výběr správných pneumatik

Moderátor: SandrikGVI

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od Koprolit »

skuci: No já samozřejmě taky upřednostním bezpečí před "nehlukem." :-) Ale je teda pravda, že je auto tichoučký, tak jsem si říkal, že by to moná cenu i mělo. :-)

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od skuci »

mno uvidíš viď já co sem měl ty hankooky tak vim že teda občas slyšet byly, ale nebylo to nic hroznýho, a hlavně sem je vybral znova kvůli tomu protože i na mokru seděly jako ďasové ;-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od Koprolit »

Fajn, dobrý vědět. :-) Jeden ohlas živého člověka dá za 100 reklam. :-)

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od skuci »

njn víš co mě od toho odrazovali že prej japonci atd... mno ale co si budeme nalhávat co není z číny??? :D:D:D mno a protože je kámoš měl na autě tak mi řek hele vem je jsou dobrý, tak sem to risknul, koupil sem teda lehce jetý a můžu říct že sem na tom najezdil hodně kilometrů a moc se ani nesjely, držely, prostě v poho, tak když sem teďko uvažoval jakou pneu koupit, měl sem vcelku jasno ;-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od Koprolit »

Jasný. Já teda zase musím docela pochválit, ač jsem na ně moc chvály neslyšel, zimní gumy Sava. Nějaký slovinský, či co. :-) Je teda pravda, že jsem je používal jen tak v městským provozu, ale nezradily mě nikdy. :-)

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od mefix »

Dobrý den, uměl by mi pánové prosím někdo poradit z vlastní zkušenosti dobré pneu v rozměru 205/55/16 na místo Michelin Energy, které jsou moc měkké a odskakují zejména v zatáčkách, pokud jsou nerovnosti (díry). Jde mi zejména o dobré držení stopy na rovině, v zatáčkách a při nerovnostech s tím, že pneu by měly být tiché. Řadu let jsem preferoval Michelin Pilot Exalto 2, se kterými jsem byl spokojený v rozměrech 185 a 195. Bohužel Exalta v rozměru 205 jsou už více hlučnější, což mi vadí.
Testy pneu znám (odkazy na ně nepotřebuji), jde mi o vlastní zkušenosti s konkrétní pneumatikou. Máte někdo už namontované Michelin Pilost Sport 3 (letošní novinka)? Má někdo zkušenosti v uvedeném rozměru s Conti Sport Contact 2?
Díky za rady a zkušenosti.

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od caravelle »

Ja mam na mojom aute od novoty Pirelli P7... a som s nimi celkom spokojny... nemam pocit, ze by nejako "menej" drzali stopu alebo co... ale zase nejazdim nejako extremne zavodne... resp. nerezem zatacky na hranici "limitu".... teraz sa robi asi nejaka nova verzia, ktora sa vola Pirelli Cinturato P7...

mozno by stali za uvahu tie continental sport contact... uz z nazvu mozno usudit, ze su "sportove"... ale neviem... to len tak pisem... nemam osobnu skusenost...
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od Thorwards »

Jakou má Golfík rozteč šroubů?

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od caravelle »

5 x 112
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od Thorwards »

Děkuji

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od Thorwards »

Jak je možné, že jsem našel originál kola VW, relativně zánovní podle mě tak z Golfa V možná IV s roztečí 5*100, to VW změnilo rozteč?

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od caravelle »

G IV ma rozmer 5 x 100
G V a G VI ma rozmer 5 x 112
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od Thorwards »

Jééé proč to změnili, jsem mohl mít takový krásný kola na zimu...

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od Thorwards »

Jaké máte zimní pneumatiky? Jak jste s nimi spokojeni co se týká jizdních vlastností, hluku, spotřeby, opotřebení a jestli se můžu zeptat, kolik jste za ně dali? Koukám po nějakých 16". V servisu kam jezdím už hodně let a celkem jim věřím, mi doporučují nějaké Nokiany, ale co jsem koukal na tento test: http://news.auto.cz/pneu/adac-testy-zim ... r16-h.html" onclick="window.open(this.href);return false; tak na tom nejsou zrovna dobře. Jak moc může být tento test objektivní? V 15" jsou výskedky stejných modelů jiné, to mě trochu zaráží. Jinak za Nokiany po mě chtějí 1780 Kč, což mě přijde i jako pěkná cena.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od Pantani »

A to jako v červenci/srpnu koukáš po zimákách? 8O

Nokian tu někdo má, já bych si je teda asi nekoupil (z čistě subjektivních důvodů), ale někdo tu na tom jezdí. Důležitý v těch testech není jen absolutní pořadí, ale taky odstup - např. jestli je brzdná dráha třeba z 30 metrů o metr delší a to už znamená pořadí o X míst dozadu, tak je to asi jedno. Je to vždycky o poměru výkon cena a kolikrát si musíš i vybrat co preferuješ - hlučnost, spotřebu, vlastnosti. Pro mě je zimní pneu hlavně o vlastnostech a bezpečnosti a moc se mi na tom šetřit nechtělo, ale je to na tobě. Já mám jiný kola, tak asi nemá cenu abych ti sem něco konkrétního zrovna já psal.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“