1.2 TSI - studene starty, nezopne "sytic" ?

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Pali_no
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 31.10.2010 17:48
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

1.2 TSI - studene starty, nezopne "sytic" ?

Příspěvek od Pali_no »

Caute

Mam najazdene asi 13.000, ale mam dojem ze tento problem bol tak nejak odjakziva. Ked je chladne rano (ale nie mrazive, cca 0-12 Stupnov celzia) tak po nastartovani motor nenabehne na 1100 otacok ako obvykle ale spadne hned niekde k 800 a tam sa zjavne hodne trapi, otacky skacu hore dole, sem tam cukne celym autom. Radsej ho netrapim, a pridanim plynu sa to skludni. Po 10-20s je po probleme.

Cital som problemy ostatnych - start nie je hlucny, ani pocas jazdy motor nevynechava.
Ma niekto podobny problem ?

PS

jkjc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 22.02.2009 12:56
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.2 TSI - studene starty, nezopne "sytic" ?

Příspěvek od jkjc »

Pali_no píše:Caute

Mam najazdene asi 13.000, ale mam dojem ze tento problem bol tak nejak odjakziva. Ked je chladne rano (ale nie mrazive, cca 0-12 Stupnov celzia) tak po nastartovani motor nenabehne na 1100 otacok ako obvykle ale spadne hned niekde k 800 a tam sa zjavne hodne trapi, otacky skacu hore dole, sem tam cukne celym autom. Radsej ho netrapim, a pridanim plynu sa to skludni. Po 10-20s je po probleme.

Cital som problemy ostatnych - start nie je hlucny, ani pocas jazdy motor nevynechava.
Ma niekto podobny problem ?

PS

Me se zvysily otacky po strtu po upgradu ridici jednotky v ramci vymeny oleje aktualizovali i sw.

Uživatelský avatar
David C3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 24.05.2008 19:12
Bydliště: Zlín

Re: 1.2 TSI - studene starty, nezopne "sytic" ?

Příspěvek od David C3 »

mě to někde v létě ustálí na 1200ot a ted když jsou 2st tak hned na 800ot. Tak uvidím ale motor je klidný žadné vybrace
Ex:1.2 TSI 81kw DSG 7st
Ex:Golf 7 GTD DSG 6st
Soon: Touran 1.5 TSI DSG ME

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: 1.2 TSI - studene starty, nezopne "sytic" ?

Příspěvek od net.work »

tak ja nevim, ale podle me je to normalni.. casy kdy sytic znamenal otacky zvysene na 2000 jsou uz asi pryc... to, jestli se zapne sytic poznate nejlepe asi na PP, kde vydite spotrebu (co to vlastne sytic je? preci bohatsi smes..) a kde je jasne videt (teda alespon u me ze mam spotrebu 1.2L/h, oproti tomu u zahrateho motoru 0.6L/h...
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: 1.2 TSI - studene starty, nezopne "sytic" ?

Příspěvek od mefix »

Sytič je v karburátoru.

Pali_no
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 31.10.2010 17:48
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.2 TSI - studene starty, nezopne "sytic" ?

Příspěvek od Pali_no »

Kua jasne ze nehovorim o klasickom sytici. Preto som ho dal do uvodzoviek.
Faktom je ze po studenom starte proste motor niekedy nenabehne do rezimu vyssich otacok/spotreby. Dal som auto do servisu na par dni, uvidim co z toho vypadne.

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: 1.2 TSI - studene starty, nezopne "sytic" ?

Příspěvek od net.work »

Pali_no píše:Kua jasne ze nehovorim o klasickom sytici. Preto som ho dal do uvodzoviek.
Faktom je ze po studenom starte proste motor niekedy nenabehne do rezimu vyssich otacok/spotreby. Dal som auto do servisu na par dni, uvidim co z toho vypadne.
tak to pak jo - me to pri startu za studena zere 2x tolik co normalne
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Pali_no
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 31.10.2010 17:48
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.2 TSI - studene starty, nezopne "sytic" ?

Příspěvek od Pali_no »

No servis vymenil software motora. Vraj bolo daco v diagnostike a ze aj VW tento problem popisuje ze "moze nastat". Som zvedavy ci sa to opat neprejavi.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: 1.2 TSI - studene starty, nezopne "sytic" ?

Příspěvek od Pantani »

Pali_no: trochu to připomíná známej "problém", ale jestli ti hodně poskakujou/poskakovaly otáčky, tak to možná bude něco jinýho.
To, že NĚKDY po studeným startu vyskočej otáčky někde k 1200/min je zřejmě naprosto normální.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Pali_no
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 31.10.2010 17:48
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.2 TSI - studene starty, nezopne "sytic" ?

Příspěvek od Pali_no »

Pantani píše:To, že NĚKDY po studeným startu vyskočej otáčky někde k 1200/min je zřejmě naprosto normální.
Problem je ze niekedy NEVYSKOCILI k 1200 a motor sa potom strasne trapil okolo 800ot :) Snad to uz opravili ..

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: 1.2 TSI - studene starty, nezopne "sytic" ?

Příspěvek od Pantani »

No nevím, můj se u 800/min při studeným motoru taky trápí, až to škube se sedačkou :-D Já už to neřeším, protože je mi jasný, že na jejich počítači nic nebude a že to tudíž nebudou řešit, max přehrátím sw a to se mi neosvědčilo už dřív když jsem je honil právě za těch 1200/min, protože jsem vůbec nevěděl, co to je. Už jsem skeptik: když tenkrát auto málem nevyjelo na malej kopeček jak s sebou škubalo - to jsem fakt myslel, že se to zbláznilo!!, neměli v PC vůbec nic, takže pochybuju, že by tam měli něco k tomuhle. A to mi strašně přísahali, že kdyby tomu něco bylo, že to v PC bude, bo motor je doslova prošpikovanej senzorama! Už jsem to vzdal...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: 1.2 TSI - studene starty, nezopne "sytic" ?

Příspěvek od xwritter »

čau, mě přehrávali sw řídící jednotky a zdá se mi, předtím se otáčky držely na 1200 při startu i při 20 stupních a teď, s novým sw, když je venku -2, tak otáčky normálně spadnou hned na cca 800, ale nepřipadá mi že by se tam motor trápil. Po zahřátí ještě klesnou na 700, dřív klesly na 600 a tam se motor opravdu trápil.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: 1.2 TSI - studene starty, nezopne "sytic" ?

Příspěvek od Pantani »

xwritter píše:čau, mě přehrávali sw řídící jednotky a zdá se mi, předtím se otáčky držely na 1200 při startu i při 20 stupních...
ano, pri 20 stupnich. Jenze to neni zrejme chyba ale vlastnost - chtena vlastnost ridici jednotky a ver mi, ze se to na jare objevi znovu. Je to emisni test.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: 1.2 TSI - studene starty, nezopne "sytic" ?

Příspěvek od xwritter »

Já to vím, že to není chyba, to se tady opakuje dokolečka, s tím jsem ani do servisu nešel. Ale pořád to nikdo pořádně nevysvětlil, někdo tvrdí, že je to když je venku pod nějakou teplotou, ty zase že je to emisní test při určité teplotě.

Pali_no
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 31.10.2010 17:48
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.2 TSI - studene starty, nezopne "sytic" ?

Příspěvek od Pali_no »

No par studenych startov po navrate zo servisu vyzera ze problem vyriesili .. Motor sa uz sprava po starte slusne.

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“