vypnutí ESP

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od honzanun »

Zkoušel jsem to s tou ručkou a ESP bylo stále zapnuté. Co mě ale překvapilo bylo, že ESP nezasahovalo při jízdě na jedničku... Takže jsem se docela vyblbnul :-)
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od platal »

honzanun píše:Zkoušel jsem to s tou ručkou a ESP bylo stále zapnuté. Co mě ale překvapilo bylo, že ESP nezasahovalo při jízdě na jedničku... Takže jsem se docela vyblbnul :-)
Takže jak to je?

Nezasahuje když má člověk A) kola rovně B) jedničku C) jede do 20km/h :-D
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od Allbacore »

caravelle píše:dik za info, pani... to pri tej plnej kontre... sa mi zdalo, ze to auto nejde ako by malo... ale ani mne to nevadi, ze to nejde uplne vypnut... a som velmi rad, ze mam ESP!! Ja som si ho dokonca este musel doplacat... ESP v marci 09 v Polsku a na Slovensku nebolo v zaklade.. :(

Inak ked blbnut na snehu... tak na stvorkolke... a najlepsie V6 a automat prevodovka... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Maximalne odporucam!! :twisted: :twisted:
Naj na snehu je novy Golf R hehe, tie V6 nech sa strcia len robia auto nedotacave :lol: A s tym ESP tak isto potvrdzujem ze v zakrutach je to "kontrolovane"...lae urcite je tam citelny rozdiel s a bez ESP, napr nezasahuje ti do plynu az tak brutalne, takmer skoro vobec a pod... :)
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od Thorwards »

to: Platal: už se ti povedlo vypnout to ESP?

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od skuci »

já ho už jednou vypnul a to mi zase připadá že to auto je neovladatelný :D:D:D i když je to jen vnější pocit, ale jinak naprosto v poho se zapnutym ;-) kord teďko jak chumelilo tak ráno namrzlo a já sem protáhnul zatáčku trošku se zavlnil, zablikala kontrolka a jak drak jel dál bez problémů
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od Šátek »

a jak jsi ho teda vypnul?
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od skuci »

stojíš s neutrálem ... a asi na 3 sekundy podržíš tlačítko ESP a jakmile ti na přístrojovce začne blikat takový to autíčko ve smyku, tak máš vypnutý ESP a ASR. Pro zapnutí máš 2 možnosti ... 1. vypneš a znova zapneš motor, 2. zase dlouze podržíš tlačítko ESP
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od honzanun »

Tím se ale vypíná pouze ASR, nikoliv ESP...
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od skuci »

na tom knofliku máš nápis ESP, ASR je součástí tý funkce ESP, nejde vypnout jednu nebo druhou ale buď oba najednou nebo ne
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od honzanun »

Tak to s tebou nesouhlasím. Po podržení tlačítka ESP se vypne pouze protiprokluz (na dipleji se mi zobrazi ASR vyp.) a i když s ASR vyp. auto rozhodím, tak okamžitě začně zabírat ESP.

ESP je u Golfu VI nevypínatelný!!!
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od skuci »

v tom případě já to mám asi jinak než ty ... řekni mi teda proč by tam bylo napsáno ESP a né ASR ... jinak když sem to zkoušel na sněhu a zmáčknul sem to tak prostě auto i přes ručku šlo v poho do smyku a nic necvakalo :-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Uživatelský avatar
LukaSHek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 224
Registrován: 27.11.2009 21:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od LukaSHek »

Skuci, pokud to hodis pres rucku, tak muzes mit klidne i ESP zapnuty a nic ti chroustat nebude - rucka je mechanicka. Ale je pravda, že kdyz tlacitkem "vypnes ESP", tak se vypne pouze ASR (protiprokluz) a celý balík systémů ESP zůstává stejně na 40 % zapnutej.
Golf VI 1.4 | Tornado Red | "Highline look" | H7+HB4 Osram CoolBlue | LED zadní RZ + přední parkovačky | RCD510 | LED interiér | GTI pedály (nějak se to zadrhlo :-))

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od skuci »

LukaSHek píše:Skuci, pokud to hodis pres rucku, tak muzes mit klidne i ESP zapnuty a nic ti chroustat nebude - rucka je mechanicka. Ale je pravda, že kdyz tlacitkem "vypnes ESP", tak se vypne pouze ASR (protiprokluz) a celý balík systémů ESP zůstává stejně na 40 % zapnutej.
ale tak nemusí to bejt jen ručka ale vim že sem to zkoušel prostě co to dělá bez toho ale třeba teďko v sobotu sem jel večer a zkoušel sem to s vypnutym a jel sem do zatáčky a najel na led a prostě pr**l se lehce zklouzla a prostě vůbec nic, musel sem dát kontra a vyjet takže se to muselo trošku vypnout ta funkce ESP
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od Šátek »

Bohužel, ale ESP opravdu nevypínáš. Už jsem to tu jednou psal - tlačítko ESP má celý pack bezpečnostních prvků (tohle jsi psal také ty), pro jeho částečnou deaktivaci musíš podržet déle jak 1s a na přístroji začne blikat auto ve smyku a signál ASR vyp. ESP stále zůstává zapnuté, oproti ostatním generacím se u G6 ESP vypnout nedá tuším ani přes ŘJ. Audiňáci vypínají i ESP podržením déle, to jsem také zkoušel, ale cca po 7s se ti to vyplé ASR opět zapne, takže u našich aut je to k ničemu a ESP je neustále v pohotovosti.
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od skuci »

tak to se tedá omlouvám za špatné subjektivní info, ale fakt sem sem dojem měl, tak sem zase o něco chytřejší :D:D:D
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“