Koupě Golf VI nevím jaký motor......

Moderátor: SandrikGVI

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: Koupě Golf VI nevím jaký motor......

Příspěvek od TraI »

LubosBarta píše:Mno kluci řeknu to asi takhle po dnešní predváděčce v 1,2 TSI nic moc no....Mozna je to tím že jsem namlsanej z šestiválce,nebo nevím ale to auto mě připadlo fakt liné....Druhy vůz určený k předvádění (Golf GTI / GTD 2,0 TDI DPF 125kW (170k) DSG ) byla jízda samozrejmně o nečem jiném....Bohužel v 1,4 TSI sem se nesvezl,předváděčka nebyla :(....Přemejšlím jestli si fakt k tomu 50 klacků nepřihodita koupit silnější verzi 1,4 TSI i když to bude auto jen a jen pro ženskou....Ale radši svezení než zemělez....kdo z vás je z VČ a má 1,4 TSI??A svezl by???
...nic moc joooo? 8O líné??? 8O NECHÁPU, NECHÁPU, NECHÁPU!!!
Naopak. 1.2 TSI 77 kW je v golfu živej jako ďas a když to jo potřebuješ nebo chceš, nestačí ti žádný auta na silnici tak do 140 (nebo s nima držíš krok, když už to nějakej chudák v AMG Mercedesu kouří s pedálem na podlaze taky... :lol: )
Za 1.4 TSI vůbec nemá cenu vyhazovat peníze navíc, efekt nepoznáš skoro vůbec.

poucher
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.07.2010 09:10

Re: Koupě Golf VI nevím jaký motor......

Příspěvek od poucher »

No já mám s 1.2 77kw tu samou zkušenost 8) a naprosto s Tebou souhlasim, dokáže to být pěkná raketa :twisted:, ale nevim jestli kolega právě netestoval tu slabší 1.2, s tou jsem nejel, pouze jsem o ní četl recenze, jak jede ve fabiích...kde je to údajně dostačující...ale nic proti ničemu, každý to vidí jinak..já jsem ale o kvalitách 1.2 TSI 77kw plně přesvědčen, jen záleží jakou budou mít životnost..
Naposledy upravil(a) poucher dne 20.10.2010 17:39, celkem upraveno 1 x.

LubosBarta
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2008 23:06
Bydliště: Špindlerův Mlýn
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Golf VI nevím jaký motor......

Příspěvek od LubosBarta »

Kluci slabší 1,2 TSI to byla....
Abych doplnil byl to pouze základ v trendlinu...

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Koupě Golf VI nevím jaký motor......

Příspěvek od Pantani »

LubosBarta: Řka, že maminky-závodnice neexistujou a že prakticky nepředjížděj, koupil bych jako kompromis slabší 1.2 TSI 63 kW - má to bejt přece pro maminku a do příměstskýho provozu, nebo ne?. Přesto věřím, že maminka by byla nadšená z DSG stejně jako jsem já... :twisted: BTW: neměla by to auto vyzkoušet spíš ona? nebo je to překvapení?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Koupě Golf VI nevím jaký motor......

Příspěvek od Pantani »

TraI píše:...nic moc joooo? 8O líné??? 8O NECHÁPU, NECHÁPU, NECHÁPU!!!
Já taky nechápu! Je to přeci subjektivní věc, ne? Mně např. moje přijde tak akorát a rozhodně bych nevzal slabší, jestli, tak leda silnější.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

LubosBarta
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2008 23:06
Bydliště: Špindlerův Mlýn
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Golf VI nevím jaký motor......

Příspěvek od LubosBarta »

Pantani píše:
Předmět příspěvku: Re: Koupě Golf VI nevím jaký motor...... Odpovědět s citací
LubosBarta: Řka, že maminky-závodnice neexistujou a že prakticky nepředjížděj, koupil bych jako kompromis slabší 1.2 TSI 63 kW - má to bejt přece pro maminku a do příměstskýho provozu, nebo ne?. Přesto věřím, že maminka by byla nadšená z DSG stejně jako jsem já... :twisted: BTW: neměla by to auto vyzkoušet spíš ona? nebo je to překvapení?
Mno reknu to takhle-budou vánoce :D

...nic moc joooo? 8O líné??? 8O NECHÁPU, NECHÁPU, NECHÁPU!!!

Je to mysleno tak ze proste V6 lita ponekud jinak no,nic jineho tim basnik rici nechtel proste kdyz porovnam to to a vim jaka je mamina ridicka tak tohle by fakt bylo líne 77kw verze muze byt samozrejme sviznejsi lepsi nemuzu posoudit no.....O DSG nemluve jizda v GTD byla jednim slovem super..
Ale ta cena.... :(

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Koupě Golf VI nevím jaký motor......

Příspěvek od Pantani »

To budou moooc pěkný Vánoce! :D Ale když ty porovnáváš pořád V6 s nejobyčejnějšíma motorama VW, tak to to máš pak docela těžký... Já bych tě třeba i svezl, ale cestu do HK teď nějak nemám...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

LubosBarta
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2008 23:06
Bydliště: Špindlerův Mlýn
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Golf VI nevím jaký motor......

Příspěvek od LubosBarta »

Do vánoc času dost :)...Já tam jedu dneska :)

Uživatelský avatar
Andrew
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 11.06.2010 01:09

Re: Koupě Golf VI nevím jaký motor......

Příspěvek od Andrew »

Jestli chceš, napiš mi PM, vyměníme si telefon, já jsem z Pardubic a klidně tě povozím tou 1.2 77 kW. Ono porovnávat to s motorem co má skoro 3x větší objem ... to je jasné, že pak ta chudinka jedna-dvojka vypadá jak motor z babety. Rovnocenní soupeři pro tenhle motor jsou (atmosférické) jedna-šestky a ne tří-litry :) Ještě navíc s turbem :P

LubosBarta
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2008 23:06
Bydliště: Špindlerův Mlýn
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Golf VI nevím jaký motor......

Příspěvek od LubosBarta »

Andrew píše:Jestli chceš, napiš mi PM, vyměníme si telefon, já jsem z Pardubic a klidně tě povozím tou 1.2 77 kW. Ono porovnávat to s motorem co má skoro 3x větší objem ... to je jasné, že pak ta chudinka jedna-dvojka vypadá jak motor z babety. Rovnocenní soupeři pro tenhle motor jsou (atmosférické) jedna-šestky a ne tří-litry :)

Njn nenaděláš nic no :)),ale jak ríkam proste do nejslabsiho motoru fakt asi nee :),hele muj phone je 731849179 chtel sem jet dneska do HK ale jelikoz nam tu ve Spindlu od vcerejska krasne chumeli tak asi pojedu do pr..... protoze nekdo mel dost casu na to aby si prezul na zimni ze :D

Urby17
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 05.08.2013 17:56

koupě g6, prosím o radu ohledně motoru

Příspěvek od Urby17 »

Zdravím, chci si koupit G6 a nejspíš v naftě, chtěl bych se ale zeptat jaký motor, na tu 1.6 jsem si početl docela stížnosti, ale nevím co je na tom pravdy, a bál bych se toho výkonu chtěl bych trošku svižnější auto, proto jsem se koukal na 2.0 81kw máte někdo ten motor? volbou je i 103kw ale ty se moc neprodávaj, popř jaký z těchto motorů by jste mi mohli doporučit? jestli to tady někde v sekci už bylo moc se omlouvám a popř by jste mi mohli tu sekci sem přeposlat kdyby byl někdo tak hodnej, díky moc.

pepapepa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.05.2014 19:18

Re: koupě g6, prosím o radu ohledně motoru

Příspěvek od pepapepa »

Ja mám 1,6 TDI Bluemotion, 77kw a som s ním max spokojný...ja mám síce ťažšiu nohu na plyne, ale aj tak mám dlhodobú priemerku 5,9 L / 100km...keď jazdí moja žena, tak sa nad 4,5L nedostane :lol: inak je to motor podla mňa dosť svižný...
VW Golf VI variant 1,6 TDI bluemotion 77 kW

Uživatelský avatar
Rives
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 22.11.2013 19:00
Bydliště: Slovakia

Re: koupě g6, prosím o radu ohledně motoru

Příspěvek od Rives »

Zalezi od toho co chces. Ak vykon, ber 2.0 103kw. Spotreba takmer rovnaka ako na 1.6.
Co sa poruchovosti tyka, myslim ze oba motory spolahlive, necital som zatial ani na SK fore ziadne fatalne problemy.
Viac ludi ma asi tie 1.6 a s pokojnost. Niektori to maju aj chipnute a ide to dobre.
Ja som chcel silnejsie auto, tak som hladal 103kw :) a super.
G6 2.0 TDI CR 103kW

Urby17
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 05.08.2013 17:56

Re: koupě g6, prosím o radu ohledně motoru

Příspěvek od Urby17 »

tak přemýšlel jsem o tom 2.0 103kw ale ty se moc neprodávaj....a 1.6 se mi zdá moc líná, tak jsem uvažoval o průměru 2.0 81kw jen nevím právě jak je tento motor se spolehlivostí, ale děkuji za názory.

Lukas-vw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.02.2015 18:58

Re: koupě g6, prosím o radu ohledně motoru

Příspěvek od Lukas-vw »

Já přesedlal z upravený 1,8t (140kw) do 1,6 tdi a zdála se mi neskutečně líná. Ono se není čemu divit, má poloviční výkon, ale nechal jsem si ji upravit u SGS a teď jsem s tím motorem spokojenej. Takže pokud se nebráníš chipu, tak 1,6 s úpravou je slušnej motor. Pak asi taky záleží na cenovým rozdílu jestli seženeš za stejnou cenu 2,0 tak asi není co řešit.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“