17" kola na GVI

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

17" kola na GVI

Příspěvek od G3-lower »

Pánove potřebuju radu pro kamaráda.

Má GVI s origo 15" šíře 6,5 ET 50 gumy 195/65/15


Chce kupovat 17" šíře 8" ET 30 http://www.alubazar.cz/new/index.php?pa ... il&id=5229" onclick="window.open(this.href);return false;
Gumy na to 225/45/17

Chce vědět zdali to nebude dělat nějaké problémy. Já si myslim, že by neměl být problém :D

Smurf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 17" kola na GVI

Příspěvek od Smurf »

Já bych měl trochu strach, to ET už je dost malé. K tomu ještě širší pneu a disk a podle mého výpočtu to půjde ven proti původním skoro o 4 cm. Já mám třeba na svém 7" disk a ET38 a to mi přijde tak akorát vytažené i když třeba boky auta už se mi dost špiní. Tyhle by podle mě mohly chytat lemy, doporučoval bych při téhle šířce ET maximálně 40.

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: 17" kola na GVI

Příspěvek od skuci »

Smurf píše:Já bych měl trochu strach, to ET už je dost malé. K tomu ještě širší pneu a disk a podle mého výpočtu to půjde ven proti původním skoro o 4 cm. Já mám třeba na svém 7" disk a ET38 a to mi přijde tak akorát vytažené i když třeba boky auta už se mi dost špiní. Tyhle by podle mě mohly chytat lemy, doporučoval bych při téhle šířce ET maximálně 40.
takže 7x17 ET 48 (225/45/17) bude naprosto v pohodě a sneslo by to i podložky tak cca 1 - 2 cm jo???
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: 17" kola na GVI

Příspěvek od skuci »

čus hele mám tady možnost koupě jednějch hezkejch koleček ... 7,5 x 17 (225/45/17), ET 35, co vy na to jak to bude s bokama, občas jezdim plně naložen tak nechci aby kola dřely, jak to vidíte vy??? :-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

carvi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 14.12.2009 19:33

Re: 17" kola na GVI

Příspěvek od carvi »

tak ja se taky zeptam... rad bych 18 ale nechci drit . chci abych nebral o lemy o podbehy a mohl jet ve 4 a nemusel vytahovat blatniky .proste zadny zasahy. .gumy chci rozhodne s nejakym nizsim profilem.. takze by mne zajimalo jestli to to auto snese? popr, jake rozmery 18 palcovych kol by ste mi doporucili? a jake nizkoprofilove pneu na to? plus jeho rozmer? mnohokrat diky:)

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: 17" kola na GVI

Příspěvek od skuci »

carvi píše:tak ja se taky zeptam... rad bych 18 ale nechci drit . chci abych nebral o lemy o podbehy a mohl jet ve 4 a nemusel vytahovat blatniky .proste zadny zasahy. .gumy chci rozhodne s nejakym nizsim profilem.. takze by mne zajimalo jestli to to auto snese? popr, jake rozmery 18 palcovych kol by ste mi doporucili? a jake nizkoprofilove pneu na to? plus jeho rozmer? mnohokrat diky:)
mrkni sem hele

http://www.pneumatiky.cz/Alu-kola/VW/GO ... od-2008/18

tak si zadej pro bližší specifikaci i motorizaci, já když sem teďko objednával kola, tak sem tam volal a bylo mi řečeno že ty kola jsou schválený a prověřený ministerstvem dopravy a že by měli bez problémů jít na auto ;-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: 17" kola na GVI

Příspěvek od skuci »

mno takže hele pánové ... můžu Vám říct zážitek ... 7,5 x 17, ET 35, 225/45/17 ... a co se týká drhnutí takže ... zadek je na první pohled akorát, ale i při větší zátěži je to naprosto v poho, včera sme jeli ve 4 po dálnici v hupech a nedrhlo si takže je to OK a co se týká předku při rovnejch kolech asi tak o 1 cm vylejzaj z blatníků ... není to zas tak hrozný ale myslim že tak na hraně ... jo jinak bych teda já osobně řek že širší už by mohl být krapet problém, ale pokud to chcete zkusit, klidně. Jinak pokud chcete vidět fotky vejděte do sekce http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=230&t=143055 (ne)Jen můj Golf VI ;-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“