výběr správných pneumatik

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od caravelle »

ja mam michelin aplin .. ci ako sa presne volaju... spokojny neskopojny?? skor nespokojny... ale to uz bude asi tym ze su zjazdene.. ;-)
ale teraz planujem kupovat nove na zimu... dunlop wintersport, goodyear UG 7+, continental wintersport....

alebo som nakloneny aj lacnejsej alternative... a to matador MP59....

dokonca si myslim, ze tie matadorky by mohli bytuplne postacujuce... uvidime...
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od Thorwards »

Já vždycky vybírám strašně dlouho, tak raději začínám vybírat s předstihem :-) Mě v servisu tvrdili, že o tom testu pneumatik na který jsem tu nechával odkaz vědí a že se jim to nezdá moc objektivní, že prý vždycky vyhraje něco co se vyrábí v německu, protože ten test je dělanej tam, ale jestli je to pravda nebo ne to nevim. Každopádně na 206tce mam Nokiany co mi doporučili a jsem s nima maximálně spokojenej, najel jsem na nich cca 40.000km a ještě 20.000km podle mě zvládnou. Na sněhu jsou super, spotřeba proti letním nestoupá a hlučný taky moc nejsou. Na druhou stranu taťka má Nokiany taky, ale nějaký jiný model a ty jsou naopak děsný,rychle se sjížděj, na sněhu nic moc a kde jsou uplně příšený je voda, jak trochu naprší, tak kloužou jak blázen, tak nevim... Jinak ten model co mam na 206tce se už samozřejmě nedělá, jinak by jsem to měl jasný a neřešil bych to.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od mefix »

http://www.e-pneu.cz/testy_pneu.php?PHP ... 5MCUh%2Cv2" onclick="window.open(this.href);return false;
Na tomto odkazu jsou další testy, ber je opravdu jen orientačně, většinou jsou nastaveny tak, aby vyhrála ta guma, co je zrovna nová a kdo má zájem na reklamě výrobku, resp. kdo platí testy.
Měl by sis dát priority, co od zimních pneu čekáš. Chceš, aby byly dobré na sněhu a ledu nebo měly naopak dobré vlastnosti na suché silnici a co nejvíce se přiblížily jizdním vlastnostem letních pneu, aby držely směr, seděly v zatáčkách atd...
Pokud se takto podíváš na dílčí výsledky testů v jednotlivých kategiriích, dá se už něco vybrat dle tvých priorit.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od Pantani »

Thorwards:
no já jsem koukal, že moje zimní jsou v tebou odkazovaným testu někde tak v půlce nebo za půlkou, ale to je 205/55 R16. V testu, kterej se týkal 225/45 R17 byly někde v 1. půlce, přičemž se účastnili v podstatě ti samí výrobci se stejnýma modelama jen jiných rozměrů. A teď se v tom vyznej :|
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od mefix »

Delší dobu používám Alpiny (A2+A3) a je mi celkem fuk, že nejsou hodnoceny jako nej top. Pro mne jsou vynikající, protože na suché silnici a do zatáček se chovají jako dobré letní pneu (drží směr, jsou stabilní, mají tvrdé bočnice, jsou tiché, neodskakují) a to je to, co od nich chci. Nejezdím na hory, minimálně mimo město, takže požaduju jiné vlastnosti od zimních pneu, než ten, kdo žije v horských oblastech nebo musí denně do práce do jiného města za každého počasí. Bohužel skloubit u zimní pneu výborné jízdní vlastnosti (blížící se letní pneu) a dobrý záběr na sněhu nebo ledu je asi asi dost složité.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od Thorwards »

Já bych rád kombinaci všech těch vlastností a pokud to nejde, tak bych raději nějakou bezpečnější, která dobře drží na sněhu, ledu a vodě. Sice do hor pojedu tak dvakrát za rok, ale nechtěl bych aby mě to někde ulítlo.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od mefix »

Pak bych asi doporučil Continental TS830.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od Pantani »

... a nebo třeba ty Dunlop SP Winter Sport 3D. Kdysi, když jsem sháněl zimáky, tak mi je 2 prodejci doporučovali, ale tenkrát už nebyly k sehnání.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od mefix »

Oni jsou schopni doporučit, co mají zrovna skladem, resp., co nakoupili za málo a potřebujou se toho zbavit. Je to také o osobní zkušenosti se značkami. Dunlop jsem měl celkem 2x, jednou letní a jednou zimní (předchůdce W3D). Byl jsem nakonec rád, že jsem se těch zimních zbavil během měsíce a ty letní jsem dojezdil cca na 50% a šli pryč taky. Tím nechci říci, že jsou W3D zcela nevyhovující, jel jsem s několika auty, co je měly obuty. Přímo neurazí, ale také neosloví. V jednom případě byly dost sjetý a pak hučely. Na podzim jistě některé firmy přijdou s novými modely pneu. Ta perioda u zimáků je cca každé 4 roky (dle značky). Takže se dá očekávat nejspíše nový Dunlop a kdo ví, co ještě...
Obecně to je těžký něco vybrat. Uvítal bych jako službu od renomovaných servisů si vyzkoušet sadu pneu. Pokud by servis měl obutý na cca 2 rozměrech ráfků 4-5 pneu od různých značek a jejich top modely (zimní i letní) a komplet by se namontoval na mé auto k vyzkoušení, pak bych to uvítal. Stačí mi jeden den na vyzkoušení a jsem ochotný za to zaplatit půjčovné do 1000,- Kč/den. V případě, že si pak nějakou sadu pneu koupím, zaplatil bych jen za montáž/demontáž té testovací sady (tedy řádově 300-500 za 4 ks). V případě testu druhé sady nějaké sleva za půjčení by byla příjemná. Záloha za pneu a ráfky by mi nevadila. I tak si myslím, že bych významně ušetřil nejen čas, nervy, ale i peníze. Myslím si, že servis by na tom nikdy nemohl prodělat. Krádež nehrozí, protože servis má zálohu a poškození pneu nebo ráfku zákazníkem je také uhrazeno složenou zálohou. Za život jsem si s pneu naběhl několikrát a prodej použitých pneu, byť téměř nových, je dost prodělečný a stojí to další čas a náklady s výběrem jiných pneu a jejich montáží. Divím se, že nikdo s nějakou takovou službou ještě nepřišel.
Naposledy upravil(a) mefix dne 06.08.2010 22:08, celkem upraveno 2 x.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od Pantani »

mefix píše:Oni jsou schopni doporučit, co mají zrovna skladem, resp., co nakoupili za málo a potřebujou se toho zbavit. je to také o osobní zkušenosti se zančkami...
No tenkrát jaře už se nedalo sehnat vůbec nic, ten člověk mi to doporučoval podle sebe, ne podle skladu. Všechno pro mě objednával odjinud a ani nevěděl, co tam budou mít (po dohodě ověřoval a volal mi zpátky). Nakonec jsem od něho vzal Pirelli Winter Sotozero II, protože už nic jinýho, podle mýho rozumnýho, nebylo - všichni výrobci už dělali letní a doprodávaly se zásoby.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od mefix »

Pánové, vyberem ty správné pneu na zimu/léto? Rád bych znal vaše zkušenosti.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od mefix »

Michelin přišel s Alpin A4 http://www.michelin.de/de/front/affich. ... 0301185222" onclick="window.open(this.href);return false;, zatím to není na CZ, ale odkaz je z webu DE. Trochu mě zaráží ten šípovitý vzor. Poslední léta byl na ústupu a Michlin ho ještě u zimních nikdy nepoužil. Naposledy jsem měl šípovitý Dunlop M3 a co se týče vedení a hlavně v zatáčkách to bylo spíš hrozný.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od Thorwards »

Jak se poznají originál VW elektrony? Mám možnost jedny koupit a nejsem si jistý zda to jsou originály.

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od caravelle »

Thorwards píše:Jak se poznají originál VW elektrony? Mám možnost jedny koupit a nejsem si jistý zda to jsou originály.
Z druhej strany je tam vyrazeny znak VW... je tam VW cislo... myslim cislo typu: 1K0 071 497... ak to zacita tym 1k0... to je myslim, ze z golfu 5 alebo 6... (ak sa nemylim)....

a potom podla katalogu VW... si ich mozes porovnat.... podla fotky... ale to cislo ti to presne "poviem" ci su z VW
Audi S4 Dolphin grey

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od Pantani »

caravelle píše:Z druhej strany je tam vyrazeny znak VW... je tam VW cislo...
Předpokládám, že to platí pro kterýkoliv originální kola VW?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“