Zapis kol do TP

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomi28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 30.06.2011 22:58
Bydliště: Západní Čechy

Zapis kol do TP

Příspěvek od tomi28 »

Ahoj resil jste nekdo zapis kol do TP na golfa vi? Vim ze se to tady resilo nekolikrat na zaklade typoveho listu atd... ale typovy list nedostanu k original 18tkam vw a navic mam v TP zapsane 16 a 17 + 18tky ale jen se seriovym sportovnim podvozkem od vyrobce coz sem jeste nevidel tak nevim zda je mozne aby mi ty 18tky zapsali jen tak bez toho podvozku.
Diky za rady a tipy :wink:
VW Golf VI 2.0 TDI 140 Higline (y)

R 1 3 5
└┼┼┤ Golf ♫♪♫
_2 4 6

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Zapis kol do TP

Příspěvek od skacel99 »

mám na GV totéž a neřeším to.

Uživatelský avatar
tomi28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 30.06.2011 22:58
Bydliště: Západní Čechy

Re: Zapis kol do TP

Příspěvek od tomi28 »

Nemit havarijko tak to taky neresim ale nahoda je blbec a pak nedostanu ani korunu z pojistky nebo to platim zbytecne :)
VW Golf VI 2.0 TDI 140 Higline (y)

R 1 3 5
└┼┼┤ Golf ♫♪♫
_2 4 6

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Zapis kol do TP

Příspěvek od skacel99 »

Kola by musela mít vliv na nehodu,není to tak jednoznačný. Chtěl jsem to zapsat,ale vzdal jsem to

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Zapis kol do TP

Příspěvek od Pantani »

Ne, nikdo ti nic nezapíše, importér s tím nechce mít nic společnýho. Řeknou, že to pro tvý auto je schválený tak, jak je to v techničáku a basta.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

B.I.G.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 20.05.2010 14:27
Bydliště: Praha 4

Re: Zapis kol do TP

Příspěvek od B.I.G. »

Bez typovýho listu máš s největší pravděpodobností smůlu, s ním není problém to zapsat, pokud všechny údaje sedí ;)

Uživatelský avatar
sendog
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zapis kol do TP

Příspěvek od sendog »

To je boj. Řešil jsem to taky. Auto dovezené z Německa na origo VW 205/55 R16, ale nevšiml jsem si, že to není v německém TP zapsané. Do českého mi to tedy taky nezapsali. Auto bylo podle servisní historie na těchto kolech prodáno jako nové. Obvolával jsem kde koho včetně oficiálního dovozce pro ČR. Nikdo nepomohl. Nikdo neměl jednoznačné rady ani zkušenosti.
Nakonec jsem se rozhodl koupit levné Dezenty od Alcar přes e-pneumatiky, zapsat, prodat. Světe div se, přišly, ale bez typového listu. Zdůvodnění: vaše auto by mělo mít z výroby 205/55 R16 standardně, proto to určitě musíte mít v TP alespoň jako alternativní rozměr. Neměl jsem.
Nakonec jsem ho z nich dostal a vesele se rozjel nechat si je ověřit na STK a pak hurá na evidenci. Přišel šok. Zapsali rozměr, to ano, ale i značku disků a jejich označení. Takže jiná kola tam stejně mít nemůžu.
Pán na evidenci byl vyloženě ochotný a milý. Říkal, že situaci chápe, ale nemůže s tím vůbec nic udělat. Prostě bez typového listu s ním nehne ani stádo volů.
Takže nikdo to neumí, nikdo neví jak, všichni strašně chytrý. Absurdní situace ohledně schvalování originálních v podstatě schválených kol nebere konce.
Takže už to taky neřeším, prostě je tam mám a až se ti trolové na evidenci vzpamatují, tak si je třeba někdy taky zapíšu.

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Zapis kol do TP

Příspěvek od SandrikGVI »

Ja to proste nechapu todle...je to jen o lidech :negative: ja koupil 17"kola jeste na G4...nemel jsem je zapsane ani typovy list...zavolal jsem na alcar nejakymu panovi...domluvil jsem se s nim poslal mi ho postou bez toho aniz bych ty kola koupil u nej...zavezl to na stk technik v pohode potrvdil a na urade mi zapsal asi 5 druhu gum ktere na to jeste muzu obout a zapsal ciste jen rozmer 17" znacka typ nic...odkud jsi?? Kde jsou takovy trotlove?? Nechapu :(

Uživatelský avatar
sendog
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zapis kol do TP

Příspěvek od sendog »

Z Pardubic. Asi bych se to po zkušenostech taky teď snažil udělat jinak. Ale když je člověk nemá, tak je to těžké. Teď už mám i známého technika na STK, takže ten by mi typový list taky potvrdil s "lepší" definicí kol, než ten namyšlenej trouba předtím. Ten mi ještě řekl "Kdyby jste přišel s jenom trochu jinýma kolama, tak já vás teda určitě nepustím". Pitomec. Na evidenci už s tím asi pak nic udělat neumí, ani mi nedokázali poradit jak. A to tam ten chlápek dělal zjevně už hodně dlouho. Proti evidenci nemám jediné slovo, kromě zdlouhavého čekání jsou poměrně ochotní i milí. Ale na těch všelijakých STK, to je fakt cochcárna, že člověk jen žasne. Málokdy člověk narazí na někoho fakt ochotného, kdo alespoň trochu komunikuje a neštěká jenom nějaké fráze.
Teď mám dvoje kola, origo na léto, dezenty na zimu. Řešit už to asi v blízké době nebudu, jen jsem se chtěl podělit o zkušenost.
Btw, jeden známý měl po dovozu úplně stejný problém, měl taky zapsaný v německém TP jediný rozměr a taky na jiná kola, než se kterými to koupil. On na to ale při první registraci hned upozornil a v klidu mu to na té samé pobočce zapsali podle specifikace výrobce auta. S tím, že pak už by prý to nešlo...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“