výběr správných pneumatik

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od caravelle »

malo by to tak byt... dokonca niektore disky napr. BBS , co sa davali na passaty W8... na ich dizajn ma copyright priamo VW... a BBS ti ani nepreda priamo ten disk... alebo cast disku v pripade poskodenia (kedze su to 2dielne disky)...

ja co som zatial mal/vidiel origo vw alebo skoda disky... vzdy bolo vzadu cislo z vw... z ich systemu oznacovania dielov.... a ak si nie si isty ci to cislo je z vw systemu... staci cez ETKU preverit, ak ju nemas tak opisat... dojst do vw-predaj nahr. dielov (resp. tam maju diely celeho koncernu vacsinou) a vypytat si ze mas zaujem o disk s takym cislom a oni ti povedia, ze kolko stoji alebo ze ho nemaju v systeme... dokonca v systeme je aj v pripade, ze sa uz ukoncila jeho vyroba....
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od Thorwards »

Tak z obchodu nakonec sešlo, pán byl lehce nesolidní. Každopádně děkuji za radu. Teď ladim zimní pneu, rozhoduji se mezi Nokianem WR g2 a Goodyearem UltraGrip 7+. Máte někdo s těmito pneu zkušenosti?

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od Pantani »

Thorwards píše:Tak z obchodu nakonec sešlo, pán byl lehce nesolidní.
Copak se stalo? :roll:
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od TSIman »

Thorwards píše:Tak z obchodu nakonec sešlo, pán byl lehce nesolidní. Každopádně děkuji za radu. Teď ladim zimní pneu, rozhoduji se mezi Nokianem WR g2 a Goodyearem UltraGrip 7+. Máte někdo s těmito pneu zkušenosti?

Nokiany jsem měl, ale jen rok než jsem je prodal i s autem. Držely na cestě dobře, nejezdil jsem však nějak závratně rychle. Ale jakou mají výdrž nevím.

Já jsem koupil Continental TS 830, dobrá v testu, dobrá cena a dobré reference od kámošu.
Na služebním mám Barumy a to jsou gumy na h...., všichni jedou a já stojím :| Kupovali jsme dříveFuldy, ale v rámci úspor jsme přešli na Barumy, ušetřené 300,-Kč na ks, ale gumy hrozné, nedrží a taky nevydrží. Hodně špatná investice.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od Thorwards »

Pantani píše:
Thorwards píše:Tak z obchodu nakonec sešlo, pán byl lehce nesolidní.
Copak se stalo? :roll:
Měl jsem je zamluvené a byl jsem s prodejcem dohodnutý na předání a když jsem vyrazil a volal abych si potvrdil předání, tak mě sdělil, že už je prodal a ještě se divil, že mi to přijde divné.

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od caravelle »

thorwards: no proste k0k0t...

inak ja mam dobre referencie na GY UG 7+ ( a aj som ich jednu zimu mal...) .... poradte nejaku stranku.... kde ich kupit... lebo na nejlevnejsipneu.cz su dost drahe... cca. 90 €/kus (2294,- Kč)...

dik
Audi S4 Dolphin grey

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od miromen »

TSIman píše:
Thorwards píše:Tak z obchodu nakonec sešlo, pán byl lehce nesolidní. Každopádně děkuji za radu. Teď ladim zimní pneu, rozhoduji se mezi Nokianem WR g2 a Goodyearem UltraGrip 7+. Máte někdo s těmito pneu zkušenosti?

Nokiany jsem měl, ale jen rok než jsem je prodal i s autem. Držely na cestě dobře, nejezdil jsem však nějak závratně rychle. Ale jakou mají výdrž nevím.

Já jsem koupil Continental TS 830, dobrá v testu, dobrá cena a dobré reference od kámošu.
Na služebním mám Barumy a to jsou gumy na h...., všichni jedou a já stojím :| Kupovali jsme dříveFuldy, ale v rámci úspor jsme přešli na Barumy, ušetřené 300,-Kč na ks, ale gumy hrozné, nedrží a taky nevydrží. Hodně špatná investice.
Taky jsem pořidil TS830. Posledni 2 roky vyhravaji testy, reference od uživatelu jsou pozitivni a za cenu 1280kč si myslim že neni lepši koupě.
1.2 TSI 77kw

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od miromen »

caravelle píše:thorwards: no proste k0k0t...

inak ja mam dobre referencie na GY UG 7+ ( a aj som ich jednu zimu mal...) .... poradte nejaku stranku.... kde ich kupit... lebo na nejlevnejsipneu.cz su dost drahe... cca. 90 €/kus (2294,- Kč)...

dik
16?

http://www.pneunet.cz/pneumatiky/205-55-16-zimni" onclick="window.open(this.href);return false;
1.2 TSI 77kw

voodoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 11.05.2010 07:02

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od voodoo »

caravelle píše:thorwards: no proste k0k0t...

inak ja mam dobre referencie na GY UG 7+ ( a aj som ich jednu zimu mal...) .... poradte nejaku stranku.... kde ich kupit... lebo na nejlevnejsipneu.cz su dost drahe... cca. 90 €/kus (2294,- Kč)...

dik
mne sa osvedcilo http://www.pneumat.sk/

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od caravelle »

dakujem za tipy. idem to omrknut...
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od Thorwards »

Tak už jsem to nevydržel a objednal jsem si ty Goodyear UltraGrip 7+, sleduju ty ceny a už to začíná stoupat, měl jsem je koupit už v srpnu, to jsem je našel o 500,- Kč levnější. Podle toho co jsem načetl na netu a podle toho co jsem se bavil s prodejcem, tak by měl být oproti Nokianům rozdíl opravdu znát, akorát jsem četl, že se více sjíždějí, tak toho se trochu bojim, abych nekupoval na další zimu další sadu. Jinak díky všem za rady. Teď ještě musim vybrat nějaké disky. Chtěl jsem originální, ale ty jsou cenově uplně mimo, tak to vidim asi na nějaký Dezenty nebo něco takového. Líbí se mi Dezent RE dark, akorát nevim, jestli v 16 nebudou černý kola vypadat trapně.

voodoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 11.05.2010 07:02

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od voodoo »

tak som tiež nevydržal a radšej objednal. Rozhodoval som sa medzi GY UG7+ a Continental TS830. Nakoniec som objednal TS830 195-65-R15 4ks za 202,6EUR.

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od TSIman »

miromen píše:
TSIman píše:
Nokiany jsem měl, ale jen rok než jsem je prodal i s autem. Držely na cestě dobře, nejezdil jsem však nějak závratně rychle. Ale jakou mají výdrž nevím.

Já jsem koupil Continental TS 830, dobrá v testu, dobrá cena a dobré reference od kámošu.
Na služebním mám Barumy a to jsou gumy na h...., všichni jedou a já stojím :| Kupovali jsme dříveFuldy, ale v rámci úspor jsme přešli na Barumy, ušetřené 300,-Kč na ks, ale gumy hrozné, nedrží a taky nevydrží. Hodně špatná investice.
Taky jsem pořidil TS830. Posledni 2 roky vyhravaji testy, reference od uživatelu jsou pozitivni a za cenu 1280kč si myslim že neni lepši koupě.

1280,- je fakt dobrá cena, já je koupil za 1374,- http://www.rajpneu.cz" onclick="window.open(this.href);return false; a k tomu ocelové disky za 870,-Kč.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od swenak »

Nejsem sice GVI, ale to snad nevadí. Mám jiný dotaz, více základní. Jaký zvolit rozměr? Letní mám 225 / 40 / R18. Můžu koupit jen gumy a přezout, nebo koupit i nové disky (to jěště nevím právě jaké, asi 17" original GTI) a tak řeším, co udělat. Nejradši bych měl 2 sady disků, přeci jen, jedno přezutí je u nás tak kolem 800-1000 Kč, to je 2x ročně a to už se jiný pár disků oplatí. Díky.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: výběr správných pneumatik

Příspěvek od Pantani »

Já přezouvám, bo origoš disky vyjdou strašně draho a nepočítám, že bych to auto měl tak strašně dlouho, že by se to vyplatilo. Ale třeba je to chyba... Pokud bych měl možnost koupit někde letní 18", koupím je, ale do té doby budu spokojeně přezouvat. Jo a pokud necháš v servisu jen přeházet kola, tak počítej, že jim tam taky něco necháš (samo že ani zdaleka né tolik)
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“