vypnutí ESP

Moderátor: SandrikGVI

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

vypnutí ESP

Příspěvek od platal »

tak jsem chtěl si zablbnout a ono ejhle to nejde...i při vypnutém ESP to prostě začne přibržďovat kola a tak...prej to je od roku 2008(2009) u všech aut, že to i při vypnutém ESP musí trochu fungovat to ESP. Nevíte někdo, zda je hodně složité to nastavit na vypnutí úplně??? Co vím, tak škodovka to má tak, že to stačí naprogramovat v počítači a tady to bude asi to samé...
Petr Látal (Gvines)

Jiřík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 04.03.2009 18:44

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od Jiřík »

Zdravím
Mám modelový rok 2009 a zdá se mi že při vypnutí ESP mi žádné kolo nepřibržduje.

Jiřík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 04.03.2009 18:44

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od Jiřík »

Pokus se zeptat Caravella má vyrobeného Golfa přibližně ve stejnou dobu jako já.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od platal »

Jiřík píše:Zdravím
Mám modelový rok 2009 a zdá se mi že při vypnutí ESP mi žádné kolo nepřibržduje.
A už jsi to rozhazoval do strany? Normáně tak ne, ale při rozhození stranou do zatáčky mi brnkne abs a přibrzdí se to...
Petr Látal (Gvines)

Jiřík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 04.03.2009 18:44

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od Jiřík »

Mám autí zazimováno tak na směhu nevím, ale na suchu jsem jezdil do zatáček pod plynem a vpohodě se Golfík rozgumoval bez zásahu elektroniky na jakýkoliv rychlostní stupeˇn a při vypnutým ESP mi ještě nikdy do řízení nezasáhl asistent prokluzu kol.

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od caravelle »

zdar,

no podla mojho pozorovania... ESP sa vypne... skusal som to na parkovisku.... s vypnutym ESP sa kolesa pretacali o stosest-- ;)
a nevsimol som si, ze by ABS nejako zasahovalo....
Audi S4 Dolphin grey

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od platal »

caravelle píše:zdar,

no podla mojho pozorovania... ESP sa vypne... skusal som to na parkovisku.... s vypnutym ESP sa kolesa pretacali o stosest-- ;)
a nevsimol som si, ze by ABS nejako zasahovalo....
a když jsi dal kontra volantem jako pro řízenej smyk, tak s kola nepřibržďovaly??? Jestli to dělal jen u nafty takhletak je zabííííím, ale ono to půjde vypnout, ale než zjistím, abych tím nejebnul záruku, tak to dělat nebudu....
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od honzanun »

Lidi, co vám vadí na ESP? To je jeka kdyby jste chtěli, aby brzdy nebrzdili tak jak brzdí atp. Prostě je to prvek bezpečnosti a jsem za něj vděčnej. A to že se nemůžu s autem vyblbnout na sněhu? Můžu, jen se nedá dělat takovej "bordel". A když se chci opravdu vyřádit, zajdu na motokáry :twisted:
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od platal »

honzanun píše:Lidi, co vám vadí na ESP? To je jeka kdyby jste chtěli, aby brzdy nebrzdili tak jak brzdí atp. Prostě je to prvek bezpečnosti a jsem za něj vděčnej. A to že se nemůžu s autem vyblbnout na sněhu? Můžu, jen se nedá dělat takovej "bordel". A když se chci opravdu vyřádit, zajdu na motokáry :twisted:
Mě ESP nevadí, naopak, v tomhle autě je nejlepší, co jsem kdy řídil...suprově srovnává, ale když ho vypnu, tak chci aby bylo vypnuté vše, nic víc...a btw na motokáry i na okruhu s audi S3 jsem blbnout byl...
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
LukaSHek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 224
Registrován: 27.11.2009 21:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od LukaSHek »

Když tlačítkem vypnete ESP, vypne se vám protiprokluz ASR (takže auto hrabe jako zběsilý) a další blbinky, ale jakmile jste v zatáčce na hraně a šli byste do kytek, tak vám do toho stejně elektronika hrábne a přibrzdí vás. Prostě po zmáčknutí toho tlačítka ESP (jakožto souboru funkcí) se vám vypne ASR, MSR....... atd, ale jedna ta funkce, která zasahuje v zatáčkách zůstane vždycky zapnutá... :)
Golf VI 1.4 | Tornado Red | "Highline look" | H7+HB4 Osram CoolBlue | LED zadní RZ + přední parkovačky | RCD510 | LED interiér | GTI pedály (nějak se to zadrhlo :-))

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od platal »

LukaSHek píše:Když tlačítkem vypnete ESP, vypne se vám protiprokluz ASR (takže auto hrabe jako zběsilý) a další blbinky, ale jakmile jste v zatáčce na hraně a šli byste do kytek, tak vám do toho stejně elektronika hrábne a přibrzdí vás. Prostě po zmáčknutí toho tlačítka ESP (jakožto souboru funkcí) se vám vypne ASR, MSR....... atd, ale jedna ta funkce, která zasahuje v zatáčkách zůstane vždycky zapnutá... :)
Konečně někdo, kdo se v tom vyzná, přesně tak ;-) děkuju. Jakmile blbneš trochu není problém, ale když to auto rozhodíš pořádně a chtěl by jsi ho držet bokem s hodně kotra vytočenýma kolama, tak začně brzdit ty přední kola přes ABS.

Známej závodník má teď yetiho s tím 125kw motorem TDI a plus chip na 225koní a nechal si jednotku poladit a když to vypne, vypne to natvrdo vše.

Což bych uvítal, ale zjistím nejdřív důsledky na záruku, jestli to zjistěj a tak.
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
LukaSHek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 224
Registrován: 27.11.2009 21:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od LukaSHek »

V servisu to jistí, nechal bych to až po záruce. Ale osobně si myslim, že to je úplně zbytečý, protože blbnout se dá i takhle... Novináři to sice strašně prožívaj, ale podle legislativy EU je tohle myslim od letoška ve VŠECH autech (asi kromě supersportů), takže on si člověk zvykne... Mimochodem, poslední koncernový auto, kde když člověk vypnul tlačítkem ESP bylo ZCELA vypnutý, je Audi RS4... :-D A to už je doba...
Golf VI 1.4 | Tornado Red | "Highline look" | H7+HB4 Osram CoolBlue | LED zadní RZ + přední parkovačky | RCD510 | LED interiér | GTI pedály (nějak se to zadrhlo :-))

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od platal »

LukaSHek píše:V servisu to jistí, nechal bych to až po záruce. Ale osobně si myslim, že to je úplně zbytečý, protože blbnout se dá i takhle... Novináři to sice strašně prožívaj, ale podle legislativy EU je tohle myslim od letoška ve VŠECH autech (asi kromě supersportů), takže on si člověk zvykne... Mimochodem, poslední koncernový auto, kde když člověk vypnul tlačítkem ESP bylo ZCELA vypnutý, je Audi RS4... :-D A to už je doba...
JJ ten známej mi taky říkal, že to je nařízení EU. Blbnout jde, když máš zaplé ESP můžeš si dovolit to vodit na sněhu hodně rychle v zatáčkách, ale aby to bylo fakt kontrolovaný, chce to mít vypnuté úplně... ještě zkusím někdy a někde to udělat tak, že to rozhodím a plnej plyn, jestli to nepřekoná a pak to nezasáhne.

A ještě info ohledně servisu. U nás na severu je servis cca 5km za hranicema v Německu v Bad Schandau a jezdí tam prý hodně lidí i z Prahy, je to levnější, jednání je úplně na jiné úrovni (byl jsem se známym v Porsche v Německu kam jezdí na servis od nás a to jednání je o koze a voze) a hlavně hlavní mechanik je Čech !!! Takže vše se dá domluvit česky, pokud někdo neumí německy nebo anglicky...Já tam teď někdy pojedu si domluvit servis auta, že tam budu jezdit.
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od caravelle »

dik za info, pani... to pri tej plnej kontre... sa mi zdalo, ze to auto nejde ako by malo... ale ani mne to nevadi, ze to nejde uplne vypnut... a som velmi rad, ze mam ESP!! Ja som si ho dokonca este musel doplacat... ESP v marci 09 v Polsku a na Slovensku nebolo v zaklade.. :(

Inak ked blbnut na snehu... tak na stvorkolke... a najlepsie V6 a automat prevodovka... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Maximalne odporucam!! :twisted: :twisted:
Audi S4 Dolphin grey

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: vypnutí ESP

Příspěvek od platal »

caravelle píše:dik za info, pani... to pri tej plnej kontre... sa mi zdalo, ze to auto nejde ako by malo... ale ani mne to nevadi, ze to nejde uplne vypnut... a som velmi rad, ze mam ESP!! Ja som si ho dokonca este musel doplacat... ESP v marci 09 v Polsku a na Slovensku nebolo v zaklade.. :(

Inak ked blbnut na snehu... tak na stvorkolke... a najlepsie V6 a automat prevodovka... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Maximalne odporucam!! :twisted: :twisted:
S tím servisem ještě napíšu, chci se tam zejed podívat na čumendu a pozeptat osobně.

No to ESP v tom autě je nejlepší nastavení, co jsem řídil, a to jsem jezdil už s hodně autama, pokud neberu ty sportovní. JJ do čtyřkolky chci jít taky, ale až budou money. Jezdil jsem na tom v Kanadě po parkách hardcore řekama a lesama hledat medvědy a od té doby jsem do čtyřkolky blázen.
Petr Látal (Gvines)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“