Záměna zádních kol pravé <=> levé

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
-Jouda-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.08.2009 13:22

Záměna zádních kol pravé <=> levé

Příspěvek od -Jouda- »

Cus,

vcera jsem si nechaval menit komplety ze zimnich zpet na letni. Ze jsem si pri sundavani na podzim kola popsal(PredniPrave,PL,ZP,ZL), jsem si vzpomel az vcera odpoledne az jsem byl ze servisu doma a kola uz byly vymenene. Schvalne jsem se letel kouknout, jak to tam nahazeli a predni sedej. Ale zadni jsou mezi sebou prohozene. Tzn. toci se v opacnem smeru jako se tocily minulej letni pulrok(cca 6tis km). Na pneumatikach(michelin energy saver 205/55 R16) jsem zadnej symbol smeru otaceni nenasel. Takze predpokladam ze to nicemu nevadi??

Predem diky za nazory

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměna zádních kol pravé <=> levé

Příspěvek od caravelle »

pokial viem su tri druhy pneu:

smerove: na pneu je nakreslena sipka smeru otacania - tie sa musia dat tak, aby sipka smerovala smerom otacania pneu dopredu
symetricke: nic tam nie je - je jedno ako ich das
asymetricke: su oznacene vonkajšok a vnutrajšok (inside, outside) - davaju sa tak, aby si napis OUTSIDE videl, ked je koleso nahodene na aute
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: Záměna zádních kol pravé <=> levé

Příspěvek od honzanun »

To máš v pohodě, jestli nejsou směrový, tak je to OK. Můj brácha byl minulej měsíc nechávat měnit pneumatiky. Přední má 245 a zadní 265. No, a ty debilové to vyměnili tak, že dopředu dali vedle sebe na levo 245 a a na pravo 265, a vzadu zase na levo 265 a napravo 245. A to si říkají páni technici... :lol:
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Uživatelský avatar
-Jouda-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.08.2009 13:22

Re: Záměna zádních kol pravé <=> levé

Příspěvek od -Jouda- »

honzanun píše:To máš v pohodě, jestli nejsou směrový, tak je to OK. Můj brácha byl minulej měsíc nechávat měnit pneumatiky. Přední má 245 a zadní 265. No, a ty debilové to vyměnili tak, že dopředu dali vedle sebe na levo 245 a a na pravo 265, a vzadu zase na levo 265 a napravo 245. A to si říkají páni technici... :lol:
Ty vole, tak to je masakr :lol: No a to nebyl predpokladam autorizovany servis?

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: Záměna zádních kol pravé <=> levé

Příspěvek od honzanun »

Brácha má Mercedes ale nechával to přezout v autorizovaným servisu Hondy... Ale i tak. Ta stejná firma prodává i Mercedesy, tak to měli vědět...
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

amlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.03.2010 14:41

Re: Záměna zádních kol pravé <=> levé

Příspěvek od amlik »

nřekl bych, že je to v "pohodě" ...nejde vůbec o to,že nejsou asymetrický, ale o to, že se zhruba 7000 km jak píšeš točily jednym směrem ,,,ta guma pracuje,tře se a zvyka si na svůj směr...na toto si zvykne už po nějakých 1000 km a ty když je otočíš , hrozí že ti praskne,jelikož se toči v opačnym směru ..dostávají jinou rotaci a to se jim nemusí líbit.

Uživatelský avatar
-Jouda-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.08.2009 13:22

Re: Záměna zádních kol pravé <=> levé

Příspěvek od -Jouda- »

amlik píše:nřekl bych, že je to v "pohodě" ...nejde vůbec o to,že nejsou asymetrický, ale o to, že se zhruba 7000 km jak píšeš točily jednym směrem ,,,ta guma pracuje,tře se a zvyka si na svůj směr...na toto si zvykne už po nějakých 1000 km a ty když je otočíš , hrozí že ti praskne,jelikož se toči v opačnym směru ..dostávají jinou rotaci a to se jim nemusí líbit.
Hmm...tak to asi teda radsi o vikendu prehodim. Zpatky do servisu uz s tim nepojedu. Prehodim to rucne a bude to.
Diky

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Záměna zádních kol pravé <=> levé

Příspěvek od mefix »

-Jouda- píše:
amlik píše:nřekl bych, že je to v "pohodě" ...nejde vůbec o to,že nejsou asymetrický, ale o to, že se zhruba 7000 km jak píšeš točily jednym směrem ,,,ta guma pracuje,tře se a zvyka si na svůj směr...na toto si zvykne už po nějakých 1000 km a ty když je otočíš , hrozí že ti praskne,jelikož se toči v opačnym směru ..dostávají jinou rotaci a to se jim nemusí líbit.
Hmm...tak to asi teda radsi o vikendu prehodim. Zpatky do servisu uz s tim nepojedu. Prehodim to rucne a bude to.
Diky
Občas jsem potřeboval pneu také otočit a žádné potíže jsem neměl a prasknutí je nesmysl. Nevidím důvod to neudělat, pokud si to situace vyžaduje. Jediné, co může být, že pneu bude táhnout - což je pro mne dost podstatný problém. Případně chvíli nebude na mokru sedět, než se běhoun ojede do nového směru.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Záměna zádních kol pravé <=> levé

Příspěvek od Thorwards »

Chystám se nahodit na auto zase zimáky, vždycky jsem jezdil do pneuservisu, ale mam dvě sady kol včetně disků, tak si to chci letos vyměnit sám. Je nějaký systém jak prohazovat kola? Přední za zadní nebo je to jedno? Někde jsem četl, že kola s větším závažím se dávají na zadek.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Záměna zádních kol pravé <=> levé

Příspěvek od mefix »

Zásadní hledisko při záměně kol je pro mně fakt, aby auto nikam netáhlo.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Záměna zádních kol pravé <=> levé

Příspěvek od Thorwards »

Kdyby mi to někam táhlo nebo vibrovalo řízení, tak bych pak jel do servisu. Spíš mi jde o to aby se sjížděly rovnoměrně a měl jsem to nasazený tak jak se to má. Lepší vzorek patří na předek nebo na zadek?

Uživatelský avatar
mic007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 17.02.2008 17:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměna zádních kol pravé <=> levé

Příspěvek od mic007 »

Kola s lepším vzorkem patří na předek (ve předu se více sjíždí). Jinak přehazuj kola ze předu dozadu, vždy dodržuj stranu vozidla. To znamená, pravý přední bude pravý zadní, ne nalevo.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Záměna zádních kol pravé <=> levé

Příspěvek od Thorwards »

Super, tak v pátek na to vlítnu. Díky moc

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Záměna zádních kol pravé <=> levé

Příspěvek od mefix »

Thorwards píše:Kdyby mi to někam táhlo nebo vibrovalo řízení, tak bych pak jel do servisu. Spíš mi jde o to aby se sjížděly rovnoměrně a měl jsem to nasazený tak jak se to má. Lepší vzorek patří na předek nebo na zadek?
Pokud táhnou pneu tak s autem v servisu nic neuděláš, protože s ním nic není, resp. s ním nic udělat nejde.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměna zádních kol pravé <=> levé

Příspěvek od pino.t »

U zimáků je lepší dávat lepší kola na hnací nápravu, aby ses zvládl prohrabat sněhem lépe.
Ale u letních je vhodnější dát lepší gumy na zadní nápravu, aby se dal lépe uřídit smyk.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“