Kdy je na čase řešit podvozek??

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
detailista
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 09.06.2016 13:49

Kdy je na čase řešit podvozek??

Příspěvek od detailista »

Zdravím všechny přítomné klubáky,

mám Golfa VI trendline 1.2tsi 63kw r.v.2011 - najeto 153 000km

Jde o to, že po pěti letech užívání a 150 tisících na krku začínám cítit, že podvozek už není jako zamlada. Co se týče komfortu jízdy, tlumení děr (nejsem žádný vymetač kanálů, na to si vážně dávám bacha), ale prostě stejně nějakou nerovnost na cestě vždycky vezmete, tak je stále v pohodě, jde cítit takového tupé pumpování tlumičů, žádné kovové rány od nápravy. Co je ale slyšet, je při přejíždění především hrbolů - ne propady v silnici, ale vyvýšeniny, způsobují takové jakoby gumové mlaskání od pravého předního kola. Jako povrzávání by se to taky nejspíš dalo občas popsat.

Řešení? Od začátku jsem měl podezření na silentbloky, nebo čepy nebo horní uložení tlumíčů, dorazy.. co já vím, nejsem mechanik.... dojel jsem s tím do autorizáku, vzali si skoro dva litry za prohlídku a celou věc uzavřeli s tím, že je všechno v pořádku a že nechápou s čím mám problém.

Moje otázka. Tak jak tak tam něco není v pořádku a mě zajímá, v kolika kilometrech doporučujete, nebo máte zkušenosti s výměnou podvozkových částí.. především ramena, čepy, pružiny atd. Asi to nebude úplně levná investice, ale auto je celkem mazel a mám s ním i další plány v budoucnu, proto je v mém nejlepším zájmu to dát do pořádku. Četl jsem už pár článků a odborných rad, že pokud se někde v řízení, nebo na podvozku objeví nežádoucí vůle, tak se to začně s*át dominovým efektem a postupně se rozhasí celé auto. Jak moc je to horké?

Díky všem za rady a přeju hezkou neděli a bezstarostné kilometry

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Kdy je na čase řešit podvozek??

Příspěvek od Pantani »

A nemáš napsaný něco v servisním plánu po kolika km se ty podvozkový díly začínaj měnit? Nepamatuju se, jestli to tam bylo. V každým případě bych zajel do autorizáku a nechal tam tlumiče ozkoušet na takovej tej jejich zkoušečce, pokud ti někdo vysvětlí co tím získáš a pokud to teda bude mít valnej smysl. Nikdo ti ale nic konkrétního neporadí, protože neví, kdo a jak s tím autem a hlavně KDE jezdil. Po 150 můžou bejt tlumiče klidně KO, na našich cestách rozhodně jo.
U svýho jsem si jistej, že tlumiče 150 nedaj, protože jezdím na 18" kolech, byť zásadně po velkejch silnicích 1. třídy, na okreskách se s tím jezdit nedá.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Kdy je na čase řešit podvozek??

Příspěvek od Rouballik »

Na tohle ti nedá odpověď nikdo jiný než kvalitní servis. Některé Golfy se začínají sypat na 120 tis a některé na 230 tis. Je to kombinace subjektivní a objektivního posouzení. Já jsem na tohle "magor" takže poslouchám každý zvuk a můj bratr ten i kdyby za sebou táhl kolo, tak s tím bude jezdit...

Co ti mohu doporučit? Ideální je, aby sis nechal změřit geometrii v servisu, kde mají velké zkušenosti z čehož bude jasné, že se tam začíná díl něco zlého. Dále zkontrolovat zda nic nemá vůle a horní uložení se nepřidřívá. U tlumičů pokud ještě obsahují plyn tzn tak zvláštně foukají, tak je neřešit. Pružiny si zkontroluj odměřením od silnice - pokud to kleslo už o více jak 1cm, tak je to na pováženou. Pružiny klesají opotřebením a nebo se u těžších aut rovnou lámou..
Klubové SRAŽENÍ 2019: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=400&t=351886" onclick="window.open(this.href);return false;
Sleduj svoji komunikaci na vw-clubu ( dole ): http://www.vw-club.cz/ucp.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“