zvuk při couvání

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

zvuk při couvání

Příspěvek od Black Dragon »

Ahoj, už jsem to tu někde kdysi dávno četl, ale myslím, že se na nic nepřišlo a hlavně jsem to neřešil, protože mě to nedělalo. Teď už bohužel dělá. Když jedu dopředu, zastavím, a začnu couvat, při brždění na zpátečku je slyšet takové docela velké lupnutí. Udělá to ale jenom jednou. Zdá se to jako z přední nápravy. Napadá mě jedině, že by to mohly být brzdové destičky, které se ve třmenech pohybují, ale to by tam musela být vůle nahoře a dole, což není. A nebo něco někde s poloosama. Každopádně když jsem se na to díval, vizuálně jsem nic neobjevil. Vyřešil to už někdo? Díky za rady.

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Příspěvek od misodk »

mne to robilo od novoty a bolo mi povedane, ze je to ok, normalne. teraz ani neviem, ci to este robi. malo by to suvisiet s polohou dosticiek v akej ostanu ked zabrzdis a potom cuvas...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re:

Příspěvek od Pantani »

misodk píše:...malo by to suvisiet s polohou dosticiek v akej ostanu ked zabrzdis a potom cuvas...
To by ale znamenalo, že se tam přeci jen "něco" (něco = destička) pohybuje ne? Něco, s čím nejde rukou jen tak pohnout přičemž ale tuna hmotnosti už s tím problém pohnout nemá. Průšvih je, co s tím, když se k tomu autorizovaný servisy jako obvykle nemají...
Jestli se tam něco hejbe: což takhle zkusit zastavit po jízdě dopředu, vyfotit na mobil, couvnout, vyfotit a pak všechno porovnat? Třeba by bylo něco vidět, ale ta vůle tam může bejt minimální a bude vidět prd
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: zvuk při couvání

Příspěvek od Black Dragon »

No já jsem si to s těma destičkama myslel, ale vůli tam nevidím. Zajímavý, že u jiných aut jsem se s tím nesetkal. Mě to začalo dělat až tak po 40 tis.km. Mě to docela štve, Golf je poslední dobou samej nestandartní zvuk, rozvoďákem po startu to začíná a vrzáním palubovky a interiéru to končí. :(

Uživatelský avatar
kingdave
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 03.11.2009 13:33

Re: zvuk při couvání

Příspěvek od kingdave »

Ahoj,nevyřešil jste někdo z vás lupnutí při couvání? Díky

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: zvuk při couvání

Příspěvek od Black Dragon »

Jo, já to vyřešil, bylo to na předních destičkách, které byly hodně přirezlé ke třmenům, že se ani nehýbaly. Takže rozdělat, vymlátit ven, kartáčem očistit třmeny, na brusce obrousit rezavý plech na destičkách aby měly nějakou rozumnou vůli a ve třmenech se hýbaly (né moc, ale lehce ano), dosedací plochy plechů a třmenů promazat měděnkou, dát dohromady. Je to už cca půl roku co jsem to dělal a ani jednou se lupnutí neozvalo :good: A když už budeš v tom, udělej i zadní, nic tím nepokazíš...

Uživatelský avatar
kingdave
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 03.11.2009 13:33

Příspěvek od kingdave »

Diky mnohokrat. Brzdy uz stejne maji neco za sebou,tak dam nove desky + kotouce a vse radne ocistim. Jeste jednou ti dekuji;-)

Odesláno z mého 6039Y pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“