Poškozená pneumatika, dotaz na pneuservis

Moderátor: SandrikGVI

ELEmental
Člen klubu
Příspěvky: 44
Registrován: 02.07.2011 12:38

Poškozená pneumatika, dotaz na pneuservis

Příspěvek od ELEmental »

Ahoj,
pořídil sem na inzerát alu kola z pneuservisu. Podmínkou slevy na alu byl nákup i pneu ze stejného pneuservisu, klasika... Stejně sem nějaké potřeboval, a se soukr. autem tak často nejezdím, řekl sem si že mi budou stačit jeté. Samozřejmě byli dražší, pneuservis chce vydělat, ale budiš. Pirelli 205/45 R17 94V. Nejsem odborník, moc tomu nerozumím, proto se chci zeptat Vás tady na fóru.
Všiml sem si až po pár dnech doma, ještě sem je ani neobul, u jedné pneu je vykouslej kus (délka asi 3cm výška 1cm a hloubka zhruba 1cm). Ještě tam ten kousek na krajíčku drží.... Je to zrovna v místě kam zapadá disk, takový ten rantl je v tom místě pryč:-) Osobně si myslím že ten rantl má chránit disk před poškozením. Pneu prodány s tím že jsou ojeté, o poškození nebyla řeč. Cena nejmenší taky nebyla(samozřejmě bez účtenky). Tudíš sem reklamoval, zatím jen po telefonu. Bylo mi řečeno že to není závada, kolo je 100% použitelné, a jiné stejně teď nemá. Prý ale abych byl spokojen pokusí se nějaké jiné 2 sehnat, nebo mi to nějakou vulkanickou metodou opravy...

Je to podle Vás opravdu tak zanedbatelná závada (kdyžtak se pokusím i nafotit) ?

Děkuji za reakce
VW Golf VI 1.2 TSI 63kW Comfort edition

MA.RTI.N
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 15.07.2008 21:20

Re: Poškozená pneumatika, dotaz na pneuservis

Příspěvek od MA.RTI.N »

Pokud je poskozenej jen ten rantl tak bych se toho nebal. Sam sem podobny prodal z byvaleho vozu a neni s nema problem.

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Re: Poškozená pneumatika, dotaz na pneuservis

Příspěvek od misodk »

mna zaujal ten rozmer 205/45 R17. mas taky v TP ? lebo standardny schvaleny rozmer by mal byt 205/50 R17 alebo 225/45 R17.
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

ELEmental
Člen klubu
Příspěvky: 44
Registrován: 02.07.2011 12:38

Re: Poškozená pneumatika, dotaz na pneuservis

Příspěvek od ELEmental »

No nemam ho v TP, ale nekdo to tu nabizel. Zapsani do TP.
Ikdyz se priznam ze jsem nadtim, nejak neuvazoval, ze by to mohl byt problem... :-(
VW Golf VI 1.2 TSI 63kW Comfort edition

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Re: Poškozená pneumatika, dotaz na pneuservis

Příspěvek od misodk »

pristup predajcu sa mi moc nepozdava. taky rozmer ti vobec nemal predat, pokial vedel, ze to chces na G6. mas s tym zbytocnu robotu, zapisovat to do TP a neviem, ci to bude take jednoduche. podla mna tak ako v SR aj u Vas je to na pokutu - jazdit na pneu, ktorych rozmer nemas v TP.
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Poškozená pneumatika, dotaz na pneuservis

Příspěvek od SandrikGVI »

no zajímalo by mě za kolik to bylo?? jaká byla sleva?? protože sis koupil gumy který nemáš v techničáku, jsou jetý a tedka ještě jedna je poškozená...ty gumy i zadarmo jsou drahý :negative: ...že ti to za to stálo?? :negative: taky jsem nad tim přemejšlel ale rozdíl oproti nové a jete mě přesvědčil...a ještě když budeš účastníkem nehody a někdo se bude štourat jakej máš rozměr gum na autě a v techničáku a nebude to sedět nechaji ti všechno zaplatit :!: :!:

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Poškozená pneumatika, dotaz na pneuservis

Příspěvek od svatan »

SandrikGIV píše:... taky jsem nad tim přemejšlel ale rozdíl oproti nové a jete mě přesvědčil...:
Jak který rozměr - např. u 225/40/18 by mě nový gumy stály 11.000Kč, nakonec jsem koupil jeté se vzorkem 4,5-5mm za 4500Kč...Což už stojí za úvahu v závislosti na ročním nájezdu km. Mám je druhým rokem a bez problému.

Samozřejmě byla blbost kupovat gumy, který nejsou v techničáku, ale to teď asi už nepotřebuješ slyšet...
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Poškozená pneumatika, dotaz na pneuservis

Příspěvek od SandrikGVI »

tak u mě to bylo 225/45 R17 mírně jeté 8000kč a nové DOT 09/14 za 9500kč takže u mě to bylo jasné...u jetých gum nemáš nikdy 100% jistotu je to bud a nebo...bud ok nebo ko...u tebe vše v pohodě...neřikám že vše je ko...ale u tohodle případu snad ani neni co řešit :negative: nebo když mu servis dodá 2 jiné gumy tak už ho trápí jen zapsat je...a to přesně nevim jak je u gum...vim že když zapisuješ kola máš TL a tam jsou i varianty gum...ale jak zapsat jen gumy to nevím..jen mě zajímala cena těch gum při těchto starostech :negative:

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Poškozená pneumatika, dotaz na pneuservis

Příspěvek od svatan »

Jasný no, 1.500kč bych taky neřešil...I když myslím, že klasicky jeté, dejme tomu s polovičním vzorkem, se dá sehnat levněji. Každopadně je to loterie, já to kupoval přes pneubazar, co dával záruku - otázka samozřejmě je, jak by to v případě problémů bylo. Od soukromého prodejce bych se asi bál víc...Vizuálně se dá guma zkontrolovat celkem dobře, ale jestli není píchlá, kostra oddělená, na boku boule, apod se pozná spíš až po nasazení a v provozu, což už může být pozdě.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

ELEmental
Člen klubu
Příspěvky: 44
Registrován: 02.07.2011 12:38

Re: Poškozená pneumatika, dotaz na pneuservis

Příspěvek od ELEmental »

Tak cena byla 7500,- za sadu Alu kol, když bych nebral pneu, cena by byla 8500,- Pneu byli za 1200,- kus. Chtěl sem ty elektrony, a nechtěl sem čekat, tak sem to vzal... to byla největší chyba, zbrklost.
Byla to loterie, ještě k tomu když o tom moc nevím tak dvojnásobná... loterie tedy nevyšla :-(
Sem zvědavej co si na mě ten borec z pneuservisu alias koňský handlíř vymyslí :-/
VW Golf VI 1.2 TSI 63kW Comfort edition

ELEmental
Člen klubu
Příspěvky: 44
Registrován: 02.07.2011 12:38

Re: Poškozená pneumatika, dotaz na pneuservis

Příspěvek od ELEmental »

Samozřejmě že nenašel jiný stejný kola, má jen celou sadu o velikosti která by mi seděla i podle TP.
Ale hádejte co, tu mi samozřejmě nevymění :fool: :-)
VW Golf VI 1.2 TSI 63kW Comfort edition

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Poškozená pneumatika, dotaz na pneuservis

Příspěvek od SandrikGVI »

tak to je přístup který jsem čekal :baseball: tedka už budeš do budoucna chytřejší a dáš si pozor...snad to pro tebe vše dobře dopadne :drinks:

ELEmental
Člen klubu
Příspěvky: 44
Registrován: 02.07.2011 12:38

Re: Poškozená pneumatika, dotaz na pneuservis

Příspěvek od ELEmental »

Jo jo chybami se člověk učí, díky že semnou soucítíš .-)
VW Golf VI 1.2 TSI 63kW Comfort edition

ELEmental
Člen klubu
Příspěvky: 44
Registrován: 02.07.2011 12:38

Re: Poškozená pneumatika, dotaz na pneuservis

Příspěvek od ELEmental »

No jen pro ty koho by to zajímalo, ještě sem je ani neobul. Gumu mám sice nějak opravenou, a doma s ostatními třemi. Dal sem ale disky co sem s tím koupil na leštění a lakování. Jenže mají takovej nátřesk, že čekačka je zhruba 2 měsíce. Tak čekám až to bude hotové. Doufám že mě pak nečeká nepříjemné překvapení :-)
VW Golf VI 1.2 TSI 63kW Comfort edition

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Poškozená pneumatika, dotaz na pneuservis

Příspěvek od SandrikGVI »

tak to preju hodne stesti :good: pak klidne hod fotku kol jak to dopadlo;) ja cekal na dil GTD narazniku 3mesice... hroznyyy!!!

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“