pruziny GTD

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
wenas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 233
Registrován: 26.08.2011 18:07
Kontaktovat uživatele:

pruziny GTD

Příspěvek od wenas »

cuz taky bych mel dotazek nez budu obednavat pera,mam golf vi 2.0 tdi 81kw a udelal jsem si kompletni paket GTD krom kol,koupil jsem origo gti denver detroid,vsechno je nadherny nema chybu az na svetelnou vysku vozu,je to nakopli strasne a kazi to cely auto...tak jsem asi pred rokem koupil pera z golfa v gti ale z usa verze,namontoval a po sleze jsem zjistil ze vyska se vubec nezmenila porad stejny a naopak se to divne houpe a to je spatne,je mi jasny ze benzin od dieselu je tezsi a ze nafta potrebuje tudiz tuzsi pera,tak jsem letos dostal napad zajet do tukasu a koupit 4 origa pera z GTD,melo by si to sednout o ty 2-3cm a tuhost by mela byt cajk,co vi na to?pomuzu si?nebo je to dalsi nezdar...dekuji predem za nazory :wink:

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Příspěvek od misodk »

mal by si overit, preco nesadli gti pruziny. pokial ma gti/gtd podvozok ine ulozenia/loziska, ze je tam napr. menej gumy a viac pruziny, aj to moze byt dovod. vpredu to je o motore a prevodovke, ale vzadu velky rozdiel v hmotnosti nie je, tam to malo ist dole. pokial to nebolo z 3D.
ja by som siel do neorigo pruzin ako eibach, hr, ktore su urcene pre std. nesportovy podvozok, maju viac variant podla motorov a ten pokles tam je viacmenej isty.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

VWshop.cz
Člen klubu
Příspěvky: 671
Registrován: 05.04.2012 19:00

Re: pruziny GTD

Příspěvek od VWshop.cz »

Důležité je zatížení náprav. Tohle lepení ve většině případů podvozek akorát zhorší, protože nikdy nevíš co z toho vznikne.
Jezdíš ve VW a neznáš VWshop.cz?

Uživatelský avatar
wenas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 233
Registrován: 26.08.2011 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: pruziny GTD

Příspěvek od wenas »

Jasny...a co navrhujete vy?nejaky hr,jde mi o snizeni protoze to je fakt strasny!!pekny auto kazy podvozek prehnane vysokej navic zbytecne,ke vsemu se auto houpe do stran jako bych jel s v žígu

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Re: pruziny GTD

Příspěvek od misodk »

eibach pro-kit alebo eibach vw sportove pruziny (modre) z original prislusenstva...
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

Uživatelský avatar
wenas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 233
Registrován: 26.08.2011 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: pruziny GTD

Příspěvek od wenas »

A kde myslis ze je sezenu?

Uživatelský avatar
wenas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 233
Registrován: 26.08.2011 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: pruziny GTD

Příspěvek od wenas »

A hlavne za kolik

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: pruziny GTD

Příspěvek od Pantani »

wenas píše:tak jsem asi pred rokem koupil pera z golfa v gti ale z usa verze
Jaký je pro tenhle případ důvod nekoupit originální podvozek GTD? Pouze cena? - a pokud ano a neni za tím technickej důvod, fakt se to nedá nikde sehnat?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Re: pruziny GTD

Příspěvek od misodk »

eibach pruziny z VW original prislusenstva mi na Slovensku ponukal predajca za 210€.
eibach pro-kit maju v roznych eshopoch a vychadzaju na nejakych 180€ ?
oboje sa ponukaju v roznych verziach podla zatazenia naprav (pocet dveri, motor, prevodovka).
ja mam na aute pruziny lowtec, s ktorymi som spokojny. stali 124€. nekupoval som ich kvoli dobrej cene, ale kvoli tomu, ze su povazovane za pohodlne..
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

ELEmental
Člen klubu
Příspěvky: 44
Registrován: 02.07.2011 12:38

Re: pruziny GTD

Příspěvek od ELEmental »

Pokud bych na sériový podvozek dal tyto pružiny
http://www.hothatchshop.cz/vw/golf-6-09 ... -1569.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kola budu mít 17" teď nevím už jakou pneu. Tuším ale výška 45. Nebude problém na technické ?

Díky
VW Golf VI 1.2 TSI 63kW Comfort edition

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Re: pruziny GTD

Příspěvek od misodk »

nevidim preco by to mal byt problem.
pruziny maju TUV certifikat, ktory budes mat pribaleny.
pokial mas 17" kolesa/disky a prislusny rozmer zapisane v TP tak nie je problem. to iste plati aj o pneu (225/45R17 alebo 205/50R17).

co sa tyka zvolenych pruzin, ak si si vsimol na e-shope maju tri verzie. ty si poslal link pruzin, ktore pojdu vpredu najviac dole, lebo primarne su urcene pre 1.2tsi manual, 1.4tsi, 1.6tdi manual. dalsia verzia je pre 1.2tsi DSG a tiez pre 2.0tdi.
spytaj sa v e-shope, mozno aj viacerych, ze co odporucaju, resp. skus najst na inych forach. nakolko mas 2.0tdi, myslim, ze tie z toho tvojho linku budu v predu moc dole. asi by som objednaval tieto:
http://www.hothatchshop.cz/vw/golf-6-09 ... -1570.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

ELEmental
Člen klubu
Příspěvky: 44
Registrován: 02.07.2011 12:38

Re: pruziny GTD

Příspěvek od ELEmental »

Aha, díky za radu.
Ale v tom tvém odkazu jsou vypsané právě motorizace s DSG kterou nemám. Právě potřebuji pro ten manuál.
Mám jen 1.2 TSI 63Kw v manuálu.
VW Golf VI 1.2 TSI 63kW Comfort edition

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Re: pruziny GTD

Příspěvek od misodk »

ja som to bral podla zadavatela temy, ten pisal o 2.0 tdi 81kw :).

typ padom si poslal dobry link. potrebujes tie, kde je 1.2tsi manual :).
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

ELEmental
Člen klubu
Příspěvky: 44
Registrován: 02.07.2011 12:38

Re: pruziny GTD

Příspěvek od ELEmental »

misodk píše:ja som to bral podla zadavatela temy, ten pisal o 2.0 tdi 81kw :).

typ padom si poslal dobry link. potrebujes tie, kde je 1.2tsi manual :).
Super, takže jde hlavně o to abych měl zapsané kola v TP, výška auta bude prostě v normě, nemusím se bát :-)
VW Golf VI 1.2 TSI 63kW Comfort edition

Uživatelský avatar
mynick
Pilot
Pilot
Příspěvky: 866
Registrován: 14.04.2013 13:49

Re: pruziny GTD

Příspěvek od mynick »

wenas píše:cuz taky bych mel dotazek nez budu obednavat pera,mam golf vi 2.0 tdi 81kw a udelal jsem si kompletni paket GTD krom kol,koupil jsem origo gti denver detroid,vsechno je nadherny nema chybu az na svetelnou vysku vozu,je to nakopli strasne a kazi to cely auto...tak jsem asi pred rokem koupil pera z golfa v gti ale z usa verze,namontoval a po sleze jsem zjistil ze vyska se vubec nezmenila porad stejny a naopak se to divne houpe a to je spatne,je mi jasny ze benzin od dieselu je tezsi a ze nafta potrebuje tudiz tuzsi pera,tak jsem letos dostal napad zajet do tukasu a koupit 4 origa pera z GTD,melo by si to sednout o ty 2-3cm a tuhost by mela byt cajk,co vi na to?pomuzu si?nebo je to dalsi nezdar...dekuji predem za nazory :wink:

Ako si to nakoniec vyriesil? Ktore si kupil? Ako to sadlo?
Diiik

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“