Spotřeba oleje 1.2TSI

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
martin7470
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.01.2011 20:36

Spotřeba oleje 1.2TSI

Příspěvek od martin7470 »

Rád bych se zeptal na vaši spotřebu oleje. Včera jsem kontroloval hladinu oleje a zjistil jsem nepříjemnou skutečnost. Během cca 3000km poklesla hladina na měrce oleje z max. přesně na polovinu :( . Auto má najeto 8000km, bylo koupené jako předváděcí s 5000km. S autem jezdí otec, má se u něj jako v bavlnce... V těch 3000 km byly čtyři jízdy po 500km, ostatní okolo 30km, všechno okresky, jízda dle předpisů, žádné vytáčení ani podtáčení... Celková vypočtená spotřeba benzínu je 5.4l na 100km.
Spotřeba se mi zdá vysoká, do předchozí Fabie 1.4MPi se za 120 000km olej nikdy nedoléval. Nedovedu si představit, jaká by byla spotřeba oleje při krátkých jízdách ve městě...
Díky za reakce.

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Spotřeba oleje 1.2TSI

Příspěvek od Black Dragon »

martin7470 píše:Rád bych se zeptal na vaši spotřebu oleje. Včera jsem kontroloval hladinu oleje a zjistil jsem nepříjemnou skutečnost. Během cca 3000km poklesla hladina na měrce oleje z max. přesně na polovinu :( . Auto má najeto 8000km, bylo koupené jako předváděcí s 5000km. S autem jezdí otec, má se u něj jako v bavlnce... V těch 3000 km byly čtyři jízdy po 500km, ostatní okolo 30km, všechno okresky, jízda dle předpisů, žádné vytáčení ani podtáčení... Celková vypočtená spotřeba benzínu je 5.4l na 100km.
Spotřeba se mi zdá vysoká, do předchozí Fabie 1.4MPi se za 120 000km olej nikdy nedoléval. Nedovedu si představit, jaká by byla spotřeba oleje při krátkých jízdách ve městě...
Díky za reakce.
Tak to já jsem měl při předání auta (nového,ne předváděčky) cca asi 3-4 mm oleje nad horní rysku, no nechal jsem to s tím že si motor něco sežere a bude to akorát. Asi před týdnem jsem kontroloval olej po 4 500 km a neubyla ani kapka. Tak jsem asi 2-3 deci oleje vysál a je na horní rysce akorát. Ještě dodám že jezdím skoro pořád krátké trasy mezi městy (11 km - 2x denně). Pokud to ale budeš nějak reklamovat, tak s největší pravděpodobností vůbec neuspěješ. VW má normu tuším 2-3 deci na 1 000 km. Na to se určitě nedostaneš. a jinak se s tebou bavitasi nebudou.Čím by to teda ale mohlo být to netuším, já to mám zatím úplně v poho. Se spotřebou benzínu to mám trochu horší - 6,7 l. :? Máš 63 nebo 77 KW? Já 77KW.

martin7470
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.01.2011 20:36

Re: Spotřeba oleje 1.2TSI

Příspěvek od martin7470 »

Je to varianta 77KW. Původně tam bylo oleje také cca 3-4mm nad horní rysku, chtěl jsem ho odsát, ale nechal jsem to tak. Těžko říct, kolik to za 3000km sežralo (odhaduji tak 4 deci), koupím olej a zkusím doplnit. S reklamací ani nepočítám. Už byl problém s vibracemi motoru v otáčkách cca 2000 až 2500, nic se nevyřešilo...(tvrdily, že jo to v normě, ale jiné auto mi na vyzkoušení nepůjčili...). Chce to asi jezdit a nić neřešit (teda kromě dokoupení prodloužené záruky), snad se motor rozpadne ještě v záruce.

voodoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 11.05.2010 07:02

Re: Spotřeba oleje 1.2TSI

Příspěvek od voodoo »

máme asi podobný problém.

Olej kontrolujem cca každých 3000km. Do 11500km sa mi držal na rovnakej úrovni 3mm pod hornou ryskou.
Lenže pri 11500km som mal olej 1,5 cm nad ryskou. Chladiacej vody neubudlo, takže mi bolo jasné, že do oleja preniká benzín. Hneď som išiel s tým do servisu, tam mi olej odsáli, napálili nový softvér RJ, víčko oleja a mierku zaplombovali a povedali, že mám prísť po 2000km na kontrolu.

Pri 12000km som zistil, že zo spoja palivového čerpadla s motorom slabučko preniká asi benzín, tak som to nahral na video a išiel znovu do servisu, že chcem čerpadlo vymeniť. Pozreli si video, čerpadlo vymenili a povedali, že mám pokračovať v skúšobnej jazde 2000km.

Pri 12500 km sa mi objavili pri akcelerácii vibrácie motora, najviac v okolí 2500 ot/min, tak som išiel znovu do servisu. Technik sa previezol, povedal, že cíti vibrácie, ale nevidí v tom problém, zdá sa mu to normálne. Mne sa to nezdá normálne, tak som išiel do druhého servisu a tam mi technik povedal, že nič necíti.

Mám nervy z toho, že mám jazdiť s vibrujúcim motorom mazaným zriedeným olejom od benzínu. Písal som do viacerých servisov, či je toto normálny postup, ale nikto nevidí v tom problém. Na emaily importérovi som nedostal žiadnu odpoveď. Do kontroly mi ostáva ešte 300km, tak som zvedavý, čo a či vôbec budú niečo riešiť.

Ono olej asi by mal maličko ubúdať, lebo ak neubúda je dosť možné, že doň preniká palivo. Pri dlhšej jazde a prehriatí oleja sa časť benzínu dokáže odpariť, tak sa dá vysvetliť rýchle zníženie hladiny oleja.

zaujimavé o palive v oleji: http://oleje.cz/index.php?left=main&pag ... sti_oleju8

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Spotřeba oleje 1.2TSI

Příspěvek od Black Dragon »

voodoo píše:máme asi podobný problém.

Olej kontrolujem cca každých 3000km. Do 11500km sa mi držal na rovnakej úrovni 3mm pod hornou ryskou.
Lenže pri 11500km som mal olej 1,5 cm nad ryskou. Chladiacej vody neubudlo, takže mi bolo jasné, že do oleja preniká benzín. Hneď som išiel s tým do servisu, tam mi olej odsáli, napálili nový softvér RJ, víčko oleja a mierku zaplombovali a povedali, že mám prísť po 2000km na kontrolu.

Pri 12000km som zistil, že zo spoja palivového čerpadla s motorom slabučko preniká asi benzín, tak som to nahral na video a išiel znovu do servisu, že chcem čerpadlo vymeniť. Pozreli si video, čerpadlo vymenili a povedali, že mám pokračovať v skúšobnej jazde 2000km.

Pri 12500 km sa mi objavili pri akcelerácii vibrácie motora, najviac v okolí 2500 ot/min, tak som išiel znovu do servisu. Technik sa previezol, povedal, že cíti vibrácie, ale nevidí v tom problém, zdá sa mu to normálne. Mne sa to nezdá normálne, tak som išiel do druhého servisu a tam mi technik povedal, že nič necíti.

Mám nervy z toho, že mám jazdiť s vibrujúcim motorom mazaným zriedeným olejom od benzínu. Písal som do viacerých servisov, či je toto normálny postup, ale nikto nevidí v tom problém. Na emaily importérovi som nedostal žiadnu odpoveď. Do kontroly mi ostáva ešte 300km, tak som zvedavý, čo a či vôbec budú niečo riešiť.

Ono olej asi by mal maličko ubúdať, lebo ak neubúda je dosť možné, že doň preniká palivo. Pri dlhšej jazde a prehriatí oleja sa časť benzínu dokáže odpariť, tak sa dá vysvetliť rýchle zníženie hladiny oleja.

zaujimavé o palive v oleji: http://oleje.cz/index.php?left=main&pag ... sti_oleju8
Tak co kontrola, už jsi tam byl? Musím to u svýho auta sledovat taky, snad nebudu s tím přibýváním oleje další případ.

voodoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 11.05.2010 07:02

Re: Spotřeba oleje 1.2TSI

Příspěvek od voodoo »

Dnes som bol pre auto v servise. Vsetky reklamacie zamietnute.

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Spotřeba oleje 1.2TSI

Příspěvek od Black Dragon »

voodoo píše:Dnes som bol pre auto v servise. Vsetky reklamacie zamietnute.
:baseball: :baseball: :baseball: :158:

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Spotřeba oleje 1.2TSI

Příspěvek od TSIman »

Mám olej po horní zalomení měrky, což je kousek nad horní ryskou. Najeto přes 11 tis. km. Zatím neřeším, ale budu sledovat, zda stoupá.

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Spotřeba oleje 1.2TSI

Příspěvek od Black Dragon »

To voodoo : Tak co olej, ještě ti přibývá? Já jsem se neska koukal a cca v 3 000 km tam bylo přesně na horní rysce, teď tam je tak 1 cm nad ryskou a je najeto 10 000 km. Chladící kapalina pořád stejně. Tak nevím má cenu jet to zkusit do servisu reklamovat? Jo ještě dodám, že podmínky pro měření byly stejné - auto 2 dny stálo a bylo na stejném místě a jezdím teď poměrně často i delší trasy, takže by se měl benzín i odpařovat, ne?

voodoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 11.05.2010 07:02

Re: Spotřeba oleje 1.2TSI

Příspěvek od voodoo »

po zmene softvéru motora sa to u mňa zlepšilo, hladina kolíše do 5mm. No ešte som zvedavý ako sa to bude držať v zime pri studených štartoch.
1cm nad je dostatočný dôvod na návštevu servisu, určite choď. Na nejkom štítku pri motore som čítal, že vysoká hladina oleja môže poškodiť katalizátor, aj keď 1cm nad nie je zatiaľ asi nebezpečných. Aj keď v servise asi len odsajú prebytočný olej a prípadne aktualizujú sw. A ak nič nevyriešia aspoň budeš mať doklad o reklamácii,že si nič nezanedbal v prípade že by sa v budúcnosti niečo stalo s motorom.

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Spotřeba oleje 1.2TSI

Příspěvek od TSIman »

Možná opravdu pomůže změna sw. Po návratu z Italie v půli července jsem měl olej 3 mm pod ryskou a po 4 týdnech krátkých jízd 5 mm nad ryskou.
Jelikož mě čekala na konci srpna jízda do Černé Hory, byl jsem z toho nervozní a tak jsem jel na reklamaci do servisu. Změřili tlaky na vstřikovačích, přehráli sw a na nic nepřišli. Při jízdě do ČH se benzin asi odpařil a jsem 2 mm pod horní ryskou a po cca 1,5 měsíci krátkých jízd olej nepřibývá ani neubývá. Tudíž asi pomohla změna sw.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Spotřeba oleje 1.2TSI

Příspěvek od mefix »

Mně to přijde nelogické, aby hladina oleje souvisela se změnou SW.

voodoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 11.05.2010 07:02

Re: Spotřeba oleje 1.2TSI

Příspěvek od voodoo »

stary sw daval prilis bohatu zmes pocas zahrievania motora a tym benzin kondenzoval na stenach valca a miesal sa s olejovym filmom. Tak nejak mi to bolo vysvetlene.

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Spotřeba oleje 1.2TSI

Příspěvek od TSIman »

Na cestě do Černé Hořy jsem behěm dvou dnů najel 1500km a hladina oleje klesla na horní "zoubkování". V návodu jsem vyčetl, že pokud pojede auto pod velkou zátěží je nutné, aby byl olej na horním zalomení měrky a takto jsem odjížděl z ČR. Vzal jsem si sebou 0,6 l oleje do obalu od motorového oleje do sekačky z Mountfieldu. Ten se mi povedl zasunout mezi baterii a plastový kryt vzduchového filtru.
Doplněno 3 dcl oleje.
Jinak jsem nikdy spotřebu oleje nepozoroval. Je fakt, že ten motor dostal pořádně záhul. Plně naložené auto a celou cestu s klimou při venkovní teplotě 33 až 36°C.
Počítačová průměrná spotřeba 7,5 l. Nicméně na přechodu do Bosny a pak do Černé Hory jsem popojížděl pokaždé cca hodinu v koloně. Navíc z posledního 16 km úseku z Chorvatska do ČH udělali tankodrom, kde jsme také popojížděli krokem. Navíc po dost ostrých šutrech až jsem se obával defektu. Asi pomsta Chorvatů, že turisti nezůstavají u nich, ale jedou dále do ČH :fool:.

Cesta zpět za námi a olej nebyl spotřebován žádný. Vyslětluji si to tím, že se z oleje odpařil všechen benzín a po doletí je v motoru jen olej. Pokud mám pravdu, tak nyní začne hladina oleje při krátkých jízdách stoupat a zase budu řešit co s tím.

Celková průměrná spotřeba benzínu podle výpočtu je 7,1 l.

mkaba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.11.2014 13:04

Re: Spotřeba oleje 1.2TSI

Příspěvek od mkaba »

Mám podobný problém, sice je auto škoda roomster, ale se stejným motorem 1,2 tsi. Nájezd mám kolem 15tis. a benzín nebo něco mě taky v oljei přibejvá. Je fakt, že jezdím krátké trasy, ale pokud by to jenom smrdělo benzínem tak to beru, ale aby to viditelně přibejvalo se mě už dobrý nezdá. V autorizáku mě už vyměnili VT palivové čerpadlo (ten váleček nahoře) s tím, že soft v ŘJ je aktuální. Vypadalo to nějakou dobu i s couračkama po městě ok. Po čase jsem vyrazil na dálnici, hladina oleje klesla, ale zřejmě se pouze spálil zbytek benzínu v oleji co tam zůstal. Servis totiž olej s výměnou čerpadla neměnil, pouze odsál. No a dalších 200km po měste už mám hladinu zase vejš cca 0,5cm a dále stoupá. Zajímalo by mě jestli jste ten váš problém už nějak vyřešili ke zdárnému konci? Zřejmě mě čeká další návštěva v servisu, ale tam na mě pořád koukají divně, s tím že to u nového auta není možné.

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“