Šrouby na kola

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Šrouby na kola

Příspěvek od Black Dragon »

Nevíte někdo, když má Golf litý kola a když je budu na zimu měnit na plecháče jestli budu muset měnit i jiný šrouby, nebo tam ty z liťáků pasujou? Vím že třeba u Citroenů se musí měnit i šrouby kvůli jinému tvaru dosedací plochy disku a kvůli délce. Zima se blíží a já chci být připraven. 8) Díky

Uživatelský avatar
AlexK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 19.08.2010 15:37
Bydliště: Praha

Re: Šrouby na kola

Příspěvek od AlexK »

Pokud nebudou mít hliníkáče stejný dosedací polchy jako plecháče budeš šrouby MUSET MĚNIT, také se stane na 99%, že nebudeš mít stejnou délku šroubů pro plechy a hlíny. To je ale normálka já sebou vozím i jiný šrouby na dojezdovku, život je změna :mrgreen:

stileman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 02.09.2009 21:11

Re: Šrouby na kola

Příspěvek od stileman »

Pokial mas original hlinikove disky od VW tak tam budu skrutky s polguľovým sedlom a tie sa pouzivaju aj na ocelove disky. Pokial vsak mas nie-original hlinikove disky VW tak tam budu s velkou pravdepodobnostou skrutky s konusovou hlavou a v tom pripade budes musiet dokupit skrutky so spravnym tvarom sedla a spravnou dlzkou.

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Šrouby na kola

Příspěvek od Black Dragon »

stileman píše:Pokial mas original hlinikove disky od VW tak tam budu skrutky s polguľovým sedlom a tie sa pouzivaju aj na ocelove disky. Pokial vsak mas nie-original hlinikove disky VW tak tam budu s velkou pravdepodobnostou skrutky s konusovou hlavou a v tom pripade budes musiet dokupit skrutky so spravnym tvarom sedla a spravnou dlzkou.
No to jsem pořeboval vědět. Auto by mě mělo přijít v půlce října na origo liťákách a právě to nemám na čem vyzkoušet a chci být připraven, na vysočině je zima brzo. :roll: Díky za info.

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Šrouby na kola

Příspěvek od TraI »

Dá se říci, že šrouby z orig. VW alu (Wellington např.) budou pasovat na jiné org. VW alu, které mají odlišné ET? Omlouvám se za dotaz techničtěji vzdělaným - teď si neuvědomuju souvislosti nákresu disku...
Mám ET 50, budu mít ET 42.
Mělo by to být snad jedno resp. stejné.
VW orig. alu mají tuším M14x1,5 dl. 26,7 mm s (půl)kulovou dosedací plochou, doufám také vždy stejného R (té koule :).
Díky

Dodatek... i když při pohledu na tohle schéma bych skoro řekl, že i ET rozhoduje o potřebné délce šroubů
Obrázek

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Šrouby na kola

Příspěvek od TSIman »

Black Dragon píše:
stileman píše:Pokial mas original hlinikove disky od VW tak tam budu skrutky s polguľovým sedlom a tie sa pouzivaju aj na ocelove disky. Pokial vsak mas nie-original hlinikove disky VW tak tam budu s velkou pravdepodobnostou skrutky s konusovou hlavou a v tom pripade budes musiet dokupit skrutky so spravnym tvarom sedla a spravnou dlzkou.
No to jsem pořeboval vědět. Auto by mě mělo přijít v půlce října na origo liťákách a právě to nemám na čem vyzkoušet a chci být připraven, na vysočině je zima brzo. :roll: Díky za info.

Dojezdové kolo je plecháč, tak to snad mají s hlínama sladěno

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Šrouby na kola

Příspěvek od caravelle »

vw group elektrony by mali mat vsetky rovnake sroby... mne pasovali sroby na 16tky plechy, 16tky elektrony VW a aj 17tky elektrony Skoda....
Audi S4 Dolphin grey

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“