kolik se dá najet na rezervu ?

Moderátor: SandrikGVI

Buchly
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 19.05.2011 18:43
Bydliště: Slovakia

Re: kolik se dá najet na rezervu ?

Příspěvek od Buchly »

mne to blika pri 90 az 100km...pri spotrebe 4.9 az 5 l

bordel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.12.2009 11:20

Re: kolik se dá najet na rezervu ?

Příspěvek od bordel »

TSIman píše:
jar_da píše:ono to až tak na průměrný spotřebě nezávisí, prostě ať je jakákoliv, tak to hvízdne při dojezdu 70km, alespoň tak to mám vypozorované
Tím bych si nebyl tak jistý. Když jsem jel loni z Černé Hory, tak jsem přejel na dálnici jednu čerpačku s tím, že další byla dle ukazatele 32 km a rezerva ještě nesvítila. Po 2 km se rozsvítila a přede mnou byla kolona 16km a 5km dlouhý tunel. Při popojíždění na jedničku a dvojku padal ukazatel dojezdu ze 70 km na 10 km každé 2 km. Dlouho jsem nejel takovou eko jízdu ve 40°C vedrech bez klimatizace. Rodina ani nedutala a pomalu ani nedýchala. Naštěstí posledních 5 km to bylo z kopce a myslím, že jsem dojel na výpary. Takže letos na chorvatské dálnici budu tankovat nejpozději na 1/4 nádrže. Za ty nervy to nestojí.
A proto bych netvrdil, že na rezervu dojedeš 70 km.
Dojezd se pocita z prumerne spotreby a stylu jizdy,tak je snad pochopitelne, ze pokud prijedes domu se spotrebou 5,5l na 100km, zaparkujes na zahradu, rozsviti se ti kontrolka a ty auto nechas dobehnout do posledni kapky paliva, tak dojezd neni tech 70km ale 0km :roll:
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu, stačí řidičák sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.

Uživatelský avatar
MaDcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 28.11.2012 13:06
Bydliště: Chvalovice

Re: kolik se dá najet na rezervu ?

Příspěvek od MaDcz »

Buď mi to nějak moc žere, nebo nejsem zvyklej jezdit s dieslem. Měl jsem předtím 2 roky benzin a přesedlal jsem na naftu ( mějte se mnou strpení :D ) jezdím hlavně kombinovanou spotřebu a papá mi to okolo 7-8l :/ Nevím, jestli to je moc, nebo ne. Auto mám teprv 5 dnem,tak se stále zaučuji s ježděním naftou :) Ale dnes jsem jel 40 km dálku a dostal jsem se na 5,9l/100 km. Je to moc nebo málo? :)
Golf VI Variant, 1.6 TDI DPF 77kW CAYC CR, r.v. 2011, Trendline
VW T4 Caravelle 2.5TDI 75kW ACV 1999

Uživatelský avatar
tomaspotesil
Člen klubu
Příspěvky: 77
Registrován: 07.07.2014 22:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kolik se dá najet na rezervu ?

Příspěvek od tomaspotesil »

Je to dost. Já se většinou na dálku nedostanu nad 5,5 l, povedlo se mi na 150 km i 4,5.
MaDcz píše:Buď mi to nějak moc žere, nebo nejsem zvyklej jezdit s dieslem. Měl jsem předtím 2 roky benzin a přesedlal jsem na naftu ( mějte se mnou strpení :D ) jezdím hlavně kombinovanou spotřebu a papá mi to okolo 7-8l :/ Nevím, jestli to je moc, nebo ne. Auto mám teprv 5 dnem,tak se stále zaučuji s ježděním naftou :) Ale dnes jsem jel 40 km dálku a dostal jsem se na 5,9l/100 km. Je to moc nebo málo? :)
VW Golf VII GTD

Joxa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 03.10.2012 20:21

Re: kolik se dá najet na rezervu ?

Příspěvek od Joxa »

tomaspotesil píše:Je to dost. Já se většinou na dálku nedostanu nad 5,5 l, povedlo se mi na 150 km i 4,5.
MaDcz píše:Buď mi to nějak moc žere, nebo nejsem zvyklej jezdit s dieslem. Měl jsem předtím 2 roky benzin a přesedlal jsem na naftu ( mějte se mnou strpení :D ) jezdím hlavně kombinovanou spotřebu a papá mi to okolo 7-8l :/ Nevím, jestli to je moc, nebo ne. Auto mám teprv 5 dnem,tak se stále zaučuji s ježděním naftou :) Ale dnes jsem jel 40 km dálku a dostal jsem se na 5,9l/100 km. Je to moc nebo málo? :)
Tohle udělám i s 1,4TSI 90kW ;) A v noci bez provozu není problém i méně, viz. foto. A není to žádná ekojízda(město 55 tempomat, mimo 100-110 záleží na kvalitě cest), fakt záleží na řidiči a jeho citu pro pedál a předvídání ;)
Přílohy
DSC03482.JPG

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“