Kontrolka filtra pevnych castic sa mi ani raz nezapla, mozno je to tym, ze vela jazdim mimo mesto.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: golf VI - 1.6 TDI - volnobeh niekedy okolo 900 ot/min

Příspěvek od Pantani »

V tom dredu, který jsem ti uvedl v odkazu výše jsem popisoval svoje problémy po studeným startu. Teď je jednou ráno nedělalo, pak zase jó, no blázinec. V servisu mi stejně jako tobě řekli, že ten motor je prošpikovanej čidlama a že kdyby se mu něco nelíbilo, tak se by se někde něco ozvalo. Na diagnostice jsem ho měl taky a taky nic, přestože se jim ten mnou popisovanej stav podařilo naprosto ideálně zachytit. Takže jsem s tím relativně uspokojeně vyrazil do Rakouska a doufal, že nebude průšvih. Nebyl. Od té doby to považuju za normální chování, přestože to měsíce předtím prostě nedělalo. Vím k tomu už dodat bez objektivních dat (který nikdy mít nebudu) nemůžu.
Máš ještě možnost se poptat v jiných (větších) servisech, jestli se s něčím takovým nesetkali - ve větším servisu je pravděpodobnost, že narazili na něco takovýho podobnýho, určitě vyšší.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Odpovědět

Zpět na „Motory diesel“