Golf VI 1.6TDI 77kW - klepání - prosím o radu

Naftové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

HonzaW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 13.12.2013 11:09

Golf VI 1.6TDI 77kW - klepání - prosím o radu

Příspěvek od HonzaW »

Ahoj,
jsem celkem novým majitelem VW G6 Variant. Chtěl bych poprosil hlavně majitele stejných motorů o názory ...

V první řadě jsem celkem překvapený s nadměrnou hlučností motoru, dalo by se říct daleko víc jak 1.9TDI, který máme ve škodovce Yeti.
- dle autorizovaného servisu je to v pořádku, prý jsou obecně tyto motory hlučnější. (v testech a jiných zdrojích tvrdili opak)
- po zahřátí se motor malinko zklidní

Dále jsem narazil na další problém, klepání jakoby vetilů při sešlápnutí plynu v nižších otáčkách. Setkal se s tím už někdo?
- jedu př. na 2ku lehce nad 1000 ot a stačí přidat víc plynu a ozve se hodně sylšitelné zaklepání (prostě jak stará škodovka)
- sledoval jsem to spíše u zahřátého motoru
- jaký na to může mít vliv kvalita oleje? pokud to teda dělá motor

Jinak bych řekl že auto táhne celkem pěkně, má mít najeto 53.tis. r 2012.
Budu to chtít nějak řešit v servise, protože je auto ještě v záruce, ale chtěl bych být trošku chytřejí, ať mě nevyfakujou.

Budu rád za Vaše názory. Díky Honza

Uživatelský avatar
jokir
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 23.09.2013 13:27
Bydliště: Levice

Re: Golf VI 1.6TDI 77kW - klepání - prosím o radu

Příspěvek od jokir »

Ahoj , tak ja ho mám pol roka a natočených 150.000 a môžem povedať že hlučný nie je . Určite oveľa tichší ako PD a aj pri zošliapnutí žiadne klepanie .
Asi ťa nepoteším , ale zrejme budeš mať niekde problém . Treba zájsť za odborníkom.
Ide to celkom slušne ale chýba tam svižnosť , do 2000 otáčok je to hluché a hlavne mi prekáža dlhá odozva pri pridaní plynu.
Ak by som si mal vybrať ešte raz , tak radšej 2 liter.
WV GOLF VI Variant 1,6 TDI-CR

HonzaW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 13.12.2013 11:09

Re: Golf VI 1.6TDI 77kW - klepání - prosím o radu

Příspěvek od HonzaW »

Byl jsem jen narychlo v autorizovaném servisu a pán byl celkem jistý, že to dělají vstřiky. Nevím teda jak je to možné, ale v lednu to napíchnou a prověří. Prý to není ještě tak hrozné..

Řekl bych se se to zhoršuje, je to slyšitelné hlavně při zahřátí a v nižších otáčkách. Projiždím zatáčku na 3ku, uberu plyn a v zatáčce přidám .. ozve se klepání .. cvakání..

Uživatelský avatar
jokir
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 23.09.2013 13:27
Bydliště: Levice

Re: Golf VI 1.6TDI 77kW - klepání - prosím o radu

Příspěvek od jokir »

Ak to bude pravda tak vstreky vydržali málo .
Skús použiť aditívum , vraj to dosť pomáha .Dobrý je COMMON RAIL DIESEL SYSTEM CLEAN & PROTECT od Protec alebo Delphi diesel plus
WV GOLF VI Variant 1,6 TDI-CR

nuru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 26.03.2013 13:03

Re: Golf VI 1.6TDI 77kW - klepání - prosím o radu

Příspěvek od nuru »

Honza: zkus projít plastové potrubí nasávání vzduchu před filtrem. Já tam měl uvolněné víko (viz obrázek), které se rozvibrovalo okolo 1300 otáček. Bohužel zřejmě došlo k pokroucení teplem, protože nešlo zacvaknou, nové také ne. Nakonec se musely výřezy pro packy mírně upilovat (asi 1mm) a pak to sedlo a je po kraválu, který připomínal PD motor.
2013-12-21_213503.png
2013-12-21_213503.png (68.52 KiB) Zobrazeno 12954 x

HonzaW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 13.12.2013 11:09

Re: Golf VI 1.6TDI 77kW - klepání - prosím o radu

Příspěvek od HonzaW »

Našel jsem na netu video se stejným problémem http://www.youtube.com/watch?v=d4top-W9eaI" onclick="window.open(this.href);return false;

HonzaW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 13.12.2013 11:09

Re: Golf VI 1.6TDI 77kW - klepání - prosím o radu

Příspěvek od HonzaW »

nuru píše:Honza: zkus projít plastové potrubí nasávání vzduchu před filtrem. Já tam měl uvolněné víko (viz obrázek), které se rozvibrovalo okolo 1300 otáček. Bohužel zřejmě došlo k pokroucení teplem, protože nešlo zacvaknou, nové také ne. Nakonec se musely výřezy pro packy mírně upilovat (asi 1mm) a pak to sedlo a je po kraválu, který připomínal PD motor.
2013-12-21_213503.png
Potrubí jsem kontroloval, vše sedí jak má

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Golf VI 1.6TDI 77kW - klepání - prosím o radu

Příspěvek od motorpower »

Jak můžeš sešlápnout plyn v 1000ot, chudák motor, div se , že si cvrnkne. Je to jako když na tebe hodím tři metráky a odnes to. Hekneš. Lepší je odnosit to postupně. Takhle laicky je to snad k pochopení.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

nuru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 26.03.2013 13:03

Re: Golf VI 1.6TDI 77kW - klepání - prosím o radu

Příspěvek od nuru »

Nějak jsem to nepochopil....

automototechnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 06.12.2011 01:14
Bydliště: Praha

Re: Golf VI 1.6TDI 77kW - klepání - prosím o radu

Příspěvek od automototechnik »

HonzaW píše:Ahoj,
jsem celkem novým majitelem VW G6 Variant. Chtěl bych poprosil hlavně majitele stejných motorů o názory ...

V první řadě jsem celkem překvapený s nadměrnou hlučností motoru, dalo by se říct daleko víc jak 1.9TDI, který máme ve škodovce Yeti.
- dle autorizovaného servisu je to v pořádku, prý jsou obecně tyto motory hlučnější. (v testech a jiných zdrojích tvrdili opak)
- po zahřátí se motor malinko zklidní

Dále jsem narazil na další problém, klepání jakoby vetilů při sešlápnutí plynu v nižších otáčkách. Setkal se s tím už někdo?
- jedu př. na 2ku lehce nad 1000 ot a stačí přidat víc plynu a ozve se hodně sylšitelné zaklepání (prostě jak stará škodovka)
- sledoval jsem to spíše u zahřátého motoru
- jaký na to může mít vliv kvalita oleje? pokud to teda dělá motor

Jinak bych řekl že auto táhne celkem pěkně, má mít najeto 53.tis. r 2012.
Budu to chtít nějak řešit v servise, protože je auto ještě v záruce, ale chtěl bych být trošku chytřejí, ať mě nevyfakujou.

Budu rád za Vaše názory. Díky Honza
Tak nějak doufám, že ta část s 1000 otáčkama byl jen vtip, Ale pokud né, tak jdi vrátit řidičák, občanku, všechna vysvědčení ze základní školy (i když by bylo na pováženou, jestli je vůbec máš) a snad i rodnej list, protože tohle nemůže napadnout někoho mentálně zdravého!!!

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Golf VI 1.6TDI 77kW - klepání - prosím o radu

Příspěvek od svatan »

To je tak tragický jet na DVOJKU(!) na 1.100 otáček, aby bylo potřeba psát takové komentáře? Nevím teda jak u dieselu, ale u benzínu mně to přijde celkem normální a motor to bez problémů bere. Dokud auto téměř nestojí, jedničku tam není nutný dávat. Něco jinýho je samozřejmě tam mít šestku v 50km/h a zrychlovat plným sešlápnutím plynu, ale o tom tazatel nic nepsal?
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Golf VI 1.6TDI 77kW - klepání - prosím o radu

Příspěvek od motorpower »

Ale oba tím myslíme přiměřené sešlápnutí , tj..co pobere, při prudkém je to normální reakce jakéhokoliv motoru. Svojí roli může sehrát i nastavení rozvodů. Ale to by měl každý vědět, nebo tušit... :D
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

HonzaW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 13.12.2013 11:09

Re: Golf VI 1.6TDI 77kW - klepání - prosím o radu

Příspěvek od HonzaW »

Ještě upřesňuji, cvakání se objeví po zahřátí motoru na 90° a úplně běžné jízdě. Nemyslím tím sešlápnutí plynu na podlahu v 30km/h na 4 ku.

Koukám že nedávky a urážky jsou tady na denním pořádku, co dělat. Ale i tak díky .. Honza

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Golf VI 1.6TDI 77kW - klepání - prosím o radu

Příspěvek od motorpower »

Nikdo tě nechtěl urazit, i když to tak vyznělo, prostě zkus jezdit jinak, Je vidět, že už nepamatuješ Š 120.
Tam to bylo normal, a říkalo se tomu cvrkání ventilů.
Jinak se na to řešily i updaty sw v servisu. Klidně můžeš přijet ke mně, pokud je novější verze, tak ti to přeflashuji.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

HonzaW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 13.12.2013 11:09

Re: Golf VI 1.6TDI 77kW - klepání - prosím o radu

Příspěvek od HonzaW »

Jasně v pohodě :-) To víš že pamatuju, jen mě to překvapilo u skoro nového auta. V Lednu jedu do servisu, tak uvidím co mi řeknou.

Odpovědět

Zpět na „Motory diesel“